Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
Easytronic - jak sprawdzić poziom oleju
Autor Wiadomość
 qliksson


Informacje
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 10 Marzec 2010, 16:11   Easytronic - jak sprawdzić poziom oleju

Mam Corsę z tą właśnie skrzynią i szukam jakiś materiałów na jej temat. Zdania na necie podzielone np. że oleju się tylko dolewa ale gdzie ??
 
 
     
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Marzec 2010, 23:13   

nie wiem jak w tej, ale normalnie oleju dolewa się w miejscu gdzie jest wkręcony czujnik cofania. Natomiast poziom w/g książki na tym forum umieszczonej "Sam Naprawiam Corsa C i Meriva" to z boku skrzyni jest korek spustowy i to jego się odkręca, wkłada klucz imbusowy i poziom oleju od tego poziomu powinien wynosić nie więcej niż 2 mm.

Natomiast sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni dokona każdy warsztat wymiany oleju, ja ostatnio robiłem dolewkę, bo ciężko wchodziła 1'ka i tak jak przypuszczałem brakowało 200 ml.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Marzec 2010, 08:25   

mai_ki ten sposób sprawdzania co napisałeś dotyczy skrzyni manualnej a nie automatycznej.. a w książce którą tu przywołujesz jest napisane, że w automacie poziom sprawdza się za pomocą wskaźnika oraz olej wlewa się przez otwór tego wskaźnika. Wskaźnik pokazuje dwa poziomy oleju - zimnego przy +20st. i ciepłego przy +80st.
 
 
     
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Marzec 2010, 23:59   

Ja wiem co napisałem :)

Cytat:
nie wiem jak w tej, ale normalnie


podążając natomiast wytycznymi, zawartymi w tej książce, jeśli sam nie wiesz jak to zrobić, podjedź do warsztatu wymiany oleju, sprawdzą poziom i uzupełnią ewentualne braki :)
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Marzec 2010, 10:03   

Do warsztatu który ma pojęcie o tej skrzyni biegów :) ale całkiem dobrze, sposób postępowania z tą skrzynią, opisany jest właśnie w tej książce - "Sam naprawiam Corsa C... "
 
 
     
 123arni123



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd: Opalenica
Wysłany: 18 Kwiecień 2010, 16:56   

Witam, skrzynia biegów którą posiadasz to nie jest automat jest to tradycyjna skrzynia ze zwykłym sprzęgłem ale sterowana za pomocą silniczków elektrycznych tak samo jest ze sprzęgłem wiem bo sam mam taką.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Easytronic - jak sprawdzić poziom oleju
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.