Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
Dziwne zachowanie silnika i lampki kontrolne
Autor Wiadomość
 2Be3


Informacje
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Wisła
Wysłany: 20 Maj 2010, 15:34   Dziwne zachowanie silnika i lampki kontrolne

Witajcie - Mam pewien problem ze swoim nowym autkiem a mianowicie podczas dodawania gazu czuje takie dziwne wibracje jakby auto delikatnie się trzęsło natomiast gdy jadę zapalają się dwie lampki kontrolne jedna to autko z kluczykiem druga jakby pompka lub aparat jest ona koło samochodzika z kluczykiem. Dzisiaj wymieniono mi akumulator na nowy czy to jest powodem takiego zachowania auta? Co się dzieje?
Ostatnio zmieniony przez spidan 20 Maj 2010, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Maj 2010, 10:48   

Jedź na diagnostykę komputerową, może przy wymianie akumulatora, wkradł się jakiś błąd.
 
     
 2Be3


Informacje
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Wisła
Wysłany: 22 Maj 2010, 15:18   

Obecnie świeci sie jedna lampka ta od układu wydechowego, zauważyłem również dziwny dźwięk pracy tłumika jakby od traktora, takie stukanie. Nie mam katalizatora czy to może być powodem takiego zachowania auta? Przez ok 3 tyg po zakupie autka jeździłem również bez katalizatora i wszystko bylo w porządku dopiero ostatnio zaczeły się dziać takie cuda... Co o tym myślicie?

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 22 Maj 2010, 19:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 22 Maj 2010, 17:54   

Witam, no pewnie, że to jest przyczyną takiego stanu rzeczy.. kto ci podsunął taki pomysł żeby wyrzucić katalizator w aucie z dwiema sondami lambda ?? wstaw go z powrotem, a problem powinien zniknąć i proszę poprawić błędy poście. Pozdrawiam.
 
 
     
 2Be3


Informacje
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Wisła
Wysłany: 22 Maj 2010, 19:12   

Bania26 dzięki serdeczne za pomoc, co do katalizatora kupiłem auto bez niego został jakiś czas temu wymontowany dlaczego? Tego niestety nie wiem. Przejechałem się kolejny raz i zauważyłem że telepie nim na 1 przy niskich obrotach, mam nadzieje że po instalacji katalizatora wszystko wróci do porządku.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 22 Maj 2010, 21:13   

Po wstawieniu katalizatora komputer powinien przestać czepiać się do jakości spalin i kontrolka emisji spalin zgaśnie, a co do tego telepania przy niskich obrotach to chodzi o drgania silnika ? nierówną pracę silnika ? Napisz coś więcej.
 
 
     
 2Be3


Informacje
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Wisła
Wysłany: 22 Maj 2010, 23:25   

W poniedziałek uderzę do mechanika i zobaczymy co wymyśli. Bania powiedz mi jeszcze czy brak katalizatora może spowodować spadek mocy auta? Cisnę czasami pedał i ni huhu nie czuje jakiegoś przyśpieszania...
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Maj 2010, 12:39   

Myślę, że tak, gdyż komputer brak katalizatora traktuje jako niesprawność silnika ( druga sonda lambda przekazuje do komputera złe parametry spalin, pali się kontrolka emisji spalin ) i przełącza się w tryb serwisowy ograniczając osiągi silnika do minimum.
 
 
     
 2Be3


Informacje
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Wisła
Wysłany: 24 Maj 2010, 18:28   

To jednak 2 niedziałające świece były. Teraz już wszystko jest w porządku, osiągi nawet poprawiły się :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Dziwne zachowanie silnika i lampki kontrolne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.