Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 18:54
Osłona/zaślepka wlotu powietrza
Autor Wiadomość
 MTO


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 13:27   Osłona/zaślepka wlotu powietrza

Mam taki problem, że z powodu zbyt dużej wolnej przestrzeni między maską, a zderzakiem silnik nie może utrzymać optymalnej temperatury, przez co rośnie spalanie, jedynie podczas wolnej jazdy lub na dłuższych światłach wskazówka temperatury osiąga 90*C ale po rozpędzeniu się na dłuższej prostej ponownie opada poniżej 90*C.

Czy jest przewidziana fabrycznie jakaś osłona aby za zderzakiem przymocować tj. na zdjęciach wymyśliłem:
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 13:59   
   Moje auto: Porshe 911


oryginalne zderzaki, mają taką zaślepkę którą można założyć na zimę w to właśnie miejsce, niedawno u KaT`a takie coś ściągaliśmy,

1) wytnij kawałek kartonu i po prostu wstaw jak nie masz tego plastiku, nie wiem czy nawet można takie coś kupić,

2) jeżeli ci nie trzyma 90C* to znaczy że termostat nie pracuje prawidłowo
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 14:05   

a co to możne panowie i panie być jak mi się bardzo wolno zagrzewa moja corsa bo np. zdążę przejechać do pracy jakieś 15km. i mam dalej zimno w samochodzie oczywiście przy minusowych temp. nom i nie wiem co to jest??
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 14:18   
   Moje auto: Porshe 911


Panowie! tego typu tematy były xxxx razy poruszane na forum, TERMOSTAT to pierwsza rzecz która jest odpowiedzialna za to że masz zimno w aucie, dwa, czas wymienić filtr kabinowy i wygarnąć kilogramy śmieci które tam zalegają zaczynając od liści kończąc na papierach i innych wynalazkach!
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 14:44   
   Moje auto: Opel Astra G


Ja mogę dodać do tego tyle, że termostat trzyma mi 90*, ale w dużym mrozie jak puszczę mocno ciepło do auta do mam koło 80-85*, także może warto trochę mniej grzać środek. I co ważne, najlepiej, żeby auto osiągnęło 90* a dopiero potem dać ogrzewanie, bo nawet za 15km nie osiągniemy 90* jak będziemy od razu ciepło do kabiny kierować ;)
 
 
     
 Gradz


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Zamość
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 15:17   

termostat? nie wydaje mi się ja mam ten sam problem a termostat wymieniałem jakieś 2tys km temu..
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 17:58   

Gradz napisał/a:
ie wydaje mi się ja mam ten sam problem a termostat wymieniałem jakieś 2tys km temu


Wsadziłeś jakiś oryginał czy zamiennik, jak zamiennik to nie zdziwiłbym się wcale jak by od początku był już sprawny, ale zespół się po tych 2 tys.
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 20:19   

To jest jakiś sens wkładania tej zasłony?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 20:37   

Tak bo jak masz zepsuty termostat to znaczy ze masz cały czas tzw duży obieg, czyli płyn jest chłodzony przez chłodnicę. A jak ja zakryjesz i nie będzie chłodzona zimnym powietrzem wlatującym od przodu to płyn w niej szybciej się zagrzeje.
 
     
 mehes



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 22:13   

wojtas_7 napisał/a:
To jest jakiś sens wkładania tej zasłony?

Jeśli jedziesz pęd wiatru nie leci bezpośrednio na silnik tylko,ten "karton" osłania i nie chłodzi silnika.
 
 
     
 czapoludek



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 14:05   Re: Osłona/zaślepka wlotu powietrza

MTO napisał/a:
Mam taki problem, że z powodu zbyt dużej wolnej przestrzeni między maską, a zderzakiem silnik nie może utrzymać optymalnej temperatury, przez co rośnie spalanie, jedynie podczas wolnej jazdy lub na dłuższych światłach wskazówka temperatury osiąga 90*C ale po rozpędzeniu się na dłuższej prostej ponownie opada poniżej 90*C.

Czy jest przewidziana fabrycznie jakaś osłona aby za zderzakiem przymocować tj. na zdjęciach wymyśliłem:
[url=http://img130.images....th.jpg]Obrazek[/URL]



MTO, ja mam nad tablica rejestracyjną fabryczną osłonę (plastikową), a na dole dorobiłem sobie z kartonu, obkleiłem folią samoprzylepną, zamocowałem i jest malina :) a termostat mam dobry, ale za to szybciej się silniczek nagrzewa w zimę
czy to czasem nie wpływa na "deko" mniejsze spalanie?? ;p
 
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 16:47   

Ja zrobiłem sobie z tektury na 3/4 i pomaga :)
Silnik szybciej się nagrzewa...
A na 100% wpływa to na mniejsze spalanie bo silnik szybciej łapie swoją temp.

[ Dodano: 26 Luty 2010, 12:32 ]
A co z osłoną w lecie?
Może być czy trzeba ściągać?Bo mam na pewno walnięty termostat a nie będę go wymieniał.
Może jakaś osłona opuszczana czy coś takiego?...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Osłona/zaślepka wlotu powietrza
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.