Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Jedna wycieraczka - Corsa B
Autor Wiadomość
 marces
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 4 Marzec 2009, 15:15   Jedna wycieraczka - Corsa B

Witam , mam pytanie , wie ktoś jak zrobić jedną wycieraczkę w corsie b , jakiego trzeba użyć silniczka żeby chodziła po całej szybie ( od lewej do prawej ) i chciałbym jakąś większą wycieraczkę dać żeby ścierała prawie od samego dołu ?!

*****
marces zwracaj większą uwagę na błędy ortograficzne...
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 4 Marzec 2009, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 4 Marzec 2009, 17:00   

Kiedyś takie mechanizmy były na allegro.pl i tam nie trzeba było zbytnio przeróbek
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 18:20   

niewiem nic nie mogę znaleźć ;/
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 4 Marzec 2009, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Kara



Informacje
malopolskie

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 96
Skąd: Skawina k/Krk
Wysłany: 4 Marzec 2009, 18:39   

Kolega do focusa zakładał silniczek chyba z fiata uno, chyba powinieneś szukać silniczka od jakiegoś auta z jedną wycieraczką, ale nie wiem na 100% jak to jest ;)
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 4 Marzec 2009, 19:00   
   Moje auto: ASTRA G


potrzebujesz całego mechanizmu na jedną wycieraczkę, silniczek zostaje ten sam. Pózniej inne ramię wycieraczki i zaślepkę na otwór w podszybiu. Dziś koles na alegro sprzedał taki mechanizm do astry. Trzeba szukać :) bo trudno znależć.
 
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 19:13   

Tak na marginesie to firma "Bonrath" takie cuda do roznych Opli robi :)
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 21:43   

spidan napisał/a:
potrzebujesz całego mechanizmu na jedną wycieraczkę, silniczek zostaje ten sam. Pózniej inne ramię wycieraczki i zaślepkę na otwór w podszybiu. Dziś koles na alegro sprzedał taki mechanizm do astry. Trzeba szukać :) bo trudno znależć.


Ale znalezienie i dopasowanie takiego mechanizmu to jednak łatwe nie jest.

Jak zrobić to najprościej ??

Jedziesz na złom i kupujesz sobie silnik i cały mechanizm wycieraczek z Fiata Uno, włącznie z ramieniem. Ramie będzie za duże - musisz je skrócić (rozciąć i zespawać) bo wycieraczka będzie Ci źle wycierała i wychodziła za szybę.
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 23:12   

Aha ok będe szukał , a jak taki mechanizm z uno zamontować , czy wystarczy sam silniczek z uno i ramie z uno ?
 
     
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Marzec 2009, 21:03   

Szukaj na necie,na pewno można gdzieś kupić bez żadnego spawania itp.popytaj wiary na allegro co sprzedaje takie cuda nawet do innych modeli,to zapytaj może mogą jakoś załatwić do corsy,wiem że takie coś było kiedyś bo sam się zastanawiałem nad kupnem,pozdrawiam :niepewny:
 
 
     
 paco
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Marzec 2009, 13:52   

Gdzie tam panowie w elementy z uno się bawić. Po co?? Seryjny mechanizm corsy przerabiasz. Wodzik idący od silniczka przedłużasz o 1cm. usuwasz drugi trzpień (ten który prowadzi wycieraczkę z boku) prostujesz ramię wycieraczki- np podgrzewasz i klepiesz i przerabiasz podszybie pod szerszy kąt wycierania. Wsio.
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Marzec 2009, 15:35   

z una do una ;p nie montuj w CB nic z innego samochodu ;p
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 11 Marzec 2010, 22:21   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Ostatnio też zainteresował mnie ten temat. Tak z ciekawości przeszukałem internet i znalazłem takie coś.
http://cgi.ebay.pl/Einarm...=item4a9eed4c11
Myślę że nawet warto. Oczywiście na razie będę szukał w Polsce dopiero później u naszych sąsiadów.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Jedna wycieraczka - Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.