Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:04
bezpiecznik od podgrzewania tylnej szyby
Autor Wiadomość
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Maj 2010, 07:25   bezpiecznik od podgrzewania tylnej szyby
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Witam,
mam dwa pytania po pierwsze jak sprawdzić czy bezpiecznik od tylnej szyby jest cały czy spalony, jest on w kształcie takiej kostki, a nie jak pozostałe bezpieczniki wsuwki, jego wartość to 30. Drugie moje pytanie to, podgrzewanie tylnej szyby działało mi bez problemu, zrobiłem sobie podgrzewane lusterka i zasilanie pobieram z tylnej szyby (pociągnięte kable do bagażnika) i podłączone do kabli od szyby w miejscu połączenia do tych ścieżek podgrzewanych, no i działało jakiś czas i przestało, nie działa ani szyba ani lusterka, czy to bezpiecznik czy może coś innego. Jeżeli bezpiecznik to jaki powinienem zamontować aby było wszystko ok. teraz mam 30, byłbym wdzięczny za szybką pomoc, bo pogoda nie rozpieszcza. Pozdrawiam
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2010, 09:11   

Bezpiecznik ma dwa czy więcej styków? Jak dwa to sprawdź omomierzem (multimetrem) czy jest przejście (wartość bliska 0 om).

Druga sprawa, rozumiem ze to 30A było standardowo do tylnej szyby? W takim razie jak podłączyłeś jeszcze pod to lusterka to może to być już za mała wartość. Trzeba by ja zwiększyć o jakieś kolejne 10A.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Maj 2010, 17:20   
   Moje auto: Porshe 911


Finos napisał/a:
Trzeba by ja zwiększyć o jakieś kolejne 10A.


ale to znaczy że Mauro ma wymienić na bezpiecznik o wartości 40A? czy jak bo się zakręciłem...
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2010, 17:23   

Tak. Tylko nie wiem czy przewody to wytrzymają. Najpierw sprawdź czemu teraz nie chodzi.
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Maj 2010, 19:19   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Ok, ale to muszę mieć omomierz, tak? Instalacja jest oryginalna, a podgrzewacze lusterek standardowe tj. 10A (tak napisane) więc może być logiczny bezpiecznik 40A. Zamówiłem w ASO będzie pod koniec tygodnia.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2010, 19:28   

mauro napisał/a:
Ok, ale to muszę mieć omomierz, tak?


Tak, albo żarówkę i baterie. Łączysz żarówkę z baterią 2 kablami tak by świeciła, przecinasz jeden kabel i wstawiasz w przecięcie bezpiecznik, jak się nie zapali żarówka tzn. ze przepalony.
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Maj 2010, 20:05   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Ok sprawdzę, dzięki
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 17 Maj 2010, 20:20   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Finos napisał/a:
czy jest przejście (wartość bliska 0 om)

0 to przerwa w obwodzie ( tak od strony teoretycznej)
na wyświetlaczu powinna być wartość mała - ok. 2-3 ohmy
Finos napisał/a:
Tak. Tylko nie wiem czy przewody to wytrzymają. Najpierw sprawdź czemu teraz nie chodzi.

Jeśli masz przewód 1.5 mm, to max. prąd, jaki można puścić przez przewód przy temp. otoczenia 25° to 18A (2.5 mm to - 25A)
Więc najlepiej jak zmierzysz pobór prądu. ( niżej opisane)
Ktoś zapyta: czemu bezp. 40A? Wiadomo, to wartość zawyżona (normalna praca pobiera mniej prądu), ale należy uwzględnić "trudniejsze" pace układu (tu ogrzewanie szyb), oraz prąd zwarcia - który jest defakto o wiele większy (dla 12V) niż to 40A, lecz należy dobrać bezpiecznik o trochę większy, niż pobór prądu układu.

Możesz w miejsce bezpiecznika podgrzewania szyb włożyć amperomierz nastawiony na zakres max - (miernik z zakresem 20A lub wiekszym). Zmierz prąd i do danej wartości dolicz to +10A. Jak i ten bezpiecznik szybko padnie, to coś jest nie tak.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2010, 20:30   

dudu napisał/a:
Finos napisał/a:
czy jest przejście (wartość bliska 0 om)


0 to przerwa w obwodzie ( tak od strony teoretycznej)
na wyświetlaczu powinna być wartość mała - ok. 2-3 ohmy



Włącz sobie multimetr i zobacz ze przy przerwie w obwodzie nie pokazuje on 0 om. A skoro dla Ciebie O om, czyli brak oporu to teoretycznie przerwa w obwodzie, to powodzenia.


dudu napisał/a:
wytrzymałość przewodu to ok 5 - 10 A na każdy mm^2.
Jeśli masz przewód 1.5 mm,


Czyli przewód 1,5 mm wytrzymuje tylko 15A napięcia w przybliżeniu 12V?
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 17 Maj 2010, 20:38   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Finos napisał/a:
dudu napisał/a:
Finos napisał/a:
czy jest przejście (wartość bliska 0 om)


0 to przerwa w obwodzie ( tak od strony teoretycznej)
na wyświetlaczu powinna być wartość mała - ok. 2-3 ohmy



Włącz sobie multimetr i zobacz ze przy przerwie w obwodzie nie pokazuje on 0 om. A skoro dla Ciebie O om, czyli brak oporu to teoretycznie przerwa w obwodzie, to powodzenia.

racja. mój błąd.
Finos napisał/a:
dudu napisał/a:
wytrzymałość przewodu to ok 5 - 10 A na każdy mm^2.
Jeśli masz przewód 1.5 mm,


Czyli przewód 1,5 mm wytrzymuje tylko 15A napięcia w przybliżeniu 12V?

zobacz wyżej pój post - poprawiłem
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 17 Maj 2010, 21:01   

ja bym zrobił oddzielny obwód do ogrzewania lusterek przez przekaźnik uruchamiany włączeniem ogrzewania szyby tylnej... to by było najlepsze rozwiązanie.. i nie nadwerężało by obwodu ogrzewania tylnej szyby.. bezpiecznik bez przyczyny się nie spalił widać jest bardzo duży pobór prądu jak spalił się bezpiecznik o 30A.. chyba, że było gdzieś chwilowe zwarcie być może spowodowane przez wilgoć, co znaczy, że słabo są poizolowane połączenia... a w jaki sposób zrobiłeś ogrzewanie tych lusterek? wymieniłeś je na oryginalne z ogrzewaniem ? czy włożyłeś jakieś wkładki grzejne ??
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Maj 2010, 15:34   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Kupiłem wkłady ogrzewane i przewody połączyłem wsuwkami, założyłem kolejny 30A bezpiecznik i na razie się nie przepalił, ale już mam zamówiony w ASO 40A.
 
 
     
 niuteq


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Krzysiek
Wiek: 44
Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 1 Wrzesień 2017, 19:35   
   Moje auto: Corsa D 1,2 80KM


Witam
Ja mam taki problem ze uruchamiajac przycisk od podgrzewania tylnej szyby zapala sie ontkrolka, ale niestety na szybie nie widac efektu podgrzewania, auto od tygodnia na podworku
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » bezpiecznik od podgrzewania tylnej szyby
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.