Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:15
Klimatyzacja, sposób działania.
Autor Wiadomość
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 07:26   Klimatyzacja, sposób działania.

Witam, szukałem tematu dotyczącego klimatyzacji, a jako że nie udało mi się znaleźć, postanowiłem założyć nowy. W moim CDX'iku w ubiegłym roku nabiłem i obsłużyłem klimatyzację, a w tym roku już nie chłodzi. Czy corsianki mają jakieś szczególnie wrażliwe miejsca w układzie, które się rozszczelniają, czy też to normalne, że w autach tych roczników trzeba nabijać klimatyzację co roku. Poza tym, czy chłodnica klimatyzacji po włączeniu chłodzenia powinna włączyć wentylator od razu czy dopiero po jakimś czasie?
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 07:48   Re: Klimatyzacja, sposób działania.
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


mumei napisał/a:
Czy corsianki mają jakieś szczególnie wrażliwe miejsca w układzie, które się rozszczelniają, czy też to normalne, że w autach tych roczników trzeba nabijać klimatyzację co roku.


W każdym aucie powinno się nabijac klimatyzacje co roku ponieważ czynnik chłodniczy wykorzystywany w układzie pełni także role smarowania sprężarki. Sprawdź czy nie ma czasem wycieków.
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 08:51   

Wiem, że trzeba uruchamiać klimatyzację, żeby smarować układ. Mam jednak także Passata, w którym klimatronika trzeba uzupełniać nie częściej niż raz na dwa lata. Pojadę do warsztatu i poproszę, żeby tym razem dokładniej sprawdzili szczelność niż poprzednio do czego się zobowiązali. Mam nadzieję, że to tylko kwestia braku środków chłodzących.
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 09:20   
   Moje auto: GSI 94'


Też mam klimę i nabijam co roku poza tym staram się systematycznie włączać ją raz na miesiąc.Teraz jeszcze chodzi choć słabiutko,więc tez będę musiał się udać żeby nabić
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 19:33   

Rozumiem, cóż to przykre, kolejne koszty... Mam też pytanko, czy możesz sprawdzić na zimnym silniku po włączeniu klimatyzacji czy włącza się od razu wentylator? Z pewnością kręci się razem z wiatrakiem chłodzącym silnik, gdy temperatura jest zbyt wysoka.
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 22:20   
   Moje auto: GSI 94'


Hmmm przyznam że na tą chwile jest to niemożliwe bo akurat auto mi nawaliło :d ale jak będę mógł to zerknę :) popytaj innych ewentualnie:)
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14 Kwiecień 2010, 07:30   

Dzięki za dobre chęci i współczuję, bo zaczyna świecić za oknami i klimatyzacja byłaby miłym dodatkiem. Powodzonka w naprawie.
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 23:01   
   Moje auto: GSI 94'


Ok autko już na chodzie tak więc zerknę jutro na ta klimę z rana to napisze:)
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 07:43   

Super, będę wdzięczny burżujom jeżdżącym autami z klimatyzowanymi wnętrzami.
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 09:40   

mumei napisał/a:
Rozumiem, cóż to przykre, kolejne koszty... Mam też pytanko, czy możesz sprawdzić na zimnym silniku po włączeniu klimatyzacji czy włącza się od razu wentylator? Z pewnością kręci się razem z wiatrakiem chłodzącym silnik, gdy temperatura jest zbyt wysoka.

Powinien się włączać.
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 10:00   

Powinien włączać się od razu po włączeniu klimatyzacji? Jesteś pewien? Jeśli tak, to mam poważniejszy problem...
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 10:09   

mumei napisał/a:
Powinien włączać się od razu po włączeniu klimatyzacji? Jesteś pewien? Jeśli tak, to mam poważniejszy problem...

Nie od razu, ale po 1-3 minutach. Jeszcze to sprawdzę w corsie, bo piszę to na podstawie doświadczeń z innym autem oraz rozmowy z fachowcem od klimy, który mówił, że to normalne w każdym aucie, że wiatrak od klimy włącza się dosyć szybko po włączeniu klimatyzacji i będzie się włączał dosyc często, zwłaszcza na postoju.
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 10:30   
   Moje auto: GSI 94'


Ok ja już sprawdziłem.U mnie włącza sie odrazu po załączeniu klimy wentylator od klimy i wiatrak od chłodzenia silnika razem.
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 12:38   

Dzięki, zaraz sprawdzę u siebie. Jeżeli po dwóch, góra trzech minutach nie zaczną pracować wiatraki, to mam problemik i wydatek... Nie jest dobrze

Już sprawdziłem, trzy minuty i nic. Będę musiał pokombinować. Może wystarczy zerknąć do bezpieczników, a może nie obejdzie się bez podłączenia komputera. Szkoda, że zimą o tym nie wiedziałem.
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 16:03   

Spokojnie. Pisałeś wcześniej, ze klimatyzacja u ciebie nie działa, więc i wiatrak nie ma po co sie włączać.Pojedź do fachowca od klimy, niech zdiagnozuje. Może po prostu brak płynów ustrojowych, choć po roku nie powinno aż tyle ubyć.
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 19:10   

Zgadzam się z Tobą, że trzeba ją zdiagnozować, podejrzewam też, że są znaczne ubytki w substancjach chłodzących, bo jednak corsianka ma parę wiosen, jednak moim zdaniem, jeżeli zaprojektowane jest automatyczne załączenie pracy wiatraka po uruchomieniu klimatyzacji, to ubytki w chłodziwie nie powinny mieć na to wpływu. Jednak jak napisałeś nie ma co panikować, tylko trzeba sprawdzić.
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 19:47   

mumei napisał/a:
jednak moim zdaniem, jeżeli zaprojektowane jest automatyczne załączenie pracy wiatraka po uruchomieniu klimatyzacji, to ubytki w chłodziwie nie powinny mieć na to wpływu.

Ubytki w chłodziwie mogą skutkować "nieuruchomieniem" klimatyzacji, a co za tym idzie, niezałączaniem się wiatraka. Innymi słowy mówiąc, skoro klima sie nie włącza (mimo włączonego przycisku), to po co ma się włączać wiatrak.
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 21:47   

Ok, zobaczymy.
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 22:40   
   Moje auto: GSI 94'


tylko znajdź sobie dobry jakiś warsztacik byleby Cię w konia nie zrobili i Ci nie wcisnęli że trzeba wszystko czyścic itd itp.Tak czy siak do upałów masz jeszcze trochę czasów ; )
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Klimatyzacja, sposób działania.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.