Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:44
Porada odnośnie felg.
Autor Wiadomość
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 22:09   Porada odnośnie felg.
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


Witam potrzebuje porady odnośnie felg, obecnie mam założone 16" z et 35albo 37 już nie pamiętam i niestety efekt mnie nie zadowala bo felgi za bardzo wystają. Postanowiłem więc założyć coś mniejszego 15" z rantem i odpalić oczywiście glebę 40/40 lub 60/40 to jeszcze przemyśle. Wiem że minimalne et w CB stosowane jest et49 ale znalazłem felgi które mnie interesują http://moto.allegro.pl/it...50_vw_audi.html tyko że mają ale mają et50 da się na tym jeździć czy nie obędzie się bez dystansów ? Stronę teoretyczną znam, chodzi mi tu jak w tym przypadku teoria będzie się miała do praktyki ?
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 28 Kwiecień 2010, 07:55   

Sprawdź szerokość felgi, ale na 100% bez dystansów nie dasz rady bo felgi będą haczyć o drążek kierowniczy. Wiem bo na przodzie mam felgi RH et45 o szerokości 7 cali 14 calowe i niestety dystanse musiały być założone, bo wewnętrzna część felgi haczyła o drążek. Co do 15 to jak już polecam miałem i mam nadal o szerokości 7,25 cala et 35 i było wszystko ok ;].
Co do tyłu to byś musiał sprawdzić ale przy takim ET wewnętrzna strona felgi może haczyć o nadkole lub amora - więc dystanse też mile widziane

Zresztą obadaj mój wątek : Moja CB

Aha i dodam jeszcze iż felgi RH od strony piasty mają typowe tzw. "noski" w które wchodzą dystanse, jeśli nawet byś zakupił dystanse to musiałbyś je stoczyć o ogólnie 2 mm aby weszły w te noski - wiem z własnego doświadczenia ;]

Mam nadzieje że pomogłem ;]
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 28 Kwiecień 2010, 10:28   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


no fele są 7 cali szerokości, jeździłem teraz śmigam na 16" tez 7J z et 37 tu nie było problemu ale za bardzo wystają jak dla mnie a staczać et z flg mija się z celem dlatego je wymieniam, ale szczerze myślałem ze będzie mniej zachodu że wpasować te 15" RH no ale cóż czego się nie robi dla lansu ;p
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 28 Kwiecień 2010, 12:42   

No ja mówię sam po sobie et45 i drążek stykał się ocierał o felgę przy 7 calach szerokości heh...a Ty masz 50 i nie zapomnij o noskach. Także dystanse 10 mm i będzie ok ...
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 28 Kwiecień 2010, 12:50   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


to nie ma wyjścia będzie trzeba się udać z tym do jakiegoś machera bez tego się niestety nie obędzie :(
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 28 Kwiecień 2010, 13:26   

Samemu też dasz rade bez problemu ;] także się nie łam, sprawdź czy te felgi RH będą jeszcze posiadały "noski" w które wchodzi dystans, jak tak to będziesz musiał stoczyć dystanse zakupione na allegro, chyba że ci ktoś zrobi pod wymiar (jakiś tokarz) ;] u mnie dystans musiał mieć około 13,7 cm aby wszedł między noski. A potem już z górki piesek i montaż dystansów i felg ;]

Głowa do góry będzie ok ;]
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 1 Maj 2010, 16:19   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


No wstępnie uporałem się z problemem zastosowałem dystanse 5mm i wszystko jest git, wprawdzie jak miałem tył na podnośniku i założyłem koło to wew. rant felgi wraz z opona obcierały o mocowanie sprężyny ale ku mojemu miłemu zaskoczeniu po opuszczeniu na ziemie wszystko jest git.
Czyli można podsumować, ze felga RH 15" 7j et50 +dystanse 5mm z oponą 195/50r15 pasuje. Jak kupie dłuższe śruby i zamontuje felgę na stałe w temacie o mojej Żabie wstawię fotki. Dzięki za pomoc.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » Porada odnośnie felg.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.