Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 10:53
Podgrzewanie tylnej szyby.
Autor Wiadomość
 PatricoWroc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 11:33   Podgrzewanie tylnej szyby.

Witajcie, mam problem bo odkąd kupiłem Crosworda to nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby.
Sprawdzałem już miernikiem i nie dochodzi mi tam napięcie.
Wyciągnąłem sterowanie nawiewem i ogrzewaniem tylnej szyby i nie wiem który kabel ma iść do tyłu. Na wszystkich zawsze jest jakieś napięcie i nie zmienia się po wciskaniu, czy wyciąganiu przyciska do włączania.
Help me please. Jak coś to później zrobię i wstawię zdjęcia tego urządzenia sterującego.
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 00:12   

Polecam pierw sprawdzić czy nie masz czasem pękniętych kabli. Jak podniesiesz tylna klape to zobaczysz gumową uszczelkę. W niej jest wiązka kabli wraz z węzykiem do spryskiwacza lubiącuym też często pękać. Kabel koloru czarnego to własnie podgrzewanie tylnej szyby, brązowy masa.Te 2 kable będa nieco grubsze od pozostałych. Sprawdz jeszcze styki przy tylnej szybie czy nie masz czasem zaśniedziałych.
 
 
     
 PatricoWroc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 13:16   

Posprawdzam jeszcze dzisiaj i dam znać.
 
     
 mariooo_87



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Rybnik
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 15:16   

Witam,
podepnę się pod temat (Corsa B). Od pewnego czasu przestało działać mi podgrzewanie tylnej szyby. Byłem teraz się tym pobawić i sprawa ma się tak:
- zmierzyłem napięcie na włączonym silniku i włączonym podgrzewaniu szyby, na 2 wtyczkach przy tylnej szybie, jedna jest po lewej stronie szyby, a druga po prawej (jako że ze mnie kiepski elektryk, także upewnijcie mnie, że napewno dobrze zrobiłem: 1 końćówkę włożyłem w jedną wtyczkę, a drugą końcówkę włożyłem w drugą wtyczkę;). Pomiar wyszedł 2,4V jednak już zachwilę było 0,04V i tak już cały czas.
- zmierzyłem również napięcie na bezpieczniku w skrzynce bezpieczników, i tam wychodzi mi przy włączonym ogrzewaniu szyby 1.2V.
- sprawdzałem również kable w gumowym wężyku przy tylnej klapie i wyglądają okej.

Gdzie może tkwić przyczyna?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 20:56   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Cytat:
- zmierzyłem również napięcie na bezpieczniku w skrzynce bezpieczników, i tam wychodzi mi przy włączonym ogrzewaniu szyby 1.2V.

A dobrze ustawiłeś zakres napięcia na mierniku? I jak to mierzyłeś? Jeden przewód miernika na bezpiecznik, drugi do masy?
A zmierz napięcie przed bezpiecznikiem, czy jest 12V, czy nie. Jeśli jest, to bezpiecznik do wymiany.

Jeśli jednak dobrze pomierzyłeś, to gdzieś w obwodzie jest zwarcie.

A zmierz prąd, jaki pobiera ogrzewanie tylnej szyby.

Wyciągnij bezpiecznik, a w zamiast niego miernik ustawiony na zakres 20A DC
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 3 Styczeń 2010, 21:28   

To i ja się podepnę:P. Mój problem polega na tym ze nie działają wszystkie "paski" ogrzewające tylna szybę. 3-4 paski nie działają(nie grzeją się) reszta działa. W czym problem?
 
 
     
 PatricoWroc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Styczeń 2010, 23:19   

A ja zejdę trochę z tematu i zapytam, czym uzupełnić braki w paskach? Jakiś preparat? Jakie koszta? Gdzie kupić?
Jeszcze jedno, mierzyłem napięcie na "blaszkach" przy szybie, tam gdzie się wtyki wsuwa i pokazuje napięcie 10 - 12 v, a coś słabo grzeje szybę, że ciężko odparowuje bądź odmarza. W czym problem?
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Styczeń 2010, 23:20   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Cytat:
3-4 paski nie działają(nie grzeją się)

bo najprawdopodobniej one są gdzieś przerwane
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 3 Styczeń 2010, 23:23   

Da radę jakoś je naprawić? i czym?
 
 
     
 taborescu



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki
Wysłany: 15 Styczeń 2010, 12:50   

Panowie można coś zrobić jeżeli nie wszystkie paski grzeją tylną szybę?Jest na to jakiś sposób?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Styczeń 2010, 13:14   

http://moto.allegro.pl/it...wania_szyb.html

http://moto.allegro.pl/it...grzewanych.html

http://moto.allegro.pl/it...zie_srebra.html

wystarczy wpisać w wyszukiwarce klej przewodzący.
 
     
 taborescu



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki
Wysłany: 15 Styczeń 2010, 13:49   

Finos napisał/a:
http://moto.allegro.pl/item884446982_klej_elektroprzewodzacy_do_naprawy_ogrzewania_szyb.html

http://moto.allegro.pl/it...grzewanych.html

http://moto.allegro.pl/it...zie_srebra.html

wystarczy wpisać w wyszukiwarce klej przewodzący.


Dzięki serdeczne :piwo: wiszę piwko
 
 
     
 mariooo_87



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Rybnik
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 16:14   

Problem rozwiązany:) Przyczyną nie działania podgrzewania tylnej szyby okazał się jednak przerwany przewód masy w gumowej osłonce na łączeniu kplay. Klapa była kiedyś demontowana i malowana i wszystkie kable są tam posztukowane. Przy okazji okazało się, że przewód spryskiwacza jest naderwany, przez co miałem duuużo wody w bagażniku niewiadomo skąd... już wiadomo:) Wszystko uszczelnione, poizolowane, i działa:)
Miałem również problem często w corsach występujący, a mianowicie skrzypenie przy wciskaniu i puszczaniu pedału sprzęgła. Wystarczy troszke WD40 na sprężynę pedału i ciiisza:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Podgrzewanie tylnej szyby.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.