Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 19:57
Bezpieczniki
Autor Wiadomość
 diabliz


Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: białystok
  Wysłany: 7 Luty 2010, 00:31   Bezpieczniki

Witam

Mam pewien problem jak źle rozumuje to poprawcie .

Od jakiegoś czasu zauważyłem ze nie mam podświetlenia w bagażniku, żarówka jest dobra bo sprawdzałem. Teraz dowiedziałem ze w corsach są podświetlane wskaźniki pokręteł - tam gdzie się reguluje ciepło zimno. Są tam 3 pokrętła i one u mnie nie świecą. Czytam na forum że są pewnie przepalone światełka. Tylko tam są 3y i 3 na raz się zjarały to by było dziwne.

Może chodzi o bezpiecznik mam przepalony albo wogóle nie włożony i o tym wcale nie wiem. Z tego co widzę na schemacie bezpieczników to 20A jest odpowiedzialny min za oświetlenie wnętrza i bagażnika to jakby pasuje. A i jeszcze wogole jest podświetlenie schowka bo tez nie mam tego!

Tylko tak co to znaczy 20A chodzi o pozycje tylko jak ja znaleźć. Albo jest inna pozycja

Będę wdzięczny za poradę :)

[ Dodano: 7 Luty 2010, 00:46 ]
20A to chodzi o Ampery pewnie a pozycje to 1 i 17. Sprawdzę jutro co z tym się dzieje. Czyli jak nie ma bezpiecznika albo jest spalony to element za który on jest odpowiedzialny nie działa?

[ Dodano: 7 Luty 2010, 00:48 ]
A i jeszcze jedno pozycjonowanie bezpieczników zaczyna się od lewego górnego rogu?
 
 
     
 T-I-T-A-N-I-C



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Brodnica
Wysłany: 7 Luty 2010, 03:42   

Jeśli również nie działa Ci radio i zapalniczka to na pewno jest spalony bezpiecznik, jeśli w/w działają to są spalone tylko żarówki.
 
 
     
 diabliz


Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: białystok
Wysłany: 7 Luty 2010, 09:31   

T-I-T-A-N-I-C, Radio gra. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. W bagażniku jest sprawna żarówka ale nie świeci kabel jest przerwany w klapie bagażnika? I dziwne jest to ze 3 żarówki od nawiewów nie działają? Rozumiem jedna 2 się spaliły. A może ja nie mam podświetlanej tej deski. Mam Corse B 1999rok 5 drzwi. Jak to sprawdzić :P
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 7 Luty 2010, 11:06   
   Moje auto: Porshe 911


żarówki w kokpicie często się przepalają
 
     
 diabliz


Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: białystok
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:19   

west, dobra to mi jeszcze powiedzcie jakie żarówki oświetlają podsufitkę bo bym sobie ją wymienił na jakaś diodę. Tylko jaki to jest typ żarówki itp
 
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:42   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Zarówno do podsufitki jak i do bagażnika są takie żarówki.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:51   

Moim zdaniem to nie bezpiecznik. Masz podświetlone zegary i zegarek? Jak tak to znaczy ze bezpiecznik jest dobry bo od nich bezpiecznik jest ten sam co opisywanych pokręteł. Za czym zapytasz jak dostać się do tych żarówek - użyj opcji szukaj - opis dostępny jest na forum. Co do żarówki w bagażniku - miernik albo próbówka w rękę i szukasz po kablu gdzie "kończy" się napięcie, bo jest duża szansa ze gdzieś masz przerwane kable, albo ktoś grzebał w elektryce. Sprawdził bym tez włącznik w tylnej klapie. Co do schowka - to samo rozbierz go i tez posprawdzaj napięcia. Tam jest taki włącznik odpowiedzialny za wyłączenie podświetlenia po zamknięciu schowka - możliwe ze działa on wadliwie. A cop do samuch bezpieczników to również polecam użyć opcji SZUKAJ - na forum są opisy skrzynki bezpieczników w Corsie B.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Bezpieczniki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.