Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:39
Przeróbka corsy 1.5D na 1.5TD
Autor Wiadomość
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Maj 2010, 23:03   Przeróbka corsy 1.5D na 1.5TD

A wiec w końcu chyba dojdzie do skutku przeróbka mojej corsy :) Jesli sie uda to wstawie zdjecia. Lecz mam kilka pytań i mam nadzieje ze mi pomożecie. Silnik to zwykły diesel, z tego co wiem to nie duzo sie różni on od turbo diesla. na pewno sprężaniem w zwykłym jest 23 a w turbo 22. Moje pytania to:
1. Czy turbo od 1.7 isuzu pasuje pod kolektor wydechowy 1.5d
2. Jak zrobić dolot? Czy zostawić orginalny kolektor od 1.5d wywalić orginalny filtr i obudowe i wsadzić stożek, reszte połaczyć choćby pcv ciśnieniowa. Czy lepiej kupić kolektor od TD i wszystkie przewody?
3. Skad poprowadzić smarowanie na turbo i gdzie odpływ.
4. Czy uważacie ze warto sie w to bawić i czy silnik wytrzyma?
5. Regulacja pompy, czy da rade i czy to taka sama pompa jak w td?
6. jak zdiagnozować poduszki silnika? troche tłucze i nie wiem czy ma tak być czy sa do wymiany.
Poza tym jutro wymiana skrzyni i drążka kierownicy bo stuka :)
 
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 29 Maj 2010, 09:54   

Witam,

1. Czy turbo od 1.7 isuzu pasuje pod kolektor wydechowy 1.5d

Nie wiem, ale kumpel jakąś wstawił do 1.5D, co prawda nie od isuzu, ani opla była turbinka.

2. Jak zrobić dolot? Czy zostawić oryginalny kolektor od 1.5d wywalić oryginalny filtr i obudowę i wsadzić stożek,

+/- tak:
http://www.fotosik.pl/pok...93226f0482.html

Musiałbyś jakieś kolanka zastosować, żeby powietrze nie wchodziło bezpośrednio do kolektora tylko szło na turbinkę i potem do kolektora. Ewentualnie puszkę z filtrem powietrza dać na prawą stronę i wszystko będzie elegancko + jakiś IC za turbinką i będzie elegancko śmigało.

Czy lepiej kupić kolektor od TD i wszystkie przewody?

Estetycznie się bardziej opłaca od TD, a tak to nie wiem hmmm... kolektor jakieś 150-200 zł, a kolanka rury to jakieś hmmm... nie wiem;)

3. Skąd poprowadzić smarowanie na turbo i gdzie odpływ.

Ostatnio jak spojrzałem to u mnie są króciutkie przewody metalowe z miski olejowej.

4. Czy uważacie ze warto się w to bawić i czy silnik wytrzyma?

Wytrzymać to swoje wytrzyma, ale lepiej wsadzić 1.7 TDS, a ten silnik sprzedać.

5. Regulacja pompy, czy da rade i czy to taka sama pompa jak w TD?

Myślę, że da bo to raczej to samo. Tylko musiał byś mieć turbo zamontowane, bo bez po podkręceniu będzie kopcił jak jakiś miejski autobus. (spaliny to są do napędzania turba)

6. jak zdiagnozować poduszki silnika? trochę tłucze i nie wiem czy ma tak być czy są do wymiany.

Najczęściej pada tylna poduszka silnika.
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Maj 2010, 19:11   

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dużo mi to pomogło. Wiadomo ze trzeba będzie coś kombinować z smarowaniem turbo, ale chyba od vaku-pompy się pociągnie. Niestety same plany turbo troszkę się odciągną. Kasa przeznaczona na to poszła w skrzynie, poduszki i wymianę filtrów, oraz zegary z obrotomierzem. Szukałem przyczyn drgań od silnika. Wymiana skrzyni i poduszek. Nie pomogło, stuki ustały ale wibracje są. Prawdopodobnie sprzęgło, bo wszystko wykluczyłem inne. Jest nowe, ale zakładał poprzedni właściciel i chyba źle coś jest bo ostatnio tez nierówno bierze. Temat projektu turbo wróci w wakacje, wiec temat otwarty dalej. Teraz robię kurs na spawacza tig 141 czasu mało. Ale jakby ktoś chciał coś pospawać z kawasówki to śmiało pisać
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Przeróbka corsy 1.5D na 1.5TD
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.