Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:19
Corsa B - Problem ze spryskiwaczami i parującymi szybami
Autor Wiadomość
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 17 Styczeń 2010, 19:47   

Krzysztofm6 napisał/a:
Jest jeszcze jakaś inna opcja awarii, lub naprawy?

Jeśłi działa jedna strona, to druga musi być przytkana.
Tylko przeczyszczenie, lub wymiana może pomóc w tej materii.
I tak jak pisał west musisz puścić z wężykiem drucik, by później tą samą drogą prowadzić nowy wężyk.
 
 
     
 sylwester27



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Styczeń 2010, 20:13   

To ja też coś poradzę. Przerabiałem to ostatnio i jak nie próbowałeś jeszcze tej metody to spróbuj w tej dyszy ustawić kierunek tych otworów z których leci płyn . Może masz tak ustawione że psika ci ale tylko w ściankę dyszy!!!!!!!!!!!
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Styczeń 2010, 20:28   

Podłącze się pod problem parujących szyb. Pomóżcie mi bo ja już nie mogę wytrzymać z tymi szybami!
Filtr kabinowy i powietrza wymieniony, chłodnicę miałam dziurawą i myślałam, że to przez nią szyby parują, więc wymieniłam, ale problem nadal został. Z przodu jeszcze po japońsku- jako tako przez nie widać, ale tył to zaparowany jak w saunie. Co mam robić? Help me ;p
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 18 Styczeń 2010, 20:54   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


A spróbuj z tyłu włączyć ogrzewanie szyby i powinno nie być pary. Przód umyj szybę z obu stron, od wewnątrz czyść płynem i gazetami papierowymi (typu Wyborcza, Super Express). Jeśli to nie pomoże to jeszcze zobacz w którą stronę masz suwak pod sterowaniem temperaturą na lewo czy na prawo. Ustaw go na prawo, a jak nie no to jeszcze jest jedna opcja, zamknij nadmuch na środku auta (nad sterowaniem temperaturą), a boczne daj maksymalnie w górę i tak aby powietrze było skierowane na drzwi. Powodzenia i napisz czy coś się poprawiło.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Styczeń 2010, 20:56   

Adzi, podnieś kawałek wykładzinę na podłodze i zobacz czy nie masz mokrego wyciszenia. To samo z tyłu - zobacz w bagażniku czy nie masz wody w miejscu na koło zapasowe.
 
     
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 18 Styczeń 2010, 22:55   

Parujące szyby to jedno ale teraz jak ta para zamarznie to u mnie masakra jakaś jest.Szron na każdej szybie od środka mam i zanim sie to rozpuści to wieki mijają :/
 
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 23:55   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


Masz za dużo wilgoci w środku :/
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 10:30   

Sprawdziłbym tez na waszym miejscu czy otwory na spodzie drzwi nie są zapchane. One służą do wydostania się wody z wnętrza drzwi (uszczelki przy szybie nie są 100% szczelne) i jak otwory są zapchane to w drzwiach jest wilgoć i ona tez może być powodem parowania (ja tak miałem z drzwiami kierowcy)
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 20:40   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


Mam pytanie w którym miejscu są otwory i jak je czyścić? Mnie też paruje szyba kierowcy. Lecz podejrzewam uszczelkę w drzwiach.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 20:51   

Otwory są w dolej części drzwi. Jak czyści? Jak masz zapchane to je przepchaj śrubokrętem, albo sztywnym drutem.
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 01:37   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


Sprawdzę ale dzięki za pomoc. ;)
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 3 Luty 2010, 14:31   

Witajcie,
za równo rok temu jak i w tym roku problem z parującymi szybami mnie nie opuścił. Dowiedziałem się że nie tylko w naszych pszczołach są takie problemy, kolega w nowiutkim Toledo również narzekał.
Był u mechanika amatora, który mu doradził żeby wyjął całkiem filtr kabinowy :)
Tak też uczynił i problem z parujacymi szybami zniknął :)
Też tak zrobiłem i powiem wam że teoria się sprawdziła :) Do dziś dzień jeżdżę bez filtra kabinowego tego tam na podszybiu :P Nic nie paruje jest gitara :D
Tylko cholewka mega zimno jest w samochodzie :/ Jadąc z Częstochowy do Krakowa nie byłem w stanie zdjąć kurtki bo tak było zimno...Czyżby nagrzewnica do wymiany?
 
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 15 Luty 2010, 18:32   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


Mnie się wydaje, że termostat?
 
 
     
 rybak1979
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Luty 2010, 18:40   

:krzyk: Ja u siebie w CB wymieniłem filtr kabinowy na zwykły papierowy z Filtronu i problem z parującymi szybami zniknął :)
pozdrawiam
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 15 Luty 2010, 19:20   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


A czy ktoś może mi powiedzieć jak sie dostać o ile jest ten filtr w Corsie B 1.2 z 96r.?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Luty 2010, 19:32   

Wystarczyło użyć Opcji SZUKAJ
http://www.klubcorsa.pl/t...=filtr+kabinowy
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 18 Luty 2010, 20:03   

Krzysztofm6, termostat był wymieniany....Dopuszczam dwie opcje:
- nagrzewnica mogła skamienieć, ponieważ latem dość długi czas jeździłem na wodzie...
- pamiętam że przed sezonem zimowym wymieniałem żarówki w desce chodzi mi o te pod pokrętłami nawiewu. Być może że źle linkę założyłem na temperaturze...

Jakiś inny pomysł?
 
 
     
 polak9122


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 18
Skąd: Płock
Wysłany: 31 Październik 2012, 21:01   

Co do zaparowanych szyb.
Spróbuj przemyć szyby denaturatem.Ja miałem cały czas zaparowane szyby a przemycie denaturatem pomogło. Tylko nie radze jeździć od razu po przemyciu tych szyb. Radze umyć od zewnątrz i środka
 
 
     
 Semy


Informacje
LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 12
Skąd: Bytom
Wysłany: 10 Grudzień 2012, 22:28   
   Moje auto: Corsa B; 98r.; 1.4 V16


ja tylko potwierdzę co ktoś tu już powiedział - sprawdź filtr kabinowy. Mój wyglądał dosłownie - paskudnie. Same jego usunięcie pomogło wyeliminować 90% zaparowania szyb. Teraz mam nowy i czeka tylko na zamontowanie ale samo usunięcie starego znaaacznie pomogło.
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 09:42   

podepnę się pod temat :)

Mam problem ze spryskiwaczami, a dokładniej jedna dysza spryskiwacza po stronie kierowcy "sika" normalnie, druga z takim ciśnieniem wyrzuca płyn że przelatuje nade mną :D i auto za mną może sobie włączać wycieraczki :nocom:
można jakoś to jakoś obniżyć?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Corsa B - Problem ze spryskiwaczami i parującymi szybami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.