Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:25
pompa paliwowa w Corsa B
Autor Wiadomość
 lesnapani1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Lipiec 2008, 11:13   pompa paliwowa w Corsa B

Gdy uruchamiam silnik zaczyna mi buczeć chyba pompa paliwowa. Słyszę ten dźwięk jakby w prawym tylnym rogu samochodu.
Pod tylnym siedzeniem jest wejście, ale nie wiem jak je otworzyć. Jest to okrągły "właz" z gumy, nie ma śrubek.
Myslałam, że moze wystarczy przepłukać tę pompę.
Macie jakieś rady?
Ten numer mam od wczoraj i jak dziś się czegoś nie dowiem na forum, to popołudniu zasuwam do mechanika :)
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 29 Lipiec 2008, 15:42   
   Moje auto: Porshe 911


jeżeli słyszysz ten dźwięk tylko podczas przekręcenia stacyjki ( bez rozruchu) to jest to normalne, lecz jeżeli uważasz że naprawdę głośno to pracuje tzn pompa ma się ku końcowi, naturalnym smarowaniem pompy jest paliwo, a więc jeżeli jego brak czyli jeździsz często na rezerwie, po prostu zabijasz ją w sposób naturalny. pamiętaj że pompa chodzi cały czas na okrągło, nie ważne czy samochód stoi (zapalony) czy też nie

Uwaga!
dotyczy to też corsy które jeżdza na LPG! mimo że auto jest przełaczone na LPG - to nadal pompa paliwa chodzi! a więc nie żałować paliwa i nie jeździć na rezerwie!
 
     
 lesnapani1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Lipiec 2008, 11:11   

Wielkie dzięki. Podobną opinię usłyszałam wczoraj.
Moja wina - moja wina! Zbyt często jeździłam na rezerwie i chyba dlatego pompa mi siadła. Wczoraj wieczorem mąż ja wyjął, a dzis kupimy w sklepie nową. Mąż tylko narzeka, że namęczy sie jeszcze przy montowaniu, bo wiecej pierniczenia niz przy wyjmowaniu :)

[ Dodano: 2008-08-01, 21:09 ]
Dzisiaj wymieniłam pompę paliwową. Odpaliłam samochód i ZNOWU BUCZY !!!
 
     
 meister19
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Marzec 2009, 12:26   Problem z pompką paliwową

Witam!

Od jakiegoś czasu po odpaleniu silnika buczy mi pompka paliwowa. Co może być tego przyczyną?

Proszę o odpowiedzi.

*****
Temat już był: http://www.klubcorsa.pl/t...ht=pompa+paliwa Opcja "SZUKAJ" się kłania... temat scalam z istniejącym
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 28 Marzec 2009, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 08:05   
   Moje auto: GTC


Witam Was.
Mam taki problem. Od jakiegoś czasu ciągle pada mi pompa paliwa i nie wiem co z tym zrobić. Mechanicy oczywiście swoje ale do rzeczy.
Dawno dawno temu (ponad rok) w Corsie B z silnikiem C12NZ bez instalacji lpg padła pompa paliwa. Została wymieniona na jakiś zamiennik (pompa1). Od może dwóch tygodni jest z nią spory problem. Mój ojciec chcąc wrócić z pracy do domu już nie odpalił samochodu. Scholowałem go do warsztatu gdzie wymienili pompę na używany oryginał(pompa2). Myśleliśmy, że problem znikł ale...
Następnego dnia ojciec chcąc wrócić z pracy znów samochodu nie odpalił... Mechanik, że wina paliwa etc, etc... Zdemontowany został bak i wyczyszczony, trochę syfu w nim było. Jakby drobinki ziemi. Poskładane zostało do kupy a jako pompa posłużył znów ten sam zamiennik co był wcześniej (pompa1) tylko, że przeczyszczony bo sitko było zapchane. Zalane zostało paliwo z innej stacji dla odmiany i wszystko okej. W weekend Corsa zrobiła 100 kilometrów.
A dosłownie przed chwilą znów pojawił się ten sam problem.
Pomóżcie
Co o tym myślicie?
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 19:36   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Na Twoim miejscu sprawdziłbym przekaźnik pompy paliwa. W tej chwili nie mam możliwości sprawdzić który to przekaźnik, ale poszukaj na forum. Powinno być.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 20:36   

Co do przekaźnika - jest na forum.
Ja natomiast zadam inne pytanie- nie widzę nigdzie w twoim opisie Rikku, ze wymieniłeś filtr paliwa, skoro pompka była brudna, to syf na pewno poleciał dalej aż do filtra.
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 23:03   
   Moje auto: GTC


Jutro będę kombinował z nową pompą (zamiennik) wymienię też filtr paliwa. I obczaję co z filtrem. Dam znać jakie to przyniosło efekty...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » pompa paliwowa w Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.