Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 09:47
Problem lusterkami i obrotomierzem
Autor Wiadomość
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Maj 2010, 13:44   Problem lusterkami i obrotomierzem

Szukałem na forum lecz nie znalazłem odpowiedzi być może ktoś z Was mi pomoże

Pierwszy problem jest taki iż nie działa mi podgrzewanie lusterek. Sprawdziłem bezpieczniki są ok. Sterowanie lusterek działa tak samo podgrzewanie tylnej szyby. Niestety lusterka nie grzeją.

Drugi problem jest taki ze czasem wariuje mi obrotomierz np dodaje sobie obrotów na 1500, a praca silnika nie zmienia się tylko sam obrotomierz skacze jak nie normalny. Dwa razy zdarzyło się rownież ze stał na 0 i przy dodawaniu gazu zamiast sie unosić cofał sie poniżej zera.
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 16 Maj 2010, 14:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Maj 2010, 16:33   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Na pierwsze, to powiedz mi czy masz podgrzewane lusterka? Czy grzały wcześniej, jeżeli tak, to rozumiem, że sprawdzałeś oba bezpieczniki, do podgrzewanej szyby i do lusterek, bo są osobne. jeżeli wszystko jest ok, to zdejmij wkład lusterka (dwa śrubokręty płaskie od góry, a lusterko ustaw na maxa w dół) schodzi lekko. Po czym weź jakąś żaróweczkę 12 V i podłącz pod kabelki co idą do wkładu, włącz podgrzewanie tylnej szyby i zobacz czy się zaświeci, jeżeli tak to padł wkład, jeżeli nie to wyjmij bezpiecznik i zrób to samo w miejscu bezpiecznika od podgrzewanych lusterek i zobacz czy się zaświeci jeżeli tak, to musisz zdjąć tapicerkę i prawdopodobnie kabel wypiął się z pinu lub wysunął się za złączki w drzwiach, jeżeli się nie zaświeci to już niestety nie wiem... Powodzenia, co do drugiego to serwis
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Maj 2010, 17:36   

Autko mam jakieś trzy tygodnie i z czego wiem są podgrzewane lusterka. Pozatym być może się myle ale jak są sterowane elektrycznie to i są od razu podgrzewane tak mi się wydaje. Bezpieczniki sprawadzałem o ile dobrze pamiętam to bezpiecznik 33 i 26 sa od szyby i luterek.

Jak tylko się poprawi pogoda (przestanie padać) zbadam sytuacje żaroweczką.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Maj 2010, 17:55   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Elektryczne nie muszą być podgrzewane. Ja mam 2 Corsy D jedna 2007 z belgi druga 2009 z Polski i obie mają elektryczne ale nie mają podgrzewanych lusterek, jak zdejmiesz wkład będziesz wszystko wiedział, jeżeli masz 2 kabelki które idą do wkładu to to masz podgrzewane, jeżeli nie to nie (a zdaje mi się że nie) możesz też zdjąć tapicerkę (jakieś 5 min roboty) i zobaczyć czy w wiązce kabelków co wychodzą z środka drzwi ma 3 kable czy 5!
PS. To, że w skrzynce znajduje się bezpiecznik nie oznacza, że dana funkcja jest zamontowana w aucie (cytat z instrukcji pod opisem bezpieczników).

Jak nie masz podgrzewanych to nie wszystko stracone,polecam manuala, którego napisałem jak sam robiłem swoje lusterka.
http://www.klubcorsa.pl/t...sa-d-vt2743.htm
W razie problemów wal śmiało.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Maj 2010, 18:07   

Tu mnie zdziwiłeś bo myślałem że to oczywiste , że jak elektrycznie sterowane to i podgrzewane.
Jutro będe testował co i jak.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Problem lusterkami i obrotomierzem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.