Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:59
[ Corsa B] prosba o poradę w sprawie audio - Corsa B rok 199
Autor Wiadomość
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Marzec 2010, 16:19   [ Corsa B] prosba o poradę w sprawie audio - Corsa B rok 199
   Moje auto: Brak


witam. mam w swojej corsie radio sony cdx-gt33u

otóż zajechałem do jednych panów od car audio w białymstoku i powiedzieli mi że to radio to taki chłam że w ogóle nie warto inwestować w jakiekolwiek audio

w drugim miejscu zaśpiewali mi 700zł za jakieś podstawowe głośniki z subwooferem i robocizną

chciałbym poradzić się was. swój budżet pragnę zamknąć w ok. 500zł włącznie z robocizną

jedyne na czym mi naprawdę zależy to w miarę dobry dźwięk, nie musi być jakaś rewelka. czy za tę cenę jest to wykonalne?

czy poradzicie jakiś sprzęt i ewentualnie orientujecie się może jaki jest koszt zamontowania sobie czegoś takiego przez kogoś kto tego nie spartoli?

dzięki z góry za porady. Piotrek
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 WojT90
Zasłużeni



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Wiek: 33
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Marzec 2010, 16:31   
   Moje auto: GOLF IV


Nie wiem może to będzie złe co powiem :p ale sądzę ,że za 500 zł to nie poszalejesz :P kup 2 głośniki Hertza do drzwi wzmaka pod siedzenie :D i będzie grało :)
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Marzec 2010, 16:35   

Witam, żeby mieć w miarę dobry dźwięk w aucie moim zdaniem trzeba by wymienić głośniki z przodu w drzwiach - średnica min. 16cm, zestaw dwudrożny, warto też wygłuszyć drzwi, zaś z tyłu jakiś subwoofer coś koło 150W RMS sterowany wzmacniaczem.. myślę, że kupując jakiś używany wzmacniacz i skrzynię i resztę w zależności od firmy można by było się zmieścić w 500zł... ja u siebie np. wydałem na sam przód 300zł (głośniki firmy JBL zestaw dwudrożny ) ale myślę, że można też kupić coś tańszego i też dobrego, na forum jest dużo tematów dotyczących głośników na przód..
 
 
     
 dawidussj6


Informacje
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: bialystok
  Wysłany: 15 Marzec 2010, 16:35   

... ul. Piękna 2 Białystok tam masz sklep audio -video max. Odwiedziłem ludzi ,maja gotowe zestawy do twojego auta nie jest to napewno najlepsza marka no ale cóż >>na pewno będzie dobrze grało,na każdy pieniądz coś znajdziesz,z robocizna się cenią (50 zeta za godzinę) wiec się nie opłaca ale ogólnie git... :plff:

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 17 Marzec 2010, 15:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 combo



Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 15 Marzec 2010, 20:49   
   Moje auto: Opel Combo


WojT90 napisał/a:
Nie wiem może to będzie złe co powiem :p ale sądzę ,że za 500 zł to nie poszalejesz :P kup 2 głośniki Hertza do drzwi wzmaka pod siedzenie :D i będzie grało :)


też polecam głośniki tej firmy trochę kosztują ale jest efekt
i jeszcze jedno MOIM ZDANIEM zdecydowanie nie dwu drożne (bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego) muszą być osobno wysokie tony i średnie
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Marzec 2010, 21:30   

no właśnie zestaw dwudrożny - to osobno głośnik niskotonowy oraz gwizdek..
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Marzec 2010, 21:35   
   Moje auto: ASTRA G


Bania26 napisał/a:
no właśnie zestaw dwudrożny - to osobno głośnik niskotonowy oraz gwizdek..


dodaj że odseparowany system
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15 Marzec 2010, 22:46   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


combo napisał/a:
bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego)

gdzieś ro już widziałem. Chyba na diyaudio.pl
peter221, to może ja sie wypowiem.

Kupując głośniki musisz rozpatrzeć dwie opcje: ile masz kasy i jakie potrzeby.
Jeśli chcesz mieć dobrą scenę muzyczną, czysty, soczysty dźwięk, głęboki i szybki bass, itd. to nawet 2 tyś zł. nie starczy.

Hertze to dobra marka, ale trzeba poczytać jaki model.
Jeśli chcesz mieć tanio i względnie dobrze, to zakup jakieś głośniki 165mm (na takie głośniki są otwory w drzwiach-pamiętaj o wymiarach, dystansach Poczytaj na forum było dużo o tym), do tego tweetery w klamki (albo jak masz więcej ambicji to zabudowane w przednie słupki).
Jak chcesz troche więcej kasy wrzucić, to odseparowany zestaw (czyli 2x średniotonowe, 2x tweeter + 2x zwrotnica).

Jeśli chodzi o tył, to najlepiej zakupić jakiś używany wzmacniacz ( 2x 50W RMS wystarczy), do tego skrzynię basową z 12" głośnikiem 100W RMS(lub 10"). Za 100zł też już coś znajdziesz. Nawet możesz zakupić mniejszej mocy skrzynie. Z własnego doświadczenia powiem, że podanie prawdziwych 20W RMS na głośnik to już głośno.
Szukając skrzyni patrz na parametry: pasmo przenoszenia, Spl (skuteczność), Re (rezystancje cewki)

Pasmp przenoszenia: najlepiej, jak pierwsza liczba jest jak najmniejsza - wtedy głośnik zejdzie niżej - czyli bass będzie większy (np. 40-500Hz, 35-500Hz, Tam, gdzie jest na początku liczba 35, to oznacza, że głośnik zagra częstosliwość 35 Hz - czyli już baaaardzo niską, którą żadko który głośnik zagra. Przeważnie subwoofery mają ten początek przedziału do 50 Hz)
Spl - sprawność, czyli jak głośno zagra głośnik. Np. głośnik 92 dB (decybele) zagra o wiele głośniej niż głośnik 89dB. A jeśli głośnik ma Spl 87-85 dB, to już jest to za cicho.
Ważne też jest Re - czyli rezystancja cewki. Bo o ile głośnik 4 ohm, 100W RMS i 90dB pod wzmacniaczem 100W RMS zagra dobrze, to ten sam głośnik, tylko 8 ohm powinien (teoretycznie) dostać 2x więcej moxy, niż ten 4 ohm.

Czyli szukając skrzynię, wybierz tą z rezysancją 4 ohm.

A co do radia, to nie chce sie wypowiadać czy to dobry model, czy nie.
Powiem tylko z własnego doświadczenia, że firma sony lubi sie psuć. Tak jakoś miałem doczynienia ...

[ Dodano: 15 Marzec 2010, 22:53 ]
Aha a co do montażu: głośniki w przód sam założysz, jeśli masz kable pociągnięte.
W bagażnik to tylko kwestia pociągnięcia kabli RCA, a jeśli nie masz wyjścia RCA, to oba kanały tyłu, na końcu z drabinką rezystancyjną.
Skrzynie wrzucisz w bagażnik i jak trzeba, to przymocujesz ją jakimiś pasami, a wzmacniacz to powinieneś do czegoś przykręcić.
 
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Marzec 2010, 15:16   
   Moje auto: Brak


dzięki wielkie za porady panowie. na pewno jeszcze odświeżę ten wątek jak już podejmę jakieś decyzje
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16 Marzec 2010, 17:56   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


możesz podrzucić linki/zdjecia przed zakupem, a mniej więcej powiem, czy opłaca się, czy nie
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Marzec 2010, 20:54   
   Moje auto: Porshe 911


nie ten dział....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] prosba o poradę w sprawie audio - Corsa B rok 199
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.