Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:59
[ Corsa B] Radio Pionieer DEH-2200UB i głośniki Helix Dark B
Autor Wiadomość
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 23:25   [ Corsa B] Radio Pionieer DEH-2200UB i głośniki Helix Dark B
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Witam:)
Co sądzicie o radiu Pioneer DEH-2200UB ? http://www.allegro.pl/ite...arancja_pl.html

Czy zestaw głośnikowy Helix Dark Blue 62.1 pasowałby do tego radia bez wzmacniacza czy też wypadałoby go też kupić?http://www.allegro.pl/ite..._brzmienie.html

Ostatnie pytanie to czy byłby problem w zamontowaniu tych głośników w corsie b 99r. na oplowskim okablowaniu? Dodam, że posiadam już tweetery w obudowie klamki.

Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 00:09   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


radio i głośniki spoko, rozsądna cena dobra jakość. Będzie grać bez wzmaka, jeśli nie planujesz na dniach dołożenia wielkiego suba to możesz śmigać wstępnie bez wzmaka. Ale jedno zastrzeżenie fakt faktem problemów z zamontowaniem nie powinieneś mieć ale dobrze by było wymienić okablowanie 11 letnie kabelki mogą być wysłużone i mogą ci płatać figle. Np. u mnie po ingerencji w audio przy mocnych zakrętach przestawała grać połowa samochodu, głośniki czasami charczały. Po wymienieniu kabelków wszystko jest ok. Tak więc uważam że warto poświęcić na to popołudnie i zrobić się wszystko tak jak się należy.
 
 
     
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
  Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 17:13   
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Dzięki za szybką odpowiedź:) a czy przeciągnięcie tych kabelków głośników przednich i tweeterów jest do zrobienia we własnym zakresie czy też może to przysporzyć jakieś problemy? Może jest jakiś sposób aby zrobić to szybko i z jak najmniejszym demontażem deski ? ;D
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 17:42   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


deski w zasadzie nie musisz demontować bo wszystkie kable idą za nią więc przednie drzwi załatwiasz małym nakładem sił. gorzej z tyłem ponieważ kable idą w boczkach tych przy progach i przez cały samochód do tyłu. Więc albo demontaż albo jakiś sprytny sposób żeby je dyskretnie puścić wierzchem ale to już kwestia jak dużo chęci masz żeby to zrobić. Osobiście polecałbym metodę 1 ;P
 
 
     
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 19:19   
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Na razie planuję zmienić głośniki tylko z przodu bo i tak one mają najwięcej "do gadania" przy brzmieniu według mnie:) parę osób odradzało mi w ogóle wymianę głośników z tyłu a skupienie się na przodzie. Oplowskie głośniki w boczkach mam więc jakiś sopran stamtąd słychać;p
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 23:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Hakus napisał/a:
albo jakiś sprytny sposób żeby je dyskretnie puścić wierzchem

Albo zrobić tak: odciąć na końcu kabli kostkę, przymocować koniec nowego kabla (np. taśmą izolacyjną) i wyciągać. Równocześnie będziesz wyciągał stary i wkładał nowy kabel.
 
 
     
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 9 Kwiecień 2010, 17:33   
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Dzięki za dobry pomysł z tym przeciągnięciem:) jak zestawik zostanie już zakupiony to zdam relacje jak się sprawuję żeby przyszli potencjalni kupcy znali opinie
Btw apropo wygrzania sprzętu audio - jak zrobić to w prawidłowy sposób?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Kwiecień 2010, 19:57   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


misiou napisał/a:
Btw apropo wygrzania sprzętu audio - jak zrobić to w prawidłowy sposób?

jeśli producent nie podał czasu wygrzewania sprzętu to jeżeli gramy przez kilka godzin dziennie, na średnich zakresach głośności, trwa to 2 - 4 tygodnie.
 
 
     
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 14:57   
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Zakupiłem jednak JVC KD-r411 http://www.jvc.pl/product...1E&catid=100036 i muszę powiedzieć, że nawet na oplowskich głośnikach radio gra cudnie, mnogość ustawień audio i miła obsługa. Idealnie pasuje do korsiarkowej deski ; p
Trochę zachodu było z wyjmowaniem standardowego cdr500 i jego kieszeni montażowej. Jedyne co muszę jeszcze zrobić to dokupić przejściówkę z kątowego wejścia antenowego na proste.
Jak już te głośniki odmówią posłuszeństwa zamówię wyżej wymienione helixy.
Jeszcze dwa pytania : czy da się zrobić aby można było włączyć to radio bez kluczyka w stacyjce (teraz po włożeniu muszę go przekręcić na drugą fazę i wrócić do fazy zerowej aby się włączyło) i czy można jakoś usunąć podczas odpalania zapłonu wyłączenie i ponowne włączenie się radia?
Pozdrawiam:)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 19:20   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


misiou napisał/a:
czy da się zrobić aby można było włączyć to radio bez kluczyka w stacyjce

Cytat:
radio nie pamięta stacji? Nie działa bez kluczyka? Odetnij kabel z pinu 4 i połącz go z pinem 7


przed podłączeniem sprawdź, czy aby napewno na pinie 7 jest cały czas napięcie ( bez kluczyka), a na pinie 4 napięcie po przekręceniu kluczykiem. Jeśli tak, to robisz jak wyżej.
Jeśli nie, to musisz odciąć kabel, gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu kluczykiem pod pin, gdzie jest cały czas napięcie.
misiou napisał/a:
i czy można jakoś usunąć podczas odpalania zapłonu wyłączenie i ponowne włączenie się radia?


To zależy od stanu naładowania akumulatora.
Jeśli podczas odpalania na aku występuje spadek napięcia poniżej (jak dobrze pamiętam) 11V, to radio z braku prądu się wyłącza
 
 
     
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 19:30   
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


W kostce dodanej do radia miałem możliwość zmiany kabelków żółtego z czerwonym
(pin 4 i pin 7) i teraz pamięta ustawienia radia. Na kabelku czerwonym mam jeszcze fabryczny "dwójnik" aby podłączyć jakiś inny obwód pod ten czerwony kabel. Może to rozwiązało by problem włączania bez kluczyka w stacyjce jeśli podpiąłbym żółty kabelek do tego dwójnika?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 22:46   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Nie patrz na kolory kabli tylko na piny, bo różnie to z kolorami bywa.
Ale czerwony to raczej powinien być stałe 12, a zółty to pamieć/wyzwolenie radia.

Jeśli masz na czerwonym kablu rozgałęźnik(pin 7), to utnij kabel zółty (pin 4) i podłącz go do tego czerwonego. Tylko podłącz ucięty kabel ten, który idzie do radia ( ! nie drugi koniec - czyli do stacyjki ! ).
 
 
     
 malysz01



Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pruchnik
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 07:57   

misiou napisał/a:
Zakupiłem jednak JVC KD-r411 i muszę powiedzieć, że nawet na oplowskich głośnikach radio gra cudnie

Kup sobie helixy o których pisałeś i je wygrzej :) Mogę się założyć że zmienisz zdanie o swoich starych głośnikach i nie pożałujesz zakupu helixów:plff:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] Radio Pionieer DEH-2200UB i głośniki Helix Dark B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.