Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:54
Ustawowe złodziejstwo czyli OC
Autor Wiadomość
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Marzec 2010, 14:03   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


Trochę wrócę do tematu... Za 2 miesiące kończy mi się ubezpieczenie samochodu. Poruszam temat wcześniej, bo chcę się dobrze zorientować w temacie.
W chwili obecnej mam ubezpieczenie w PTU - OC+AC. Czy dobry ubezpieczyciel - nie wiem - nie było okazji do sprawdzenia ich. Niestety jestem jedynym właścicielem samochodu, z racji czego nie mam żadnych zniżek - chyba że za 1 rok bezszkodowej jazdy (ale o ile wiem, nie wszyscy ubezpieczyciele to uznają).
Może moglibyście mi doradzić jakiegoś ubezpieczyciela.
Aha i jeszcze jedno. Zastanawiam się nad wykupywanie AC. Może wystarczy mi samo OC? Liczę na wasze sugestie :)
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Marzec 2010, 14:17   

No przy AC masz ten luksus że jak zbroisz coś ze swojej winy to też ci zapłacą, a przy samym Oc dostanie tylko poszkodowany przez ciebie kierowca.

Jeżeli chodzi o ubezpieczycieli to my mamy MTU od dawna i nie narzekamy. Mają niskie OC. Nawet mój ojciec ubezpieczył tam motocykl, bo jest taniej średnio o 80 złotych w porównaniu do innych towarzystw. Natomiast samochód ma ubezpieczony w AXA bo tam zaproponowali najniższą stawkę jeżeli chodzi o ubezpieczenie w Poznaniu.

Ale tak naprawdę musiałabyś popytać osób ubezpieczonych w Warszawie bo każde miasto, region ma swoje stawki i tabelki według których kwota jest obliczana.

Proponuje po prostu podzwonić i popytać :)
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Marzec 2010, 14:18   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


No właśnie podobno od 1 kwietnia mają się taryfy ubezpieczycieli pozmieniać :/
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 23 Marzec 2010, 14:37   
   Moje auto: Opel Astra G


Ja do tej pory przerobiłem 3ech ubezpieczycieli- PZU, PZMot, Hestia. Przy wyborze kierowałem się wyłącznie ceną. Niestety PZU to złodzieje, PZMot był korzystny dla osób w wieku do 26lat, ale chyba się przeliczyli i w tym roku znacznie podnieśli ofertę. W tym roku przeszedłem na Hestię- duże kombinacje zniżek (np. przy ubezpieczeniu domu/mieszkania dodatkowa zniżka na OC). Nie wiem jak wygląda w niej system naliczania zniżki, jednak w tym roku mija mi 8 lat od kiedy mam zarejestrowany samochód na siebie i tym samym uzyskuję max 60% zniżki. Widzę, że już wychodzisz z grupy wiekowej, która posiada zwyżkę za wiek, dlatego warto sprawdzić oferty.
Prawie wszyscy ubezpieczyciele posiadają na swoich stronach www kalkulatory składek OC- bardzo pomocne dla informacji ;)

ps: odradzam ubezpieczenia DIRECT (link4 itp) choć stawki są niskie i dość konkurencyjne to słyszałem o przypadkach zwłoki lub odmowy wypłacenia całości odszkodowania z OC/AC :ban:
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Marzec 2010, 14:48   
   Moje auto: Porshe 911


lukbud napisał/a:
ps: odradzam ubezpieczenia DIRECT (link4 itp) choć stawki są niskie i dość konkurencyjne to słyszałem o przypadkach zwłoki lub odmowy wypłacenia całości odszkodowania z OC/AC


Kolejny rok pozostaję przy MTU! najtaniej z wszystkich przerobionych opcji, brak komplikacji
 
     
 82yeti



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 67
Skąd: Janowiec Wlkp.
Wysłany: 23 Marzec 2010, 19:07   

Ja w tym roku zrezygnowałem z Compensy ponieważ w porównaniu z zeszłym rokiem zażądała za pół roku tyle ile płaciłem rok temu za cały rok. :protest:
O dziwo właśnie PZU wyliczyło mi najtaniej. :uuu:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Ustawowe złodziejstwo czyli OC
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.