Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:54
Czynna dyskusja na temat grup regionalnych
Autor Wiadomość
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 19:59   Czynna dyskusja na temat grup regionalnych
   Moje auto: Porshe 911


Witam mamy do Was kilka pytań i fajnie byście się wypowiedzieli na temat dotyczący grup regionalnych.

1) Czy potrzebna jest grupa regionalna?
2) Kto powinien należeć do grupy regionalnej?
3) Jakie funkcje powinna spełniać grupa regionalna?
4) Jak mobilizować grupy?
5) Kto powinien sprawować pieczę nad grupą?

Dziękujemy z góry za cenne wskazówki... :piwko:
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 20:09   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


Grupy regionalne są jak najbardziej potrzebne. To tak jak przedsiębiorstwo które ma swoje oddziały, i każdy oddział ma swojego szefa. Łatwiej jest wtedy zapanować nad wszystkim :)
Kto powinien należeć? Moim zdaniem tylko osoby czynnie biorące udział w forum. Dlaczego? Oto przykład: FKC Mazowsze ma od groma członków. I co z tego? Nic. Abstrahując od tego że gro z tych osób samo prosiło o przyłączenie do grupy - na tym ich aktywność się kończyła.
Przykro mi było gdy wylecieli najbardziej aktywni członkowie FKC Mazowsze, ale do tego tematu nie chcę wracać, bo wiem o co chodzi.
Co do funkcji - uważam że każda grupa regionalna powinna propagować FKC na swoim terenie. Ale nie tylko szef regionalny ale wszyscy członkowie. Bo jedna osoba niestety ale za dużo nie zdziała.
Co do mobilizacji grup... Heh ciężka sprawa. Naiwnie myślałam, że znajdzie się większa grupa osób, które wspólnie dzieląc pasję jaką jest Corsa będą miały chęć się spotkać i porozmawiać. Może konkurs na najfajniejsze zdjęcia ze spotów?? Może trochę współzawodnictwa zmobilizuje ludzi. Ten temat chyba trzeba by podrążyć bardziej.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 20:09   

No to przedstawię moje zdanie:

1) Czy potrzebna jest grupa regionalna? - tak, mówię to na przykładzie dobrze działających grup.
2) Kto powinien należeć do grupy regionalnej? - osoby, które aktywnie uczestniczą w spotach i innych imprezach organizowanych w regionie
3) Jakie funkcje powinna spełniać grupa regionalna? - dbać o dobry wizerunek klubu, organizować spoty regionalne, brać czynny udział w innych imprezach w celu propagowania FKC
4) Jak mobilizować grupy? - i to jest najtrudniejsze pytanie... wszystko zależy od ludzi. Są tacy, których nie trzeba mobilizować, a są też tacy, których nie da się zmobilizować. Na chwilę obecną nie mam pomysłu.
5) Kto powinien sprawować pieczę nad grupą? - szef regionalny, który automatycznie będzie moderatorem w dziale dotyczącym jego grupy regionalnej
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 20:30   
   Moje auto: Opel Astra G


Pożyczę sobie od Piotra jego podział na punkty ;D

1) Czy potrzebna jest grupa regionalna?- tak. klub jest duży i nie wszystkich czynnych użytkowników jesteśmy w stanie poznać, a integracja "w grupach" na pewno będzie szybsza, łatwiejsza i później pomoże w integracji klubowej (np podczas zlotów czy organizowanych imprez)

2) Kto powinien należeć do grupy regionalnej? tutaj zgodzę się z Nadhirą i Piotrem, do grupy powinni należeć uczestnicy, którzy są aktywni na forum, udzielają rad i służą pomocą innym klubowiczom/forumowiczom. Również udział w imprezach/zlotach/spotach jest ważny, ale wiadomo, że nie każdy może się zawsze i wszędzie pojawić.

3) Jakie funkcje powinna spełniać grupa regionalna? Integrować klubowiczów z danego regionu, dbać o wizerunek całego klubu i być jego ozdobą :gutpost:

4) Jak mobilizować grupy? Trudno powiedzieć. Nic na siłę. Jeżeli ktoś chce to będzie przyjeżdżać i uczestniczyć w życiu grupy, jeśli nie, to nie.

5) Kto powinien sprawować pieczę nad grupą? I tutaj sam nie wiem- szef regionalny może być moderatorem grupy, który akceptuje zaproszenia do grupy (może być np. regulamin przynależności do grupy), ale co można rozumieć przez "szefostwo" grupy? Pomysł na spoty może dać każdy forumowicz, a reszta, albo się zgadza, albo nie, więc jako takiej władzy nie ma. No, ale ktoś musi ogarniać bałagan w temacie, czyścić z niepotrzebnych postów itp itd :nocom2:
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 21:18   

1) Czy potrzebna jest grupa regionalna? - zdecydowanie jest potrzebna.

2) Kto powinien należeć do grupy regionalnej? - ludzie którzy są z danego regionu polski , bo i tak Ci którzy się nie udzielają zostaną usunięci z FKC

3) Jakie funkcje powinna spełniać grupa regionalna? - dbać o dobry wizerunek klubu, organizować spoty regionalne, brać czynny udział w innych imprezach w celu propagowania FKC ( podobają mi się słowa Piotra)

Co jest ważne odemnie , jeżeli pojawia się w regionie jakaś impreza typu , Speed Mania , tuning show , pokazy motoryzacyjne , WOŚP , targi motoryzacyjne , przydała by się osoba w regionie która by organizowała nam miejsca na takich imprezach

4) Jak mobilizować grupy? - myślę że warto było by organizować więcej wyjazdów poza określone miejsca spotów , czyli np. lodowisko , bilard , aquapark , muzea motoryzacyjne , gokarty , na chwile obecną nie mam więcej pomysłów

5) Kto powinien sprawować pieczę nad grupą? - szef regionalny, który jest osobą będącą na prawie każdym spocie , jest odpowiedzialny i jest najdłuższym użytkownikiem forum z regionu.
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 21:59   
   Moje auto: Opel Astra G


marces napisał/a:
bo i tak Ci którzy się nie udzielają zostaną usunięci z FKC

no niby tak, ale z FKC zostają usuwane osoby, które nie logują się na forum przez jakiś czas, a przez udzielanie się na forum ja rozumiem aktywne uczestnictwo w forum (np. pisanie postów ;D )

sorry, za OT :upss:
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 1 Luty 2010, 00:59   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


ad. 1
Tak są potrzebne ponieważ dają możliwość spotkania w swojej okolicy chociaż części ludzi z którymi tworzy się społeczność funkcjonującą w klubie FKC.
ad2.
Wyłącznie osoby które biorąc czynny udział w funkcjonowaniu forum. Jak również wg. powinien zostać wprowadzony taki bilans prowadzony przez szefa grupy regionalnej, odnotowujący udział osoby z danej grupie w spocie regionalnym I np. wymóg iż w ciągu roku chociaż raz członek grupy musi wziąć udział w spocie regionalnym.
ad3.
organizacja spotów, pomoc wszelkiego rodzaju klubowiczom ze swoich okolic jak i również z innych grup. Promowanie FKC i werbowanie nowych członków.
ad4.
Wg mnie jeżeli w grupie będą osoby biorące czynny udział w życiu forum, żadna dodatkowa mobilizacja nie będzie potrzebna.
ad5.
użytkownik aktywnie uczestniczący na forum, biorący udział w spotach, organizujący je jak również inne rozrywki związane z promocją FKC. Funkcja szefa nie powinna być ograniczana do jednej osoby. Owszem jeden szef regionu trzymający pieczę nad wszystkim musi być ale powinien posiadać kilka osób które będą pomagały mu w sprawnym funkcjonowaniu grupy. Na przykładzie Grupy Mazowsze, po incydencie który wszyscy znamy, i braku kilku kluczowych osób, w zasadzie grupa ta przestała funkcjonować. Forum cisza spotów brak etc... Nie winię tu w żaden sposób Nadhiry jest to tylko i wyłącznie wina tego iż wg. mnie 90% klubowiczy z mazowsza jest nieaktywnych. Dlatego weryfikacja osób powinna być.

Offtopując.
Forum powinno mieć 2 poziomy dostępu 1 dla klubowiczy i 2 dla osób jedynie szukających odpowiedzi na pytanie. Klubowicz powinien odprowadzić roczną składkę nie wiem np 20zł i mieć pełny dostęp do forum i na pewno byłby to osoby czynnie biorące udział w życiu forum. osoby te miały by pełny dostęp do forum możliwość zakładania tematów możliwość należenia do GR itp. A osoba nie posiadające statusu Klubowicza miałyby ograniczony dostęp np. brak możliwości zakładania swoich tematów czytania tematów regionalnych itp. Zauważyłem iż dużo osób zakłada konto jedynie po to żeby nie czytając nawet regulaminu nie używając opcji szukaj zadaje pytanie czeka na odpowiedz i na tym zabawa z forum się kończy. Cóż z tego że forum będzie miało 1000 członków jak aktywnych będzie 100 moim skromnym zdaniem jest to mało sensowne. I dlatego powinien być taki podział wprowadzony. Pomysł mój jest rozbudowany bardziej więc jak ktoś ma ochotę go drożyć zapraszam na prv.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Czynna dyskusja na temat grup regionalnych
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.