Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 11:48
Co to jest? Podpowiedzcie
Autor Wiadomość
 karambek



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 21
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 18 Luty 2010, 22:17   Co to jest? Podpowiedzcie

Witam wszystkich.. Mam pytanie, powiedzcie mi co to jest za część na zdjęciu znajdująca się w obudowie przepustnicy (taka z dwoma małymi rurkami i dyszą)

http://w554.wrzuta.pl/obraz/2tfwUdqZVh1/922604044
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 18 Luty 2010, 22:23   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Na pewno to jest podciśnienie, ale od czego to nie jestem w stanie teraz powiedzieć.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2010, 12:48   

Dokładnie to pod ciśnienie jedno jest podpięte do puszki filtra powietrza i jest koloru czerwonego idzie do dyszy zaraz obok tego twojego , a ten to nie wiem gdzie idzie ale jak mi się uda dowiedzieć to powiem , ale spoko bez tego można żyć ;p
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 19 Luty 2010, 13:22   
   Moje auto: Porshe 911


marces napisał/a:
a ten to nie wiem gdzie idzie ale jak mi się uda dowiedzieć to powiem , ale spoko bez tego można żyć


Marces - to po co opel to wstawił jak to jest niepotrzebne?

Karamberek - jeżeli masz LPG i nie będziesz miał odpowiedniego podciśnienia, auto będzie ci gasło na wolnych obrotach. Jeżeli masz instalacje wyregulowaną zgodnie z podciśnieniem to niestety "z tym musisz żyć"
Oczywiście można pogrzebać by instalacja chodziła, lecz nie będzie ona optymalnie ustawiona, co wiąże się z szybszym zużyciem części, nadpalaniem zaworów, smrodem który się ciągnie za autem jeżdżącym na LPG!

Ja miałem do wyboru - jazdę na stożkowym filtrze i przestawieniu instalacji, lub na standardowej puszcze z wężykami podciśnienia
Wybór padł na serie... :uuu:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 19 Luty 2010, 13:35   
   Moje auto: ASTRA G


Dodam swoje 3 grosze (już to komuś tłumaczyłem). Wężyk podciśnienia o którym marces wspomniał (czerwony) idzie do puszki filtra powietrza. W puszce jest membrana, która ma za zadanie otwierać się żeby dostarczyć ciepłe powietrze szczególnie przy zinmym
Drugie wyjście z kolektora ssącego idzie do "gaźnika" - układu wtryskowego. Czy jest potrzebne? Osobiście mam stożek i jest mi to nie potrzebne (nie zauważyłem żadnej różnicy).
Co do lpg - miałem w astrze ale też zostałem przy seryjnej puszce. Jednak podciśnienie miałem zaślepione. Instalacje miałem elpigaz z elektroniką.

To tyle dziękuję za uwagę :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Co to jest? Podpowiedzcie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.