Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 20:10
olej rzepakowy zamiast ON?
Autor Wiadomość
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 18 Luty 2010, 15:46   olej rzepakowy zamiast ON?

Witajcie
No właśnie jak to jest?Czy można bez problemu wlać olej rzepakowy zamiast napędowego i jechać i śmigać?
Czy ktoś z Was jeżdżi na "rzepaku"?
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Luty 2010, 15:47   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


Można wlać ale:
1) będziesz pachniał frytkami...
2) Jak Cię złapie policja... to już nie będzie fajnie ;)

http://www.drewnozamiastb...jako-biopaliwo/

"- Odradzam dolewanie oleju rzepakowego do baku samochodu - mówi dr inż. Stanisław Skawiński z Instytutu Pojazdów Politechniki Łódzkiej. - Przy dłuższej eksploatacji auta na takim paliwie może dojść do uszkodzenia układu wtryskowego. Duża ilość oleju roślinnego może również doprowadzić do pozostawiania większej ilości osadów w komorze spalania, co może skutkować unieruchomieniem pierścieni tłokowych i w konsekwencji zatarciem silnika. Wszystko oczywiście zależy od proporcji oleju rzepakowego w stosunku do oleju napędowego. Jeśli właściciel samochodu dolewa niewiele oleju roślinego, np. 2 litry na 50-litrowy bak, nie będzie to miało większego wpływu na trwałość układu wtryskowego. Może jednak odczuwać obniżenie dynamiki. Im więcej oleju rzepakowego, tym słabsze osiągi. "

Źródło: lodz.naszemiasto.pl
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 18 Luty 2010, 15:52   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


A ja słyszałem że policja już nie może sprawdzać na jakim paliwie ktoś jeździ. Chyba nie maja takich uprawnień.
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Luty 2010, 15:54   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


Nie muszą sprawdzać wystarczy że poczują. Generalnie chodzi o akcyzę - o ile mi wiadomo biopaliwa nie są u nas w kraju dopuszczone. Równie dobrze możesz wlać olej opałowy i będzie też to samo.

Edit: Biopaliwa są dopuszczone, ale w odpowiednich proporcjach. Nie da rady w 100% zalać baku olejem roślinnym.
 
 
     
 MIXTERek



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 19 Luty 2010, 14:49   

co do tego paliwa: można spokojnie zalać tylko częściej wymieniać trzeba filtr paliwa i spuszczać możliwa wodę... co do wtrysków i całej reszty nic się im nie stanie dopóki nie dostanie się do nich właśnie woda... ona najbardziej jest zabójcza dla silnika diesla

natomiast jeśli chodzi o mandat policja może sprawdzić i sama od razu daje 500zł mandatu i kieruje do sądu sprawę gdzie jak już się poddasz dobrowolnej karze to dostaniesz kolejne 500zł opłat akcyzy manipulacyjnych itp dlatego jak już ma ktoś łapać i mamy dostać mandat to polecam krokodylki nie dają w ogóle mandatu a sprawa jest kierowana tylko do sądu:)

ps. ja tam tankuję biopaliwo z bliskiej i jest ok a i tak pachnie frytkami ;-) jedyną metodą na sprawdzenie paliwa jest sprawdzenie kwasowości jego
 
 
     
 czarna_perla



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 7 Maj 2010, 10:16   
   Moje auto: MB 230CE


Jeżeli chodzi o OR to ma swoje zalety ale i wady.
Z wad trzeba wymienić:
- dużą gęstość - w zimie bez podgrzewacza paliwa ciężko odpalić auto.
- właściwości "penetrujące" baaardzo czyści układ paliwowy i przyspiesza parcienie gumy (przewody paliwowe, przelewy itp).
Z zalet:
- CENA

Jeżeli chodzi o moc, osiągi itp to każdy pewnie ma inne odczucia.

Ja do swojego 2,5D w mercedesie to mogę wlać wszystko i przepali :)

Na razie tylko robie niewielkie dolewki albo Mixolu albo OR celem przeczyszczenia układu wtryskowego.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » olej rzepakowy zamiast ON?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.