Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Szablony wymiarów siedzeń elementów wyposażenia CB?
Autor Wiadomość
 stawiar_son


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Styczeń 2010, 23:25   Szablony wymiarów siedzeń elementów wyposażenia CB?

Witam, mam pytanie odnośnie tego czy są gdzieś dostępne szablony/wymiary siedzeń i tylnej kanapy w CB? Ponieważ interesuje mnie zmiana tapicerki na skaj i chciałbym wiedzieć czy trzeba wszystko mierzyć samemu czy są może jakieś gotowe szablony??
Ostatnio zmieniony przez spidan 17 Luty 2010, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Styczeń 2010, 23:39   

Powiem ci tak zmieniałem całą tapicerkę na eko-skóre i nie miałem żadnych wymiarów prułem wszystko i dopiero od tego wycinałem eko lecz jeśli chcesz napisz pw to napisze ile użyłem skaju było trochę poprawek więc wyszło trochę więcej a wygląda to tak: http://www.polskajazda.pl...pel/Corsa/84800 :zyzio:
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 09:29   
   Moje auto: Porshe 911


marek czy to problem by opisać to na forum? ile skaju i jak to zrobiłeś?
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 12:17   

West to nie jest problem a wiec:
Wykręciłem boczki z drzwi i z tylu, zerwałem org tapicerkę pod nią było jeszcze coś takiego przypominające siatkę na owady :P To tez odkleiłem bo eko nie chciała się trzymać.
Klej miałem tapicerski do materiałów sztucznych, ale trzeba pamiętać żeby robić to w temperaturze powyżej 20 st, bo na początku jak robiłem na garażu w temp około 10-15 st i robiły się bąble, a w domu już nie.
Fotele były całe rozbierane najpierw oddzieliłem oparcie od siedziska są tam dwa zabezpieczenia, ściągałem org. tapicerkę z foteli jest trochę zabawy bo są tam zrobione z drutu kółeczka które trzymają org. tapicerkę żeby się nie ruszało za bardzo (jak pokrowce) To samo jest w oparciu plus od tyłu jest przeszyte i na tylnej kanapie jest tylko taki drut.
Wszystko następnie zostało rozprute i powycinane podobne elementy i zaczęło się szycie. Stara tapicerka plus nowy skaj na tym.
Materiał użyte:
Jedna puszka kleju
eko miałem w dwóch kolorach cięty był z rolki o szerokości 140 cm
czarnego było 4m
Plus jasne dodatki 2m
Troszkę mi jeszcze zostało materiału ale został do zrobienia mieszek od lewarka, i zagłówki.
Więcej do głowy mi nie przychodzi jeśli będą pytanie to pytać. :piwo:
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 13:08   

marek-rz napisał/a:
West to nie jest problem a wiec:
Wykręciłem boczki z drzwi i z tylu, zerwałem org tapicerkę pod nią było jeszcze coś takiego przypominające siatkę na owady :P To tez odkleiłem bo eko nie chciała się trzymać.
Klej miałem tapicerski do materiałów sztucznych, ale trzeba pamiętać żeby robić to w temperaturze powyżej 20 st, bo na początku jak robiłem na garażu w temp około 10-15 st i robiły się bąble, a w domu już nie.
Fotele były całe rozbierane najpierw oddzieliłem oparcie od siedziska są tam dwa zabezpieczenia, ściągałem org. tapicerkę z foteli jest trochę zabawy bo są tam zrobione z drutu kółeczka które trzymają org. tapicerkę żeby się nie ruszało za bardzo (jak pokrowce) To samo jest w oparciu plus od tyłu jest przeszyte i na tylnej kanapie jest tylko taki drut.
Wszystko następnie zostało rozprute i powycinane podobne elementy i zaczęło się szycie. Stara tapicerka plus nowy skaj na tym.
Materiał użyte:
Jedna puszka kleju
eko miałem w dwóch kolorach cięty był z rolki o szerokości 140 cm
czarnego było 4m
Plus jasne dodatki 2m
Troszkę mi jeszcze zostało materiału ale został do zrobienia mieszek od lewarka, i zagłówki.
Więcej do głowy mi nie przychodzi jeśli będą pytanie to pytać. :piwo:


Wszystko sam robiles? Jak to jest z szyciem? Sam bym sobie to zrobił ale nie wiem jak się za to zabrać i czy podołam wyzwaniu ;)
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 17:29   

Z pomocą kolegi wszystko było robione oprócz szycia tego niestety nie potrafię, cichy jak potrafisz szyć lub znasz kogoś kto ci to uszyje to na pewno dasz rade nie jest wcale tak trudno :)
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 17:52   

marek-rz napisał/a:
Z pomocą kolegi wszystko było robione oprócz szycia tego niestety nie potrafię, cichy jak potrafisz szyć lub znasz kogoś kto ci to uszyje to na pewno dasz rade nie jest wcale tak trudno :)


A masz moze fotki z prac?
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 18:35   

Niestety nie mam tylko fotki środka przed i po i jedna fotkę po zerwaniu tapicerki z boczku i nic więcej lecz na fotce została jeszcze jedna warstwa która też ściągnąłem taka gąbka
 
     
 stawiar_son


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 22:54   

Super marek-rz jak uzbieram troche grosza :P bo najpierw zapłace mandat to biore się do szycia ze skaju :P ale jak w sumie zuzyłej tylko 6m to nawet mnie motywuje bo liczyłem na więcej :) Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki :)
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 22:59   

Jednak sam za to nie będę się brał boje się ze coś zepsuje. Orientuje się ktoś może ile by kosztowało takie szycie u tapicera? ze swoim materiałem oczywiscie.
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 23:21   

Jak potrafisz szyć to nic nie zepsujesz tylko trzeba mieć cierpliwość :) tylko trzeba pamiętać że miałem szeroki materiał a są tez rolki po 90 cm szer. wiec na to trzeba uwagę zwrócić sprawdzę dokładnie jeszcze ile materiału poszło i dam znać :piwo:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Szablony wymiarów siedzeń elementów wyposażenia CB?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.