Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 19:55
Montaż haka w CB
Autor Wiadomość
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 19:30   Montaż haka w CB

Witam, chciałbym sobie zamontować hak. Z tego co wiem to musi on mieć homologację i trzeba się udać po montażu na stację diag. Ile kosztuje taki przegląd i czy można się z nim udać przy okazji przeglądu "właściwego" i czy to wtedy też dodatkowo kosztuje?
 
 
     
 mehes



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 19:43   

Jak dobrze pamiętam coś ok 30 zł koszt haka na stacji przeglądów ,wystawiają świstek i z nim pędzisz do wydziału komunikacji.A tam wbijają w dowód.
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 19:54   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Najlepiej od razu po zamontowaniu udać się do SKP, ponieważ podczas kontroli możesz mieć nieprzyjemności tzn. mandat a może nawet utrata dowodu.
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 20:26   

Nie no to ja wiem że lepiej nie jeździć z "lewym" hakiem, po prostu chodziło mi o to czy jeśli zamontuję hak przed udaniem się na przegląd samochodu to czy też będę musiał dodatkowo płacić.
 
 
     
 mehes



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 20:41   

Musisz osobno płacić.
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 20:47   

No to na jedno wychodzi. A czy ktoś montował hak z alledrogo? Bo ten http://www.allegro.pl/ite...a_zderzaka.html wydaje mi się co najmniej lichy. I na oko to wygląda jak przykręcany do wnęki na koło zapasowe? :uuu: Ten http://www.allegro.pl/ite...b_haki_hit.html już wygląda solidniej.
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 29 Styczeń 2010, 12:41   Re: Montaż haka w CB

morhol napisał/a:
Witam, chciałbym sobie zamontować hak. Z tego co wiem to musi on mieć homologację i trzeba się udać po montażu na stację diag. Ile kosztuje taki przegląd i czy można się z nim udać przy okazji przeglądu "właściwego" i czy to wtedy też dodatkowo kosztuje?
Tak, na Haku musisz mieć tabliczkę znamionową. Hak możesz zamontować sam, poniżej załączam schemat podłączenia elektrycznego.



A reszta, to tak jak pisali koledzy, jedziesz na stację diagnostyczną, płacisz jakąś symboliczna kwotę i idziesz do wydziału komunikacji by wpić informację w dowód.

A jeśli idzie o te haki z allegro, to lepszy ten drugi - montaż do podłużnic.
Ale może warto poszukać używki z odpinaną kulą na kluczyk, fajna sprawa, sam mam taki.
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 00:01   

Rozumiem że kupując używkę wystarczy że będzie tabliczka na nim? Nie trzeba żadnego dodatkowego papierka? Z tego co obserwuję to używane haki są towarem deficytowym, a już na pewno jakieś wybajerzone o których wspominasz :uuu:
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 1 Luty 2010, 08:00   

morhol napisał/a:
Rozumiem że kupując używkę wystarczy że będzie tabliczka na nim? Nie trzeba żadnego dodatkowego papierka? Z tego co obserwuję to używane haki są towarem deficytowym, a już na pewno jakieś wybajerzone o których wspominasz :uuu:

Tak, wystarczy, że posiada tabliczkę znamionową, montaż możesz wykonać samodzielnie.
Na fajną używkę trafić jest faktycznie bardzo ciężko.
Ja z zakupem nosiłem się przez ponad rok, aż przez przypadek trafiłem na bardzo fajny hak właśnie z odpinana kulą na kluczyk - kupiłem bez wahania, tym bardziej, że cena była okazyjna bo prawie 1/4 nowego.
Jeśli Ci się śpieszy, to kup nowy, a montaż, jeśli nie masz smykałki do takich rzeczy, zleć zaprzyjaźnionemu mechanikowi.

Powodzenia zakupach ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Montaż haka w CB
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.