Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 14:21
Światła postojowe L/P nie działają po wyjęciu kluczyka
Autor Wiadomość
 matiap


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 44
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Milicz
Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 14:26   Światła postojowe L/P nie działają po wyjęciu kluczyka

Witam,

Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, mając włączoną dźwignię kierunkowskazu, nie działają światła postojowe. Ani strona Lewa ani Prawa. Słychać tylko tą syrenę przypominającą o pozostawieniu włączonych świateł.

Właczając postojówki normalnie pokrętłem, świecą wszystkie naraz jak należy.

PS Od kiedy kupiłem CC nie działają osobno postojówki na boki, ale ten dźwięk syrenki- brzęczyka, jakoś mi sugeruje, że takie światła powinny działać.

Jak to jest u Was? I gdzie szukac ewentualnej usterki?

pozdrawiam :)

PS szukajka nie znalazła odpowiedzi na moje pytanie...
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 17:32   

Nie wiem czy w tym aucie występuje opcja, którą opisujesz. Przyznam, że pierwszy raz o tym słyszę. Sprawdziłem w swoim aucie i jest tak jak w twoim.
 
     
 matiap


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 44
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Milicz
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 17:41   

Dzięki za info, wiedzę, że nie jestem sam. (Ciekawe jak pozostali userzy CC?)
Czyli też słychać syrekne przypominającą o zapalonych światłach, a same światła strny L lub P się nie świecą?

Wiesz, miałem już parę aut, użytkowałem jeszcze więcej, i takie coś zawsze występowało.
To daje możliwość włączenia postojówek tylko z danej strony auta. Np parkujesz na poboczu w słabo oświetlkonym miejscu, to włączasz postojówki tylko od strony jezdni i tym samym oszczędzasz prąd z aku, bo świeci tylko "pół" auta :)

PS u mnie dźwięk syrenki jest rózny dla światel postojowych włączanych pokrętłem, a inny jak zostawię dźwignię kierunkowskazów włączoną w którąś strone.
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 13:26   

U mnie dźwięk też jest różny, czyli TTTM.
Natomiast dziś odkryłem funkcję szumnie zwaną "follow me home", czyli po wyjęciu kluczyka, otwarciu drzwi i pociągnięciu do siebie dźwigni kierunkowskazów włączają sie na ok. pół minuty światła mijania. Pewnie wszyscy doświadczeni użytkownicy corsy doskonale o tym wiedzieli, ale dla mnie to było ODKRYCIE. :uuu:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Oświetlenie » Światła postojowe L/P nie działają po wyjęciu kluczyka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.