Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:44
jak odpowietrzyć układ chłodzenia?
Autor Wiadomość
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Luty 2010, 22:16   

majonezu nie ma:) płyn nie wycieka na zewnątrz.Jutro pojeżdżę z pół godzinki i zobaczę oby wszystko było ok....bo ten miesiąc miałem pechowy....akumulator,filtry,olej,pompa spryskiwacza,lampy rejestracji i teraz chłodnica ehh jak zawsze wszystko razem :ojh2: Dzięki Panowie za rady
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2010, 22:20   

Możliwe że płyn spierdziela w wydech, ale to nie zmienia faktu ze trzeba będzie robić wtedy uszczelkę.
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Luty 2010, 22:27   

jeżeli dam jutro radę to wymienię uszczelkę na wszelki, bo od kupna nic nie ruszałem dzięki
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2010, 22:32   

no tak uszczelka, uszczelką ale pamiętaj ze trzeba splanować głowicę.
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Luty 2010, 00:31   

sprawdziłem właśnie stan płynu.świeciłem lampką i kolor płynu był zielony? ma na to wpływ osad ze zbiornika?
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 13 Luty 2010, 09:00   

To że płyn zielony nic nie znaczy, zależy od producenta. Są niebieskie różowe zielone... Osad w zbiorniku też jest raczej normalny jeśli ktoś rzadko płyn zmieniał.
 
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Luty 2010, 10:38   

tyle ,że ja zalałem różowy a jest zielony o.O
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Luty 2010, 10:48   

A jaki miałeś tam wcześniej? Nie dolałeś przypadkiem różowy do niebieskiego?
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Luty 2010, 10:55   

tego nie wiem ;/ nigdy wcześniej nie sprawdzałem(wydawało się ,że płyn jest...a to osad ze ścianki) a wczoraj było pusto
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Luty 2010, 11:00   

No to po pierwsze jak zmieszałeś dwa płyny to w całości płyn nadaje się do wymiany, bo tych płynów się nie miesza. A po drugie chyba mamy odpowiedź dlaczego zrobił się zielony.
 
     
 MariuszPrusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Luty 2010, 11:30   

No ja zwalisz głowice to i tak płyn musisz spuszczać wiedz tak czy siak robota... sam płyn spuścić to małe piwo... A sprawdzałeś pompę. Mnie tamtędy uciekał płyn. Kończyło się na wymianie pompy a juz też bałem sie ze uszczelka... :pff:
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Luty 2010, 12:20   

więc tak pojeździłem po mieście wszystko fajnie,temp 90* po wjechaniu na szybka trasę temp spadła i po zatrzymaniu znowu wzrosła więc ok.Olej ma barwę naturalną więc nie to:) płynu także mi nie ubyło, byłem po drodze w warsztacie i mi powiedzieli ,że jak temperaturę trzyma nie ma na razie się co martwić.Myślę ,że w chłodnicy po prostu była mała ilość niebieskiego i tak zabarwiło mi.Ale czy bardzo mała ilość niebieskiego z około 2,5l różowego tworzy jakąś niezdrową mieszankę??.Po powrocie z gór myślę ,że i tak spuszczę to co jest i naleje na nowo ale tydzień chyba przetrzymam na tym jak myślicie? :pomysl:
 
 
     
 MariuszPrusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Luty 2010, 12:31   

No nie wiem. Jak by to było lato to bym Ci radził wylać to bo to prosta wprawa (wywalasz dolny wąż od chłodnicy i gitara) i poradził wlać kranówki. Bynajmniej ja tak sie kulałem z 2 tygodnie do wymiany pompy. Bo co dziennie musiałem dolewać z ćwiartkę płynu a tani nie jest :pff:
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Luty 2010, 00:40   

Witam:) pokonałem 800km w tym narciarskim tygodniu i wszystko ok:) płyn spuszczę niebawem i naleje ponownie na "wszelki" :) nie obyło się bez przygód :) w Wrocławiu poszedł mi tłumik na przodzie(przegnił) i do mechanika:) więc idealny prezent na walentynki dla mojej kobiety:) przejażdżka lawetą :D :nocom:
 
 
     
 refugees


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Zduńska Wola
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 11 Maj 2010, 20:05   jak odpowietrzyć układ chłodzenia?

Witam, nie znalazłem tego tematu na forum wiec zakładam nowy post. Wczoraj miałem taki problem że podczas jazdy auto zaczęło tak lekko mi szarpać, zauważyłem że wzrosła mi temp do 100 stopni, i zanim zjechałem na parking to wziąłem przekręciłem ogrzewanie na max i temperatura mi spadła na troche mniej niż 90 stopni, słyszałem że muszę odpowietrzyć układ chłodzenia, bo to i tak będzie mi się robiło, wiec pytam: wiecie jak to zrobić? :ojh2: z góry thx. Pozdrawiam
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 11 Maj 2010, 20:24   Re: jak odpowietrzyć układ chłodzenia?
   Moje auto: ASTRA G


refugees napisał/a:
słyszałem że muszę odpowietrzyć układ chłodzenia, bo to i tak będzie mi się robiło,


nie za bardzo to zrozumiałem.
Co samego odpowietrzanie - temat już był :uuu:

Odpowietrzasz poprzez odkręcenie czujnika cieczy chłodzącej w kolektorze ssącym.
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2010, 23:58   

Nie wiem jak w benzynie, ale w dieslu układ się sam odpowietrza, przy odkręconym korku..
 
     
 refugees


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Zduńska Wola
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 12 Maj 2010, 05:31   Re: jak odpowietrzyć układ chłodzenia?

Odpowietrzasz poprzez odkręcenie czujnika cieczy chłodzącej w kolektorze ssącym

nie bardzo rozumiem, możesz mi pokazać w którym miejscu on jest na jakimś foto? albo bardziej szczegółowo napisać? p.s a co do tego '' odpowietrzania '' to tak słyszałem tylko, nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa, bo pierwszy raz takie coś miałem ...;/
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 12 Maj 2010, 09:16   
   Moje auto: Porshe 911


dobra pompa przepchnie pęcherze powietrza, odkręć korek i po gazuj trochę,
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 12 Maj 2010, 09:44   
   Moje auto: ASTRA G


Tu masz jak jest w książce:




Lepszej fotki nie mam - zaznaczone miejce w czerwonym kółku. Do czujnika idzie niebieski przewód:



Uruchom auto i poluzuj ten czujnik (chyba klucz 13), ustaw pokrętło od ogrzewania na gorąco ale nie włączaj wentylatora. Grzejesz aż włączy się wentylator chłodnicy lub dopóki lecą pęcherzyki powietrza. Nie zapomnij dokręcić czujnika.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » jak odpowietrzyć układ chłodzenia?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.