Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Dyfuzor Corsa B
Autor Wiadomość
 diabliz


Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: białystok
  Wysłany: 6 Luty 2010, 14:58   Dyfuzor Corsa B

Witam

Myślałem co nowego zrobić w swojej Corsie. Wpadłem na pomysł żeby:

Wstawić końcówkę wydechu. Nie zależy mi na jakimś tłumiku nowym ale o samej końcówce żeby ładnie wyglądała. Natknąłem się na coś takiego:

http://www.allegro.pl/ite...ng_dyfuzor.html

Spoko wygląda i jest pojęcie dyfuzora. Rozumiem ze oprócz wyglądu zmienia mi się dźwięk wydechu na nisko basowy. Ogólnie z tego co czytałem to dyfuzor zwiększą niby moc:

Dyfuzor – kanał przepływowy z rosnącym przekrojem poprzecznym, np. stożkowo rozszerzający się lub spiralny odcinek rury, kanał międzyłopatkowy ograniczony łopatkami sprężarki przepływowej lub pompy wirowej. W dyfuzorze (w wyniku wzrostu przekroju poprzecznego) następuje spowolnienie przepływu płynu, co odpowiada przemianie energii kinetycznej strumienia w energię ciśnienia.[1]

Dyfuzory powszechnie stosowane są w pompach wirowych oraz w sprężarkach przepływowych (promieniowych, diagonalnych i osiowych). Dyfuzory stosuje się także jako element odprowadzający czynnik z turbiny cieplnej, dzięki wykorzystaniu energii kinetycznej czynnika następuje pewne obniżenie ciśnienia za ostatnim stopniem maszyny, a przez to pewien wzrost mocy i sprawności.

Proszę o opinie :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Luty 2010, 15:09   

Hehe no jasne jak założysz ta końcówkę to będziesz miał całe 10KM więcej. Załóż sobie jeszcze wycieraczki z spojlerem one dają całe +20KM. A tak na seria - naprawdę myślisz że końcówka wydechu doda mocy corsie?? Końcówka to tylko dodatek dla wyglądu i dźwięku, chociaż z tym dźwiękiem to tez bym na dużo nie liczył.
 
     
 WojT90
Zasłużeni



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Wiek: 33
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Luty 2010, 15:13   
   Moje auto: GOLF IV


Ta końcówka na pewno nie zmieni mocy Twojego auta :) doda mu tylko ciekawszego wyglądu :) a jeśli to faktycznie nierdzewka to posłuży trochę :)
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Luty 2010, 15:14   
   Moje auto: ASTRA G


Ta końcówka to da Ci tylko efekt wizualny. Co do reszty to nie. Nie ma nic wspólnego z dyfuzorem. Basu też nie da.
 
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Luty 2010, 20:13   

wątpię ,że to nierdzewka.... to samo można kupić w realu...nie radze ładować w to kasy:)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Luty 2010, 20:14   
   Moje auto: Porshe 911


prawdziwa nierdzewka to koszt od 100zł w górę -
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 6 Luty 2010, 23:48   

nie no ale z tą mocą to była przesada :lolo:
 
 
     
 Kurak111


Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Luty 2010, 14:35   

Ostatnio byłem w tesco, widziałem takie z podwójnymi końcówkami i tańsze w dodatku może jak kupisz sobie z podwójną końcówką to będzie ci dopalało spaliny na końcu wydechu. Zupełnie jak w silniku turboodrzutowym ;) Powinien jeszcze w zestawie dawać spojler żebyś się od ziemi nie oderwał.
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 7 Luty 2010, 23:12   

dobra, już się nie śmiejemy ;p
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Dyfuzor Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.