Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 20:02
centralny zamek
Autor Wiadomość
 maaly4


Informacje
lubuskie

Wiek: 43
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Rzepin
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 21:13   centralny zamek

witam serdecznie - jestem od niedawna szczęsliwym posiadaczem corsinki i wiążę się z problemem centralnego zamka, dwoje drzwi i bagażnik muszę zamykać niezależnie (nie wiem czy wogule mam centralny - napewno w bezpiecznikach pod nr 13 jest bezpiecznik 10A który jest dobry) gdzie szukać dalej przyczyny awarii jeżeli centralny tam wogule jest - kluczyk mam zwykły bez pilota - pozdrawiam
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 08:03   

Tak mniej więcej wyglądają siłowniki: http://a.swistak.pl/003/405/3405590_1024.jpg

Rozbierz tapicerkę drzwi i zobacz czy je masz. A jak masz to masz centralny. Ale dlaczego nie chodzi- na 99% to winna przewodów, albo sie przerwały, albo wypadły z wtyczek, zlokalizuj centralkę zamka (prawdopodobnie będzie po prawej stronie, pod półką, ukryta pod plastikiem przy drzwiach) i posprawdzaj wszystkie wtyczki, weź multimetr w rękę zobacz czy dochodzą napięcia, czy przewody maja ciągłość.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 10:37   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Obstawiam przerwane przewody przy zawiasach drzwi.... Miałem to samo...
w obu tylnych drzwiach... A bagażnik to raczej nie będziesz miał na centralke.... no chyba, że to centralka seryjna lub zakładał ją ktoś obeznany w temacie...
 
 
     
 cbr-corsa



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Sierpień 2009, 22:15   

skoro temat o centralnym zamku to i ja mam pytanie jaki zestaw polecicie do zamontowania centralnego zamka w corsie B 3 dzwiowej przeglądałem Allegro.pl - i nie wiem co wybrać proszę o pomoc
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 09:58   

Witam, mam pewien problem z centralnym zamkiem, a raczej z częścią zamka w klapie bagażnika. Od niedawna czasami zdarzało się, że nie reagował na otwarcie samochodu, a teraz definitywnie przestał działać zamek w tylnej klapie. W drzwiach i we wlewie działa wszystko bez zarzutu. To jest raczej instalacja fabryczna i zastanawiam się, czy jest to problem z przewodami, czy z siłownikiem? Czy można wymienić siłownik na innego typu, niefabryczny? Przewody w klapie są podłączone i nie wyglądają na przetarte.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 10:07   

Sprawdź miernikiem czy w czasie zamykania na przewodach pojawia się napięcie, jeśli nie, to w nich leży winna, jeśli tak, to znaczy że siłownik do wymiany.
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 11:47   

Dzięki, tak mam zamiar zrobić, muszę tylko zorganizować miernik. Chyba wolałbym, żeby to był siłownik, bo dojście do instalacji nie jest proste.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 12:43   

Możesz sprawdzić to zwykłą żarówką 12V. Tylko pamiętaj ze jak nie zadziała to spróbuj zamienić kable i jeszcze raz spróbuj bo w instalacji występuje (+) i (-).
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 15:48   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Finos napisał/a:
Możesz sprawdzić to zwykłą żarówką 12V. Tylko pamiętaj ze jak nie zadziała to spróbuj zamienić kable i jeszcze raz spróbuj bo w instalacji występuje (+) i (-).

nie musi zamieniać bo świecenie nie zależy od polaryzacji.
a wogóle przy zamykaniu jest odwracana biegunowość ( tzn. jeśli przy otwieraniu na czarnym kablu jest plus, to przy zamykaniu będzie minus).

Na siłe to możesz sprawdzić siłownik na "słuch". Jeśli tryby są wywalone, to sam silnik będzie nadal sie obracał.

Jak sie okaże, że siłownik chodzi po wykręceniu, to zrób prosty test:
przytrzym palcami prowadnicę siłownika i zamknij/otwórz z centralki drzwi.
Jeśli poczujesz ,że siłownik popycha, ale nie dopycha do końca, to wiadomo, że do wymiany.
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 16:46   

Z żarówką już dawno próbowałem, ale nie mam pewności, czy kable miały styk z instalacją auta, bo robiłem to sam i jeszcze do tego musiałem operować kluczykiem w zamku, więc lekka partyzantka i mała pewność. Wiem za to, że siłownik w ogóle nie reaguje na zamykanie i otwieranie samochodu. Dostałem próbnik na 12V, więc nim sprawdzę w najbliższym czasie już z dużą dokładnością co i jak. Wiecie, gdzie w fabrycznych "centralkach" znajduje się w corsie sterownik zamka?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 18:20   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


W nogach (albo kierowcy, albo pasażera, ale raczej to pierwsze) za tym plastikiem z boku
http://www.auto-swiat.pl/...75246336992.jpg
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 21:12   

Dzięki za pomoc. Poszukam
Już z całą pewnością wiem, że wadliwy jest sterownik. Instalacja działa bez zarzutu. Zamek jest fabryczny i teraz pytanie, czy można zamontować w ramach zamiany niefabryczny sterownik?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 22:17   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


pewnie, że można. Musisz tylko odpowiednio wpiąć kable.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » centralny zamek
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.