Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:10
świeci i nie działa-o co chodzi?
Autor Wiadomość
 wydra



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 7
Skąd: Jarocin/ Ostrów Wlkp
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 20:24   świeci i nie działa-o co chodzi?

Witam, mam problem tego typu, że
Po dwóch tygodniach nie użytkowania mojej corsy, gdy chciałem ją odpalić okazało się, że jest słaby akumulator i z jazdy nici-po naładowaniu akumulatora, podłączyłem go, wsiadłem do auta, odpaliłem i zonk - świeci się czerwona kontrolka od ładowania -non stop, a na dodatek nie działają zegary od stanu paliwa i temperatury. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Sprawdzałem wszystkko, włączając po kolei i wszystko działa bez zarzutu, tak więc ,nie wiem czy jest to jakieś zwarcie, czy bezpiecznik, czy co kolwiek-może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Strasznie mnie to deprymuje jak jadę i świeci mi się wciąż ta kontrolka...
 
 
     
 Gump


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 22:34   

Witam.

Proponuję sprawdzić pasek klinowy napędzający alternator. Jeśli jest cały, to sprawdzić jego naprężenie. Jeśli jest optymalnie naprężony, proponuję zerknięcie do alternatora, być może to tylko jego szczotki, wiec ich wymiana to koszt paru złotych.

Naprawa jest niestety konieczna, ponieważ niedługo akumulator znowu siądzie, bo nie będzie ładowany.


Pozdrawiam i życzę owocnej pracy.

Gump.
 
 
     
 wydra



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 7
Skąd: Jarocin/ Ostrów Wlkp
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 23:06   

pasek spradziłem,jest cały oraz dobrze naprężony. Kumpel mi mówił,że ponoć w alternatorze są jakieś diody prawda? i że jedna z nich mogła się zepsuć. Ale czy to ma związek ze wskaźnikami od paliwa i temperatury? bo to trochę dziwne
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 23:13   

Tak, są diody, jest cały mostek prostowniczy.
Po pierwsze sprawdź ładownie - jak? opisywane było to nie raz na forum, poszukaj.
Bo bez tego to sobie można gdybać miesiącami.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 10:15   
   Moje auto: Porshe 911


Finos napisał/a:
Tak, są diody, jest cały mostek prostowniczy.

jak się spaliły to nie będzie prawidłowego ładowania

podpowiem sprawdź miernikiem...
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 12:41   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


spalona dioda może być albo przerwą w obwodzie( wtedy będzie za mały prąd ładowania) lub pracować na zwarciu( czyli jej rezysancja będzie b.mala, a nie jak dla krzemu-ok. 700 ohm). wtedy nie bedzie spadku napiecia 0,7 volta na diodzie i będzie za duży prąd ładowania. jeśli padnie więcej diod to nawet na aku pójdzie nap. zmienne. to wszysto spowoduje za duże nap. na aku i może popalić żarówki itd
 
 
     
 wydra



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 7
Skąd: Jarocin/ Ostrów Wlkp
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 14:31   

Zanim jeszcze pojadę do znajomego elektryka, powiedzcie mi czy warto też sprawdzić bezpieczniki i te większe kostki? tam wina też może być?
I tak wogóle czy to że nie działają wskaźniki pomiaru paliwa i temp to ma jedno z drugim powiązanie? z tą diodą?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 15:03   

Cytat:
Po pierwsze sprawdź ładownie - jak? opisywane było to nie raz na forum, poszukaj.
Bo bez tego to sobie można gdybać miesiącami.


Czy ja nie wyraźnie napisałem co trzeba zrobić na początku? Bezpieczniki i przekaźniki nie powinny mieć nic do tego.
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 08:47   

spr szczotki na alternatorze.
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 09:27   

Pożycz miernik i sprawdź ładowanie na akumulatorze. To podstawa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » świeci i nie działa-o co chodzi?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.