Czerwona Corsa B 1,2 45KM
Autor Wiadomość
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 22:18   

Bardzo ładna furka :hyhy:
 
     
 bogel



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: ChoRzów
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 17:15   

Wiem dawno mnie nie było ale było to spowodowane brakiem netu.
Nowych fotek nie mam (ale dam) ale mam za to problem nad którym zmagam się już od ponad 2 tygodni i nic.

Oto mój problem :

Jadąc z pracy zaświeciła mi się kochana kontrolka "check engine" i nic.Dojechałem do domu na tej kontrolce.Później zaczęły się problemy:
Kontrolka znikła za to auto strasznie zaczęło przerywać i z tych 45KM zostało może 5KM :)
Miałem dziurawy odstatni wydech to pomyślałem że może to to.Wymieniłem tłumik i przez 1 dzień było dobrze.
Później zaś to samo.
Wymieniłem świece i kable i się poprawiło lecz przez cały czas auto pali mi ok.10-13l i spaliny okropnie śmierdzą.Już jeździ fajnie lecz smród spalin i spalanie mnie już dobija i nie wiem co mam dalej robić...
Rok temu wymieniłem Sonde ale ona może się zaś popsuła ...
Sam już nie wiem...Więc proszę o pomoc
Z Góry thx i pozdro.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 17:35   
   Moje auto: Porshe 911


bogel napisał/a:
Wiem dawno mnie nie było ale było to spowodowane brakiem netu.
Nowych fotek nie mam (ale dam) ale mam za to problem nad którym zmagam się już od ponad 2 tygodni i nic.

Oto mój problem :

Jadąc z pracy zaświeciła mi się kochana kontrolka "check engine" i nic.Dojechałem do domu na tej kontrolce.Później zaczęły się problemy:
Kontrolka znikła za to auto strasznie zaczęło przerywać i z tych 45KM zostało może 5KM :)
Miałem dziurawy odstatni wydech to pomyślałem że może to to.Wymieniłem tłumik i przez 1 dzień było dobrze.
Później zaś to samo.
Wymieniłem świece i kable i się poprawiło lecz przez cały czas auto pali mi ok.10-13l i spaliny okropnie śmierdzą.Już jeździ fajnie lecz smród spalin i spalanie mnie już dobija i nie wiem co mam dalej robić...
Rok temu wymieniłem Sonde ale ona może się zaś popsuła ...
Sam już nie wiem...Więc proszę o pomoc
Z Góry thx i pozdro.


sprawdź tą sondę! tematów o check engine jest multum! to że sondę wymieniłeś rok temu to nic nie znaczy... nic nie jest wieczne, mogę ci pokazać sposób jak zarżnąć sondę w 2 dni! więc ???
 
     
 bogel



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: ChoRzów
Wysłany: 31 Marzec 2010, 18:39   

Witam po dłuższej przerwie!
Niewiem jak ale zapomniałem sobie o tym że mam tu autko wystawione. :wstyd:

Ale do rzeczy.
Przez ostatnie miesiące wiele się w mojej Corsie nie zmieniło ale ostatnio zmieniłem dwie rzeczy.

Zmieniłem wycieraczki bo stare miały już chyba 10 lat.Zmieniłem na płaskie wycieraczki z marketu :) ale zbierają bardzo dobrze.

Zmieniłem co bardziej mnie cieszy to zmiana felg.
BORBETY były już w nie najlepszym stanie a opony już też były cienkie.
Zmieniłem sobie na 14 calowe oryginalne Oplowskie alumki z prwaie nowymi oponami.
A dokładnie : Continental CONTECCONTACT 3 165/60 R14 z bieżnikiem 7mm za 500zł komplet.
Felgi mają trochę rysek ale na lepsze mnie nie stać a te mi się podobały.
Poniżej zdjęcia felg i autka :







Mam jeszcze taki mały problemik.Konkretnie zaszły mi rdzą po zimie napisy na aucie.
Praktycznie wszystkie (znaczek przód,tył, napis OPEL i CORSA) nie chce się ich pozbywać lecz chciał bym je jakoś odnowić jak?
Tak to mniej więcej wygląda :



Pozdrawiam!

[ Dodano: 1 Kwiecień 2010, 18:16 ]
Witam!
Z tą rdzą na emblematach już sobie poradziłem w prosty wręcz dziecinny sposób...
A konkretnie :
Wpadłem na pomysł ,że na wszystko co zardzewiałe najlepsza jest...Coca-Cola!
Gdzieś jeszcze wyczytałem, że Cola dobrze reaguje jak się wetrze ją folią aluminiową.
Postanowiłem spróbować...
Efekt był piorunujący...Emblematy wyglądają jak nowe i się święcą...
Szczerze powiedziawszy za bardzo nie wierzyłem by to działało...a JEDNAK!
Poniżej foto:






A tak wyglądało :

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Czerwona Corsa B 1,2 45KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.