Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 10:50
Szarpie,strzela,nie pali na wszystkie cylindry
Autor Wiadomość
 LUKI043


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Jarosław
Wysłany: 30 Marzec 2010, 17:14   Szarpie,strzela,nie pali na wszystkie cylindry

Witam wszystkich,nie znalazłem podobnego tematu który by mi wszystko wytłumaczył,wiec założyłem nowy. Panowie otóż mam taki problem z którym się borykam od dnia zakupu Kaśki,model mojego silnika to C14SE,problem polega na tym że gdy odpalę ją rano silnik tak jakby nie palił równo,chodzi na jednych obrotach ale tak jakby falował-palił na 3 cylindry (bardzo dobrze słychać to przy tłumiku charakterystycznym pyrkaniem w momencie gdy przychodzi czas tego cylindra na spalenie mieszanki) następnie gdy zaczynam jechać silnik na zimnym powiedzmy że tylko delikatnie podszarpuje do 2000 tys/obr powyżej jest już spoko,gdy zaczyna się nagrzewać jest to odczuwalne coraz bardziej czyli delikatnie ja rozpędzam do 2000tys i zaczyna siepać,strzelać w wydech,ogólnie jakby nie dopalał któryś cylinder chwilami. Najpierw myślałem że to wina kabli wiec kupiłem BOSCH-a (świece także nowe) i du.a nie pomogło,nastepnie zmieniłem sonde także BOSCH i to samo,sprawdziłem kody błyskowe i wyszło (15) czujnik temp. za wysokie napięcie a także (22) czujnik położenia przepustnicy za niskie napięcie ale to tylko raz może przez to ze odpiąłem go na chwilę. No więc kupiłem nowy czujnik temp. do sterowania kompem wkręciłem i też to samo,dalej szarpie. Byłem się jeszcze pod wieczór przejechać po okolicznych miejscowościach i tu zonk. Po około 10km silnik zaczął mi pracować żebym nie skłamał na 2 lub 1 cylinder także ledwo dawał radę się uciągnąć,zjechałem na pobocze wrzuciłem na luz,silnik chwile pyrkał na ok 500obr tak że wszystko się tłukło i po chwili zgasł,próbowałem palić ale co złapał to chwilę się po charmanił i dalej gasł,tak z kilka razy. sprawdzałem wszystkie wtyczki do czujników i inne zabawki ale nic nie pomogło. Następnie ściagłem na chwilę klemę,założyłem pale i dalej nic. Po stałem kilka minut kręcę i cud ożyła i gada beż żadnego zająknięcia! (oprócz szarpania przy delikatnym rozpędzaniu) dojechałem do domu sprawdzam kody błyskowe i nic nie wyskoczyło. Nagrzany silnik jak pracuje na postoju to chwilami słychać takie momenty nie dopalania z tłumika,czyli wydaje mi się ze problem tkwi w układzie zapłonowym.

Panowie proszę o jakąkolwiek pomoc co to może być,bo zaczyna brakować mi pomysłów,czyżby moduł zapłonowy kończy swój żywot??

Sorka za tak długi post ale chciałem to jak najlepiej ująć co ona wyprawia. :/
 
 
     
 skafi


Informacje
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: szczecin
Wysłany: 31 Marzec 2010, 13:47   

Witaj kolego:D. Miałem podobny problem z moim C14NZ. W opisie zabrakło mi wymiany podstawowej rzeczy przy kupnie auta. Wszystko wymieniłeś oprócz kopułki i palca a od tego wypadałoby zacząć. U mnie to było jednym z problemów. Jeśli to nie zadziała to Myślałbym nad ustawieniem zapłonu.
mam pytanie czy po dłuższym rozgrzaniu silnika moc wzrasta maleje i jak pracuje silnik na niskich wysokich obrotach.
 
 
     
 LUKI043


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Jarosław
Wysłany: 31 Marzec 2010, 14:43   

Ja nie mam kopułki,w tym miejscu mam DIS-a czyli moduł z cewką. Silnik na zarówno na zimnym jak i ciepłym na wysokich pracuje ładnie,oczywiście poza momentem jak zaczyna wariować,wtedy już całkiem nie chce pracować,poza tym to jedynie z niskimi ma problemy właśnie przez to szarpanie....
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Silnik i osprzęt » Szarpie,strzela,nie pali na wszystkie cylindry
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.