Moja pierwsza corsa
Autor Wiadomość
 skipper22



Informacje
Wiek: 35
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 7 Luty 2010, 23:42   Moja pierwsza corsa

Witam serdecznie
Witam wszystkim jest nowy na forum dzisiaj nabyłem moja pierwsza corse B jest ona nawet zadbana na zewnątrz (drobne ślady użytkowania) tylko troszkę zanieczyszczona w środku w najbliższym czasie postaram się zapodać jakieś fotki
 
 
     
 T-I-T-A-N-I-C



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Brodnica
Wysłany: 8 Luty 2010, 02:35   

Witamy serdecznie w naszym gronie :piwo: i gratulujemy nabytku :graty: życząc bezwypadkowej i bezmandatowej, tudzież bezawaryjnej jazdy! :gutt2:
 
 
     
 dorcia167



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 8 Luty 2010, 11:50   

Dołączam się do życzeń powyżej :) Czekamy na fotki! :)
 
 
     
 skipper22



Informacje
Wiek: 35
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 9 Luty 2010, 02:55   

jak doprowadzę ja troszkę do porządku to wstawię fotki , ponieważ po przedni właściciel troszkę nie dbał o nią w środku ale ja doprowadzę mój samochodzik do porządku

[ Dodano: 9 Luty 2010, 02:55 ]
Witam serdecznie
Piszę tak późno ponieważ dopiero skończyłem bawić się przy corsie powiem szczerze że poprzedni właściciel nie dbał o samochód i nie przeszkadzało mu że nie działają niektóre rzeczy.
A więc powiem wam co dzisiaj zrobiłem
1.Nie działały mi spryskiwacze
a) pierw sprawdziłem czy dochodzi zasilanie na pompkę w zbiorniczku, zasilanie dochodziło wszystko na tym etapie ok
b) potem sprawdziłem czy nie są pozatykane przewody (wężyki) od pompki do wylotów na szybkę w tej części tez wszystko ok
c)następnie sprawdziłem czy działa pompka i niestety po wyjęciu i przeprowadzeniu sprawdzianu okazało się że pompka nie działa, rozebrałem nawet tą pompkę pomyślałem że może po prostu jest zabrudzona ale okazało się że silniczek był tak zardzewiały (jak widać na załączonym rysunku) że nie dało się już z tym nic zrobić. Więc jutro czeka mnie kupno nowej pompki nawet orientowałem się w cenie i nie jest droga.
2.Brak podświetlenia w bagażniku
a) na początku pomyślałem sobie że po prostu przepaliła się żarówka ale ku mojemu zaskoczeniu była dobra
b)następnie sprawdziłem czy dochodzi do tej żarówki zasilanie.
I niestety okazało się że zamiast 12V jest około 4V więc zacząłem robić pomiary.
Sprawdziłem czy jest przejście na przewodzie (masa) od włącznika (znajduje się on na klapie bagażnika) do żarówki i okazało się że nie ma przejścia więc miałem dwa wyjścia albo zostawić to i nie bawić się w to albo zrobić i mieć piękne światełko w bagażniku bez wahania wybrałem druga opcje.
Po chwili pracy ukazał mi się błysk światełka który zagościł w moim bagażniku.
3.Nie odbijał mi zamek do otwierania bagażnika
a) po wciśnięciu zamek zostawał w pozycji wciśniętej a nie powinno tak być więc postanowiłem też się tym zająć.
b) zdjąłem osłonę która znajduję się na wewnętrznej klapie bagażnika
c)odkręciłem i wyjąłem zamek
d)rozebrałem go na części pierwsze spryskałem WD a następnie wytarłem
e) następnie przesmarowałem smarem powciskałem kilka razy żeby smar się rozsmarował i dotarł w każde miejsce
f) po kilku naciśnięciach zamek zaczął normalnie działać czyli po każdym naciśnięciu zaczął odbijać
4.Na koniec zająłem się wymianą żarówek na środkowym panelu powiem szczerze że poprzedniemu właścicielowi nie przeszkadzało chyba że nie ma podświetlania mi osobiście to przeszkadzało więc postanowiłem się tym zająć
a)tego nie będę opisywał bo nie ma sensu każdy wie jak się to robi
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Moja pierwsza corsa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.