Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:34
Pęcherz na desce rozdzielczej Corsa B 99r. 3 drzwi
Autor Wiadomość
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 00:54   Pęcherz na desce rozdzielczej Corsa B 99r. 3 drzwi
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na tym forum:)
Mam pewien problem otóż z niewiadomych przyczyn wyskoczył mi bąbel na desce rozdzielczej zaraz pod poduszką powietrzną od strony pasażera. Na zdjęciu wyraźnie widać w czym problem. Jeśli ktoś miał podobny przypadek albo wie czym to może być spowodowane byłbym wdzięczny za odpowiedź:) pozdrawiam


 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 10:50   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


a czy jest prawdopodobieństwo że akurat w to miejsce z jakiegoś powodu mogła padać skupiona wiązka światła słonecznego. Bo patrząc na fotkę wygląda to jakby materiał poszedł do góry z powodu punktowego nagrzania. A powiedz jeszcze czy jest ten bąbel twardy miękki czy tak jakby naszedł powietrzem ?
 
 
     
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 13:02   
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Dziękuję za szybką odpowiedź:)
Tak, bąbel naszedł powietrzem, jest miękki i da się wyczuć, że jest w nim trochę tego powietrza.
Prawdopodobieństwo skupienia akurat na tym punkcie światła słonecznego wydaje mi się znikome, zazwyczaj cała deska jest narażona na promienie słoneczne równomiernie. Zastanawiałem się też, czy bliskie położenie poduszki powietrznej ma jakieś znaczenie. Może to z niej jakoś to powietrze uszło i znalazło się w tym pęcherzu
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 13:10   

Poduszka jest za tym miękkim materiałem, u góry deski. Nie ma w niej powietrza, jest pompowana dopiero w czasie wypadku, poza tym jest pompowana z dużym ciśnieniem więc to raczej nie prawdopodobne ze to wina poduszki. Tak jak kolega wyżej pisał, pewnie od słońca tak się zrobiło, albo jakaś wada techniczna. Przebij to igłą i zobaczysz co będzie, jak materiał będzie odchodził to wstrzyknij za pomocą strzykawki pod niego jakiś klej i dociśnij.
Ostatnio zmieniony przez Finos 4 Kwiecień 2010, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 13:42   
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Właśnie planowałem przebić to igiełką jakąś. Ale wolałem się upewnić czy to dobry pomysł. Dziękuję za pomoc, dam znać jak to będzie wyglądało po przebiciu i wstrzyknięciu kleju. Pozdrawiam:)
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 09:54   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


Tak jak kolega Finos napisał igiełka klej i powinno być dobrze. Daj koniecznie znać jak poszło i fotkę jak to wygląda po zabiegu. Pozdrawiam.
 
 
     
 misiou



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 17:16   
   Moje auto: Świeżo po kupnie, w trakcie upiększania


Po przebiciu bąbel znacznie się zmniejszył. Podczas przebijania wyraźnie było słychać jak uchodzi z niego powietrze. Po igiełce żadnych śladów. Teraz muszę tylko wstrzyknąć tam jakiś klej bo wciąż lekko tapicerka odstaje. Jak już to zrobię pochwalę się efektami ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Pęcherz na desce rozdzielczej Corsa B 99r. 3 drzwi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.