Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:18
Problem z prawym przednim głośnikiem w Corsie B
Autor Wiadomość
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2008, 12:03   Problem z prawym przednim głośnikiem w Corsie B

Witam serdecznie!

W moim Oplu występuje powyższy problem. Prawy przedni głośnik nie gra wcale, lub gra bardzo cicho. Cała instalacja jest firmowa. Nic nie dokładałem, nic nie ulepszałem. Ściągnąłem kieszonkę w drzwiach, żeby dostać się do głośnika. Przeczyściłem styki, ale nic nie pomogło. Co mogło się zepsuć?

Nie wiem, czy to potrzebne, ale może ma znaczenie. Mój Opel, to Corsa B 1.7D z '97r.
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Listopad 2008, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Październik 2008, 12:17   
   Moje auto: Porshe 911


to jest oryginalny Oplowski głośnik ? tzn membrany papierowe?
jak tak to znasz odpowiedź :)
jeżeli masz inny głośnik , sprawdź czy gdzieś przewody nie są strzelone, gołym okiem może być to nie widoczne, zrób obejście drugim sprawdzonym kablem...
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2008, 12:43   

Tymczasowo zamontuję lewy głośnik z prawej strony i zobaczę, czy dobrze gra. Jeśli tak, będzie to ewidentna wina głośnika prawego. I tu moje następne pytanie. Czy te http://www.allegro.pl/ite...el_corsa_c.html lub te http://www.allegro.pl/ite...d_3d_2006r.html pasowałyby to Corsy B? Albo jakie głośniki (wytrzymałe ;-) ) polecalibyście?
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2008, 13:17   

kaber, - zrób tak jakwest, pisze ...a jeśli już chcesz zmieniać na głośniki to na żaden z tych które podałeś w aukcji ..
ku coś innego ..
niestety nic ci nie polecę bo nie wiem czego oczekujesz i jak gruby masz portfel i jaka jest twoja wiedza na temat audio ....
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Październik 2008, 13:18   
   Moje auto: Porshe 911


kaber, to sa głośniki o papierowych membranach, odpuść je sobie.....
poszukaj czegoś z plastikowymi, lub metalowymi membranami...
lecz to sa koszta 50-200zl

ten plastikowy dystansik ze starych głośników możesz wykorzystać przy montowaniu nowych głośników. o ile pamietam rozmiar glośnika 16.5cm
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2008, 14:35   

Podłączyłem głośnik, który nie gra w miejsce dobrego - również cisza - więc już wszystko jasne.

Mhm, tak myślałem, że te głośniki do których linki podałem są mało warte. Nie potrzebuję jakichś super głośników, tylko takich, żeby radio elegancko grało podczas najnormalniejszej jazdy miejskiej. Koszt powiedzmy do 100zł za dwa głośniki byłbym w stanie zaakceptować. Jakieś propozycje?
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2008, 14:38   

do drzwi :)
http://www.allegro.pl/ite...gwar_165mm.html
http://www.allegro.pl/ite...z_47mm_g12.html
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2008, 15:16   

O, super. I podłącza się je tak samo, jak te, które wymontowałem? Nie trzeba przy nich majstrować, będą grały, będą pasować? :-D yeah, proszę o wyrozumiałość :-P

EDIT: Podłączyłem dobry głośnik w miejsce wcześniej wyjętego uszkodzonego. Gra, ale ciszej, niż powinien. Wina kabli?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Październik 2008, 15:30   
   Moje auto: Porshe 911


jest warunek! nowe kable!
wpinasz nowe kable do kostki radia!
i pod te kable podpinasz nowe głośniki!
(takie owe kable sa zazwyczaj w komplecie z głośnikami, dla Ciebie będą w miarę dobre) jak nie potrzebujesz mega mocy..

ps jakie masz radio? marka i moc
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2008, 15:40   

pff... musiałbym je wykręcić, żeby się dowiedzieć. Radio to jakiś stary kaseciak Philipsa, nic szczególnego.

PS. Jak nazywają się te kable radio-głośnik. Można je kupić osobno? Jaka to kwota? I jak je się wymienia?

Przystopujmy. Jeszcze raz: W Corsie B mam tylko dwa głośniki (przednie) nie działał prawy. Odłączyłem. W miejsce prawego podłączyłem lewy (sprawny). Grał, ale ciszej, niż powinien. Prawy (uszkodzony) podłączyłem w miejsce lewego. Cisza (więc głośnik uszkodzony).
Ale dlaczego sprawny po prawej stronie grał ciszej? Wina kabli? Jak kupić i wymienić takie kable? Cała instalacja firmowa.
Ostatnio zmieniony przez kaber 25 Październik 2008, 16:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2008, 15:46   

Ja tez na wiosne bede musila sie rozejzec za dobrymi głośnikami bo na prawym poszlam i membrana i tak juz poleci az cala popeka :-/
A tka wogole to w lewych dzwiach cos mi stuka od basow pod tapicerka dzis troche sie bawilem ale nic sie nie poprawilo kolega proponowal wsadzic jakas gabke zeby zbic drgania a co wy proponujecie?? :]
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 25 Październik 2008, 17:45   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Sprawdź czy na radiu nie masz ściszony prawy kanał. Może to taka błacha wina.
Jeśli to nie jest to, to może ten kanał (gdzie wcześniej wcale głośnik nie grał) jest spalony.
Może to być przyczyną np. palącej się cewki w głośniku, zbyt dużej mocy głośnika, zbyt małej impedancji albo złego spolaryzowania głośnika.

A czemu głośnik nie gra?? albo to membrana jest tak bardzo oberwana, że nie ma tzw rezonansu mechanicznego, albo cewka się spaliła.

A może spróbuj zrobić tak:
radio masz 4 kanałowe: dwa (lewy i prawy) przednie i tak samo ale tylnie.

Zobacz czy na tylnych kanałach będą głośniki grały czy nie.

[ Dodano: 25 Październik 2008, 17:56 ]
KolegoRobson7, http://www.klubcorsa.pl/t...oniki-vt364.htm
tu masz sposób na stare głośniki.

A pod tapicerką od basu to drży folia zabezpieczająca, albo poprostu glośniki sie poluzowały.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Problem z prawym przednim głośnikiem w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.