Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:18
Prędkościomierz i licznik - oraz inne problemy mniejsze :)
Autor Wiadomość
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Marzec 2010, 21:34   Prędkościomierz i licznik - oraz inne problemy mniejsze :)

To mój pierwszy post na tym forum więc na wstępie wszystkich witam!

Postaram się logicznie opisać moje problemy i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

W zeszłym tygodniu kupiłem Opla Corsę B z 1995 roku. Auta nie trzeba przedstawiać :)

Auto kupiłem z dobrodziejstwem inwentarza i muszę poradzić sobie z następującymi problemami:

1. Prędkościomierz wskazuje 0km/h a licznik stoi w miejscu ( zarówno główny jak i 2-gi)
Tuż przed zejściem do wartości "ZERO" usłyszałem "brzdęk struny" pod maską - podejrzewam linkę od skrzyni do licznika. Linkę zamówiłem (ok30zł) Czy jest szansa na samodzielną naprawę tego podzespołu?

2. Mam "PRAWIE" kompletny zestaw instalacyjny do el. szyb w Corsie B:
Siłownik x2
Profile pod przyciski x2
Nie mam przewodów i samych przycisków ( z tego co widziałem cena przycisków od ok 50zł)

3. Gałka od wycieraczek jest mocno poluzowana - czy wymiana samej gałki zapewni mi sztywną pozycję?

4. Schowek pasażera - temat rzeka! Schowek mam zamykany na kluczyk, widać, że ktoś się do schowka dobierał, schowka NIE DA SIĘ. Boję się robić to na siłę i nie chcę wymieniać całego schowka. Czy zabierać się od zawiasów, czy od zamka?

5. Poprzedni właściciel korzystał z CB-Radio. Dostałem je w spadku. Nie mam jednak zamontowanej anteny radia samochodowego FM/AM :) Auto mam w wersji z szyber dachem. Gdzie mogę bezpiecznie zamontować antenę radiową "UKF" Nie chcę używać anteny CB na magnesie.

6. Czy mógłby mi ktoś zasugerować jakiś nieautoryzowany (czyt. nie drogi) serwis specjalizujący się w Oplach w Krakowie?

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną tutaj pomoc i pozdrawiam użytkowników Corsy :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Marzec 2010, 21:44   

spychacz84 napisał/a:
1. Prędkościomierz wskazuje 0km/h a licznik stoi w miejscu ( zarówno główny jak i 2-gi)
Tuż przed zejściem do wartości "ZERO" usłyszałem "brzdęk struny" pod maską - podejrzewam linkę od skrzyni do licznika. Linkę zamówiłem (ok30zł) Czy jest szansa na samodzielną naprawę tego podzespołu?


Temat poruszany na forum użyj opcji szukaj! Jaki to jest drugi licznik??

spychacz84 napisał/a:
2. Mam "PRAWIE" kompletny zestaw instalacyjny do el. szyb w Corsie B:
Siłownik x2
Profile pod przyciski x2
Nie mam przewodów i samych przycisków ( z tego co widziałem cena przycisków od ok 50zł)


Jakie pytanie?

spychacz84 napisał/a:
3. Gałka od wycieraczek jest mocno poluzowana - czy wymiana samej gałki zapewni mi sztywną pozycję?


Chodzi Ci o manetkę? A w czym Ci przeszkadza ze chodzi luźno. Trzeba wymienić cały przełącznik zespolony.

spychacz84 napisał/a:
5. Poprzedni właściciel korzystał z CB-Radio. Dostałem je w spadku. Nie mam jednak zamontowanej anteny radia samochodowego FM/AM Auto mam w wersji z szyber dachem. Gdzie mogę bezpiecznie zamontować antenę radiową "UKF" Nie chcę używać anteny CB na magnesie.


Co masz w miejscu standardowej anteny na dachu? Antenę CB? Zrób w dachu druga dziurę jak się nie boisz i tam zamontuj standardowa antenę FM. Jak? Użyj opcji szukaj, temat poruszany na forum.


spychacz84 napisał/a:
6. Czy mógłby mi ktoś zasugerować jakiś nieautoryzowany (czyt. nie drogi) serwis specjalizujący się w Oplach w Krakowie?


http://www.klubcorsa.pl/t...olska-vt359.htm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Prędkościomierz i licznik - oraz inne problemy mniejsze :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.