Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 23:04
SPRYSKIWACZ PRZEDNIEJ SZYBY
Autor Wiadomość
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 08:30   SPRYSKIWACZ PRZEDNIEJ SZYBY

Witajcie. Wczorajszy wieczór spędziłem na wymianie wężyka który wychodzi z pompki i idzie do spryskiwaczy przedniej szyby. Wymieniłem i zadowolony spryskuję szybę i nic... Zacząłem kombinować i doszedłem do wniosku że dysze spryskiwaczy są zatkane. Czy ktoś rozbierał te dysze? Chodzi mi czy można się do nich dobrac od zewnętrznej strony maski.Jak to przeczyścić? Sprężarka? Dzięki za pomoc
 
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 09:25   

Ja robiłem to tak, że łapałem jedną dysze kombinerkami ( tylko uważaj aby nie uszkodzić lakieru na masce oraz samej dyszki) przekręcałem w prawo i wyciągałem, trochę trudno ale poszło, sama dyszka z tego co widziałem jest nierozbieralna, przeczyściłem ją cieniutkim drucikiem typu linka, sprowadź czy u Ciebie nie jest czasem zagięty wężyk, u mnie nie działała tylna i okazało się, że wężyk był tak zgięty, że nie chciało przepuszczać płynu do spryskiwaczy ;)
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 09:35   

Dzięki Piter! Mam nadzieję ze mi się uda. A jesli chodzi o wężyk to z nimi chyba ok.Też wczoraj sprawdzałem.Pozdrawiam i dzieki
 
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 11:24   

Ja tam przeczyściłem to cieniutka igłą... :)
 
 
     
 Wieszak


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 15
Skąd: Opole
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 13:16   

A ja mam pytanie. M mojej corsie jest niskie ciśnienie płynu do spryskiwaczy tzn. nie wystarczające by płyn doleciał tak na połowe szyby lekko chlapie na początek. Trochę mnie to irytuje ostatnio a nie mam pojęcia czemu się tak stało :pff: przed dolaniem płyny lał chyba dobrze ale teraz już nie mogę sobie przypomnieć ;] możecie coś podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić ?
 
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 12:22   

Przyczynków może być wiele... Np.

- za słaba pompka
- ściśnięty wężyk
- zatkana dysza lub wężyk
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 5 Styczeń 2010, 08:36   

Witajcie. Ja mam już po problemie. Zatkane dysze spryskiwacza. Tyle tylko że wszystkie... :uuu: Wymieniłem pompkę, rurki a na końcu dysze i wreszcie jadąc widzę! Pozdrawiam!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » SPRYSKIWACZ PRZEDNIEJ SZYBY
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.