Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:22
ogromne spalanie
Autor Wiadomość
 młoda
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 17:38   ogromne spalanie

Witam!

Mam Corsę 1.5 TD rocznik 99.
Spalanie w takim małym aucie jest ogromne! Bo 8-10 litrów /100km.

Najgorsze jest to, że auto nie ma żadnych objawów, że pali tak dużo.
Odpala po ok. 5sekundach na mrozie, nie szarpie, nie dymi na czarno. Ogrzewanie auta też w porządku. Ostatnio został wymieniony filtr paliwa, powietrza i z tego co mi mechanik mówił jakiś podgrzewacz koło pompy(ale pewna nie jestem co i jak)

Dlaczego spalanie jest tak ogromne i co może być jeszcze nie tak??

Pomocy :smutas:
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 17:41   

Jeździsz tylko po mieście? Ile jednorazowo (czyli np jadąc do pracy w jedną stronę) robisz kilometrów?
 
     
 młoda
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 18:10   

Finos napisał/a:
Jeździsz tylko po mieście? Ile jednorazowo (czyli np jadąc do pracy w jedną stronę) robisz kilometrów?

ok. 5km.. czasem mniej zależy gdzie do sklepu czasem dalej.

Z większością ludzi z którymi rozmawiałam są w szoku, że pali aż tyle. Ich teraz zimą palą w granicach 6l.

Np. ostatnio jadąc do Łodzi (220km w obie strony) + 120 po mieście spalił mi 27l !! Na trasie powinien brac kolo. 5l. wiec 12l na trasie i 15 po mieście :ojj:
 
     
 T-I-T-A-N-I-C



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Brodnica
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 18:34   

Zanim silnik nagrzeje się do odpowiedniej temperatury działa ssanie, wtedy spalanie jest wysokie. Gdy robisz tak mało km to ssanie raczej działa stale...
Np. tak jest u mnie. Lecz na trasie (po rozgrzaniu się silnika) spalanie spada.

Co do spalania na tej dłuższej trasie którą podałaś - to nie wiem. Poczekamy na odp. lepszych speców (ja nim nie jestem).

Pozdrawiam :piwo:
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 18 Styczeń 2010, 13:16   

Spalanie w zimę na krótkich odcinkach 8 litrów ropy to normalka przy twoim silniku. Ale na trasie więcej jak 5 nie powinien brać. Dobrze zmierzyłaś na trasie że 27litrów spalił?
 
 
     
 młoda
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Styczeń 2010, 16:59   

Blade1984 napisał/a:
Spalanie w zimę na krótkich odcinkach 8 litrów ropy to normalka przy twoim silniku. Ale na trasie więcej jak 5 nie powinien brać. Dobrze zmierzyłaś na trasie że 27litrów spalił?


Spalił mi 27l na ok. 340km, z tego 220 było na trasie.
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 20:04   

Mój 1.7 diesel na odcinkach praca - dom około 5-7km w jedna stronę po mieście bierze w zimę 6-7litrów. Ostatnio sprawdzałem go na trasie 130km zalałem pod korek i po tym odcinku weszło mi 5,5l paliwa.
Co do takiego spalania warto sprawdzić filtr paliwa - kiedy zmieniałeś?
 
 
     
 młoda
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 10:46   

Andi napisał/a:
Mój 1.7 diesel na odcinkach praca - dom około 5-7km w jedna stronę po mieście bierze w zimę 6-7litrów. Ostatnio sprawdzałem go na trasie 130km zalałem pod korek i po tym odcinku weszło mi 5,5l paliwa.
Co do takiego spalania warto sprawdzić filtr paliwa - kiedy zmieniałeś?


Tydzień temu był zmieniany...Obecnie wynik po mieście to ok. 135km na 10l...przy jeździe nie przekraczającej 60km/h.

Nie wiem już co ma zrobić, nikt nie może znaleźć przyczyny :ojj:
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 9 Luty 2010, 21:11   ogromne spalanie

Hej. Moja Corsa od kilku dni też zaczęła palić jak smok ok 8 litrów. Nie ma żadnych niepokojących objawów: moc jest, nie kopci, odpala normalnie, nie szarpie nie przerywa. Do pracy mam 50 km w jedną stronę, na dodatek zasłoniętą chłodnica dzięki czemu szybciej łapie temperaturę. Nie ma jakichś szałowych mrozów. Przy większych paliła normalnie. Nie katuje Jej po trasie, nie ciągam na niskich biegach. Jedno co mi do głowy przychodzi to powikłania po wymienianie wtrysków, która miał miejsce w maju, ale do tej pory było ok.
Łączę się w ból ze wszystkimi osobami które mają podobne problemy.
Mam nadzieje że wszystkie Corsy wyzdrowieją z tej drogiej choroby.
Pozdrawiam.
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Luty 2010, 08:18   

Sprawdź cisnienie powietrza w oponach. Tej zimy cuda się dzieją.Mam dwa auta, w jednym musiałem dopompować 0,4 a w drugim prawie 1 atm.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » ogromne spalanie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.