Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:59
Zużycie oleju
Autor Wiadomość
 poger
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 14 Grudzień 2008, 12:13   Zużycie oleju

Witam
Od 2004 roku jestem posiadaczem Opla Corsy C 1.2 .Autko jest spoko oprócz tego że zużywa dużo oleju . Do 90000 tyś km , dolewałem. 1l na 30000 tyś . Po przekroczeniu 90000tyś te zużycie rośnie .Teraz dolewam już 1l na 1500km lub 2500 km .Auto było sprawdzane w serwisie i nie znaleziono żadnej przyczyny , ani wycieków. Ma ona jeden problem , zdarza się że czasami przyciśniemy pedał gazu , a ona delikatnie przyspiesza , gdzie wcześniej nie trzeba było jej prosić przy np.: wyprzedzaniu . Wymieniono tylko przepływomierz , po noć od którego zaczęła ona gorzej chodzić. Wymiana nic nie pomogła samochód chodzi dalej jak chodził . Komputer pokazał że ma ona problemy z dawkowaniem mieszanki , zdarza się że jest często , gęsto uboga. Sprawdzano sondę , katalizator i wszystko jest ok. Może ma ktoś podobny problem???
Pozdrawiam
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 19:20   
   Moje auto: Opel Astra G


Ja miałem kiedyś Corse C z silnikiem 1.2 Była u nas od nowości do przebiegu 190.000km.
Od serwisu do serwisu (30.000km) w sumie dolewało się 2l (czasem 2.5)... Ople lubią spalać olej, ale chyba nie aż tyle co Twoja Corsia :co2:
 
 
     
 poger
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 19:44   

nie ma chmurki za nią więc chyba spala z paliwem. :)
 
     
 gieel


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 2
Skąd: Dąbrowa G.
Wysłany: 17 Grudzień 2008, 13:48   

Witam, u mnie od momentu kupna (50000 km) spala olej różnie, w zimie ok 0,5l/2000 latem ok 1l - silnik sprawdzany i ok , przestałem się przejmować - opinie są na forach rózne ale fakt że ople lubią olej i tyle, trzeba tylko częściej kontrolować wskaźnik i dolewać.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 22 Luty 2009, 20:43   

moim zdaniem trzeba dac sonde na oscyloskop i bedzie widac po jakim czasie i jak działa ...sam omiar napięcia mało mówi o stanie sondy
branie oleju- zdejm??????<wtf> przewod od odmy przy przepustnicy...powinno byc czysto,zdejm przewod gruby od filtra powietrza i obejrzyj przepustnice ,czy nie jest zapocona,mokra


Ostatnio zmieniony przez lukbud 22 Luty 2009, 21:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 poger
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2009, 17:15   

Który to jest ten przewód od odmy przy przepustnicy???
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2010, 11:22   

Nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę się pod ten. Wprawdzie moja corsa nie bierze oleju, ale na korku od wlewu oleju jest osad. Jest to żółtawa maź o konsystencji śmietany. Poza tym pod korkiem na obudowie silnika jest plama z oleju. Przebieg 55 kkm. Ktoś ma jakieś sugestie?
 
     
 WojT90
Zasłużeni



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Wiek: 33
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Marzec 2010, 11:37   
   Moje auto: GOLF IV


przy jakiej temp. włącza Ci się wentylator ? :) u mnie była taka maź jak się włączał przy ok.105 :P i po wymianie czujnika temp. (30zł) wszystko jest ok :)
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2010, 11:56   

Nie zauważyłem, żeby wskaźnik temperatury pokazywał więcej niż 90st. Auto mam od listopada ub. roku i przy takiej aurze nie było raczej okazji do załączania się wentylatora. Może osad jest jeszcze od czasów poprzedniego właściciela.
Rozumiem, że sugerujesz delikatne przegrzewanie sie silnika i stąd ten osad.
Dzięki za odpowiedź. Będę obserwował.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Marzec 2010, 12:01   

biała maź pod korkiem w okresie zimowym to normalne zjawisko skraplania się pary wodnej w niedogrzanym silniku.
 
 
     
 matiap


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 44
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Milicz
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 19:34   

Bania26 napisał/a:
biała maź pod korkiem w okresie zimowym to normalne zjawisko skraplania się pary wodnej w niedogrzanym silniku.


ja bym do tego dodał jeszcze, że i w lecie taki objaw nie musi świadczyć o czymś złym.
Takie coś powstaje, jeśli auto jeżdzi na krótkich odcinkach, czyli tak jak napisal Bania26- przy niedogrzanym silniku.
 
 
     
 blazejwol



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 02:50   

Też mi się wydawało ze niedogrzany silnik... ale jeśli ten osad się utrzymywał w zimie to ok... ale latem zauważyłem ze też... wymieniłem czujnik temperatury i chłodnice bo poprzednia już się nie nadawała do użytku... było niby wszystko ok:) jeśli masz suchy silnik to pewnie czujnik ale jeśli masz przecieki to możliwe że przedmuchana uszczelka pod głowicą a tym samym osad na korku. Ja miałem taką właśnie sytuacje wiec obserwuj...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Zużycie oleju
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.