Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:59
[ Corsa B] Kable głośnikowe na tył auta
Autor Wiadomość
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 12 Maj 2010, 16:53   [ Corsa B] Kable głośnikowe na tył auta
   Moje auto: Corsa B


Posiadam corsę b 5d bez tylnych głośników, a co gorsza bez kabli poprowadzonych na tył (sprawdzałem i porównywałem z inną corsą). Którędy najlepiej poprowadzić te kable? Bo ja chcę je umieścić tak:
- podpięcie do kostki iso (oczywiście prawy i lewy kanał oddzielnie);
- kable chcę położyć po prawej stronie auta;
- na początek umieszczę je za schowkiem;
- potem nadkole i dalej są schody;
- kable na pewno puszczę w progu ale nie wiem czy tylko pod uszczelką czy mam rozkręcać plastikowe osłony progów. Jak najlepiej?
I drugie pytanie - czy 10 m kabla (2 x 5m na kanały lewy i prawy) wystarczy?
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 12 Maj 2010, 17:11   Re: Kable głośnikowe na tył auta
   Moje auto: ASTRA G


Pablo-87 napisał/a:
plastikowe osłony progów.


tylko takie rozwiązanie, 5 m powinno styknąć ale jak masz 6 to z palcem w nosie :)
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 13 Maj 2010, 07:41   

zamiast głośników na tyle proponuje żebyś sobie zamontował skrzynkę basową a przednie drzwi porządnie wygłuszył i będzie bajeczka :)
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 13 Maj 2010, 11:37   
   Moje auto: Corsa B


francuz90, nie chcę za bardzo ograniczać pojemności bagażnika, a po drugie wolne fundusze chcę przeznaczyć w pierwszej kolejności na bardziej przydatne modyfikacje w corsie (uszczelka pod pokrywą zaworów, centralny zamek, usunięcie rdzy po zimie).
 
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 13 Maj 2010, 20:53   

Ja w mojej corsie 3D puszczałem kable pod plastikami w progach. Odkręcasz tylko śrubeczki i kabelki chowasz pod plastiki i jest malina :D :D Wydaje mi się ze 5m spokojnie powinno Ci wystarczyć.
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 15 Maj 2010, 10:14   
   Moje auto: Corsa B


Dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje pytania. I jeszcze jedno - ile mniej więcej czasu zajmie mi ta czynność?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Maj 2010, 10:23   
   Moje auto: ASTRA G


Wszystko zależy od Twoich zdolności manualnych. Położyć kalbe to góra 30 minut.
 
 
     
 Gump


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Maj 2010, 10:39   

Witam!

Napominam też o przekroju kabla, moim zdaniem 1,5 mm2 jest odpowiednie i przyszłościowe.

Pozdrawiam
Gump.
 
 
     
 malysz01



Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pruchnik
Wysłany: 15 Maj 2010, 12:05   

Gump napisał/a:

Napominam też o przekroju kabla, moim zdaniem 1,5 mm2 jest odpowiednie i przyszłościowe.


No dokładnie. Ja dałem 2,5 mm2 i jestem zadowolony, bo stare były bardzo cieniuteńkie :)
 
 
     
 corsina


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: włoszczowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 28 Maj 2010, 11:14   

Ej ja mam takie pytanie czy w przednich drzwiach jest poprowadzona instalacja pod tzw. gwizdki?
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 28 Maj 2010, 11:28   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


corsa ma w drzwiach miejsca na tweetery i kable tez powinny być na nie wyprowadzone. A jeśli nie to podpinasz się pod kable od głośników w drzwiach.
 
 
     
 malysz01



Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pruchnik
Wysłany: 28 Maj 2010, 15:57   

Albo wstawiasz zwrotnicę i ciągniesz kable od niej do gwizdków.
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 28 Maj 2010, 20:37   
   Moje auto: Corsa B


Nie wiem czy ktokolwiek opisywał montaż kabli w corsie b 5d więc napiszę trochę informacji na ten temat.
1) Kable prowadziłem od kostki od radia, pod schowkiem/półką przed pasażerem, a następnie w progach aż do bagażnika.
2) Jeden z użytkowników napisał, że 5 metrów powinno starczyć, a 6 już na pewno. Ja miałem 10 metrów na dwa kanały (prawy i lewy). Kable puściłem w prawym progu. 10 metrów wystarczy idealnie. Ale kupno większej ilości nie zaszkodzi.
3) W okolicach krawędzi półki pod schowkiem kable potrafią wypadać spod wykładziny (nie wiem jak to fachowo nazwać) - w niedalekiej przyszłości postaram się to naprawić.
4) Plastiki w progach są przykręcone na bardzo dużą ilość śrubek - a przynajmniej tak mi się wydaję (niej jestem jakimś tam specjalistą od aut więc na pewno się mylę:-) ) - wystarczy je odkręcić, plastików nie trzeba wyjmować.
5) Najgorszym etapem prac było dla mnie miejsce plastiku łączącego kabinę pasażerską z bagażnikiem. Jako, że nie miałem czasu i odpowiedniej wiedzy jak się pozbyć tego elementu (prawdopodobnie musiałbym usunąć tylną kanapę) to kable poprowadziłem pod uszczelką aż do okolicy pasów tylnych (około 35 cm). Kabelków nie widać pod uszczelką.
6) Po około 40 minutach ponowne skręcanie elementów. Ja popełniłem głupi błąd, o którym pamiętałem dzień przed montażem - zapomniałem zaznaczyć który kabel jest do prawego, a który do lewego głośnika.
7) Na forum znalazłem schemat kostki iso - jak się okazało prawdopodobnie kostka nie była oryginalnie zamontowana w aucie ale tego się spodziewałem po aucie kupionym w polskim salonie.

Poradnik to to nie jest ale myślę, że pomoże to komuś przy montażu. Dodam jeszcze, że mój ojciec posiada prawie identyczną corsę w wersji 3d i wydaje mi się, że w tym modelu trudniej byłoby mi poprowadzić kable ze względu na tapicerkę przy tylnej kanapie (na szczęście ta corsa posiada instalację audio w tyle).

corsina, u mnie pomimo braku instalacji poprowadzonej na tył auta, instalacja do gwizdków była poprowadzona. Niestety brakuje takiego jakby "uchwytu" na tweetery (porównywałem z corsą ojca/brata i ten element był ale wydaje mi się, że nie jest on zbyt mocno potrzebny przy montażu).
 
 
     
 malysz01



Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pruchnik
Wysłany: 29 Maj 2010, 07:13   

Pablo-87 napisał/a:

2) Jeden z użytkowników napisał, że 5 metrów powinno starczyć, a 6 już na pewno. Ja miałem 10 metrów na dwa kanały (prawy i lewy).


6 metrów kabla wystarczy w zupełności do podpięcia przednich głośników do radia. Jak kładziesz kable na tył, to wiadomo, że trzeba więcej :zyzio:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] Kable głośnikowe na tył auta
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.