Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:13
Kasowanie błędów, reset kompa
Autor Wiadomość
 tomef3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Styczeń 2010, 10:45   Kasowanie błędów, reset kompa

Witam, niektóre błędy można skasować zdejmując ujemną klemę z akumulatora na jakieś 30 sekund.
Żeby nie latać za każdym raem z kluczem pod maskę, chciałbym zainstalować w kabinie przełącznik ON-OFF, który będzie przerywał odpowiedni obwód w odpowiednim miejscu. Moję pytanie: gdzie należy wpiąć taki przełącznik? Podejrzewam, że gdzieś w obwód zasilania sterownika nadwozia, ale nie wiem gdzie go szukać. Proszę o pomoc, moje auto to CC z silnikiem z12xe.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Styczeń 2010, 11:12   

Witam, a dlaczego chcesz przerywać obwód komputera? żeby kasować błędy ? troszkę to jest bez sensu.. ( nie sterownika nadwozia, bo sterownik nadwozia nie odpowiada za kody błędów usterek silnika ), jeżeli komputer wyrzuca ci błędy to lepiej poszukaj przyczyny.. u mnie klema jest podłączona przez rok czasu i nie ma żadnych błędów.. odłączam klemy tylko jak chcę je przeczyścić, tak raz w roku.. ale jeżeli na prawdę upierasz się żeby zrobić taki przełącznik to trzeba szukać obwodu który przerywałby dopływ napięcia do sterownika silnika, bo to on pamięta błędy :)
 
 
     
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Marzec 2010, 23:02   

To nic nie da. Prosty przykład, wczoraj kasowałem błędy w serwisie ojca, Corsina pamiętała jeszcze błędy sprzed kilku lat. A jeszcze tej zimy bez zasilania był cały samochód przez 4 dni, gdy rozładował mi się akumulator i musiałem go wyciągnąć. Błędy zostały.

W/g mnie, błędy są zapisywane w pamięci takiej jak ROM (flash usb) raz zapisane pozostają i nawet brak zasilania ich nie kasuje, musi to być programem serwisowym, nawet ostatnio taki specjalnie do opla znalazłem, jeszcze go nie uruchamiałem, lecz sądzę, że będzie to ten sam, którego używają w warsztatach Opla.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Marzec 2010, 08:31   

mówisz o programie Opel tech ? :)
 
 
     
 tomef3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 11:31   

Po jeździe na gazie mam problem z odpalaniem (na benzynie). Jazda na gazie rozregulowuje instalacje benzyny. Dlatego chce zmienić zasilanie sterownika silnika z "+ z akumulatora" na "+ po stacyjce". Pytanie tylko gdzie znajduje się sterownik silnika i na który pin podawane jest zasilanie?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 14:40   

masz w instalacji założony emulator sondy lambda?? bo jeśli nie. to to może być przyczyną "ogłupienia" komputera. Kombinacja z "kabelkami" jest moim zdaniem bez sensu, lepiej poszukaj przyczyny po stronie instalacji gazowej, ktoś ci kiepsko ją zamontował.
 
 
     
 tomef3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 15:17   

Mam założoną fabryczną instalację gazową Koltec, niestety ciężko znaleźć kogokolwiek kto się zna na tej instalacji na tyle wystarczająco żeby rozwiązać mój problem. Stąd decyzja o zmianie zasilania sterownika silnika bądź zamontowaniu przełącznika który bedzie przerywał to zasilanie.

[ Dodano: 7 Czerwiec 2010, 12:11 ]
Problem rozwiązany a zasilanie sterownika silnika zabezpieczone jest bezpiecznikiem F2 7.5A. Temat zamknięty.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Kasowanie błędów, reset kompa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.