Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 11:09
Światła wsteczne Corsa B
Autor Wiadomość
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2008, 21:10   Światła wsteczne Corsa B

Witam. dzisiaj odjeżdżałem z pod szkoły, cofam sobie a tam "ciemno" za mną :/ wróciłem do domu, sprawdziłem żarówki i są dobra. Więc problemu musze szukać we właczniku tych swiateł cofania. tylko gdzie on jest? na drążku zmiany biegów czy gdzieś na skrzyni?

CORSA B 1,2 1997
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 5 Listopad 2008, 21:33   
   Moje auto: Opel Astra G


Czujnik świateł wstecznych wbudowany jest w korpus skrzyni biegów- tylko nie jestem pewny czy od spodu czy z boku przy wybieraku skrzyni biegów (tam było by najlogiczniej bo jak wybierak wskoczy na pozycję R to czujnik powinien zostać wciśnięty co powoduje włączenie świateł cofania)

Oprócz żarówek sprawdź jeszcze bezpiecznik bo on też może być winny :mrgreen:
 
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2008, 21:41   

bezpiecznik też sprawdzony został wczesniej. tylko zapomnialem dopisać. to czeka mnie większa robota z tym czujnikiem:/ jak sie wkurze to pociągne kable i zrobie sobie włącznik świateł wstecznych gdzieś w kokpicie << desperacyjne rozwiązanie
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 5 Listopad 2008, 22:12   
   Moje auto: Opel Astra G


Desperackie, ale będziesz mógł podziwiać miny jadących za Tobą, gdy np przy 100 km/h zapali się przed nimi światło wsteczne w Twojej Corsinie :mrgreen: :mrgreen: :D
 
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2008, 22:43   

nom, to napewno :mrgreen:
 
     
 skald54
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2008, 23:51   

czujnik jest na skrzyni biegów trzeba go sprawdzic
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 6 Listopad 2008, 00:39   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


wojtuś sprawdź w poradniku co ci przesłałem. Tam są schematy elektryczne....
 
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Listopad 2008, 11:23   

żuberek, zgadza sie, są tam schematy ale jakoś nie mogę tego ogarnąć :/ wybacz, zgrzeszyłem ;( i nie ma napisane gdzie on sie znajduje
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 26 Grudzień 2009, 19:15   

właśnie.. gdzie go można znaleźć?? szukałem szukałem i nic.. może ktoś dokładnie opisać gdzie ten czujnik jest?
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 26 Grudzień 2009, 23:35   

woytekw4 napisał/a:
Witam. dzisiaj odjeżdżałem z pod szkoły, cofam sobie a tam "ciemno" za mną :/ wróciłem do domu, sprawdziłem żarówki i są dobra. Więc problemu musze szukać we właczniku tych swiateł cofania. tylko gdzie on jest? na drążku zmiany biegów czy gdzieś na skrzyni?

CORSA B 1,2 1997


Sprawdź dobrze bezpiecznik. U mnie tak było ze poszło od zapaliczki zwarcie(jeden bezpiecznik ze światłami wstecznymi) i nie paliły się wstecznie światła. Zobacz czy zapalniczka działa. Jak nie działa to=bezpiecznik do wymiany
 
 
     
 mkass



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 146
Skąd: Zawadzkie
Wysłany: 28 Grudzień 2009, 09:27   

Czujnik światła wstecznego znajduje się pod maską w Skrzyni Biegów dojście do niego nie jest skomplikowane łatwo jest go znaleźć bo dochodzą do niego chyba 2 kabelki!!!!!!
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 11:58   

plucik4 napisał/a:
właśnie.. gdzie go można znaleźć?? szukałem szukałem i nic.. może ktoś dokładnie opisać gdzie ten czujnik jest?

Czujnik światła cofania znajduje się w skrzyni biegów, zaraz obok odpowietrznika (taki korek).
Można zauważyć go stojąc przed autkiem i patrząc w głąb silnika od strony skrzyni (naszej prawej) zaraz koło sprzęgła.
Dokładnie to czerwona strzałka na rycinie poniżej.




Tak jak napisał już kolega mkss odchodzą od niego dwa kabelki.
Bardzo często przyczyną niesprawności jest zaśniedziałe łącze.
Odczep wtyczkę i popsikaj np CX80 lub jakimś bardziej profesjonalnym środkiem np. "Kontaktron"
 
 
     
 Getik



Informacje
podkarpackie

Wiek: 45
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Dębica
Wysłany: 2 Styczeń 2010, 14:01   

Albo zwyczajnie "przedmuchać" wtyczkę i przetrzeć czujnik. mi pomogło
 
 
     
 Rymciu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Styczeń 2010, 23:48   

Ja mam ten sam problem że mi wsteczny nie świeci i jak włożę bezpiecznik to przepala mi go w momencie wrzucenia wstecznego biegu i tak sobie teraz przypomniałem ze zapalniczka mi też nie świeci. A takie pytanie czy nie jest to czasem połączone w jakiś sposób z ogrzewaniem tylej szyby ?? bo Jakoś zbiegło mi się to mniej więcej w czasie i te 3 rzeczy nie działają a bezpiecznik z tylej szyby jest w porządku. Pozdrawiam
 
     
 skipper22



Informacje
Wiek: 35
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 13 Luty 2010, 22:54   

kolego może po prostu pierw sprawdź napięcie jakie dochodzi do żarówki jeśli dochodzi 12V to wtedy szukaj dalej a jeśli dochodzi mnie to sprawdź masę może po prostu nie ma masy
 
 
     
 sylwester27



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Luty 2010, 19:38   

To ja się wypowiem . Jeżeli nie świeci tobie podświetlenie zapalniczki to wystarczy sprawdzić żarówkę , na pewno się przepaliła .a co do tylnej podgrzewanej szyby to ona nie ma nic wspólnego z oświetleniem zapalniczki.a czujnik biegu wstecznego pewnie zakończył swoją żywotność więc należy go po prostu wymienić . Takie jest moje zdanie.pozdrawiam
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 11:31   
   Moje auto: ASTRA G


Gdzie znajduje się włącznik wstecznego w corsie z automatyczną skrzynią biegów?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Światła wsteczne Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.