Zamknięty przez: west
7 Styczeń 2010, 08:01
Sprawa ogłoszenia Allegro BronQa Corsy C
Autor Wiadomość
 robert_j
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 23:41   

Auto jest wystawione na sprzedaż, uważajcie na nie !!!!!!!!
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=827566119
http://www.klubcorsa.pl/t...10xe-vt2822.htm

W opisie są poważnie niespójności co do przebiegu i poprzedniego właściciela.

Powiedz jak to jest z tym przebiegiem, bo są poważnie niespójności.

Na aukcji piszesz że przebieg 62000, a w poście z twoim autem jest przebieg 81 tysięcy w maju (wiadomość napisaną przez siebie edytowałeś 13 listopada przed ogłoszeniem sprzedaży i wpisałeś przebieg 58 000).

Ale twój plan spalił, bo w odpowiedzi zachowało sie to co napisałeś wcześniej widać to tu:
http://www.klubcorsa.pl/t...0-vt1662,10.htm

broneq napisał/a:
barmar - przebieg to na chwilę obecną 81tys z książką serwisową. :suchy: trochę sporo, ale autko woziło wódę, więc musiało trochę pobujać się po trasach... :]


Tyle że tak się zamotałeś w swoim oszustwie że nie policzyłeś że od maja do teraz wyszło 4000 km, a tyle przejechałeś w samej Bułgarii w październiku.

W swojej wypowiedzi wcale nie ukrywasz że jeździł tym autem akwizytor, w aukcji już co innego piszesz brednie o córce jakiegoś kierownika.

Co do samego auta i ceny to AHHAHA, katalogowo taki golas jest warty 11-12 tyś. ale taki nigdy nie rozbity. Dodatkowo auto ma 2x cofany licznik, raz przez ciebie, a wcześniej przez komis. Realnie warte ok 10 tysięcy, taka prawda.

Chcesz oszukać klubowiczów, wciskając im kit, bo jesteś gościem który lepi grata kupionego po akwizytorze, montuje ładne felg, jeździ nim rok zanim rdza wylezie, a później szuka jelenia.

Tyle z mojej strony.
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 17:19   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Brawo robert_j !

Moim zdaniem takie praktyki powinny być traktowane jako brak szacunku dla forum i klubowiczów i surowo karane przez adminów (oczywiście usunięciem konta).
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 17:39   
   Moje auto: Porshe 911


temat zamykam! oszustwo do wyjaśnienia przez organy ścigania w/g regulaminu! kiermasz!
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 13:54   [Corsa C] Wyjaśnienie o Corsie broneq'a

Ustaliłem z PiotrK65, że wyjaśnię w swoim temacie kwestię przebiegu swojej Corsy.

Po pierwsze: tak, zedytowałem swoje posty, żeby usunąć informacje o przebiegu.

Po drugie: wymieniłem w moim aucie silnik. Oryginalny wyzionął ducha przy 90tys :( tak mnie to zirytowało, że odechciało mi się uczestniczyć w forum i w ogóle straciłem trochę serce do Opelka. Koszt remontu silnika jest około 2 razy większy niż zakupu dobrej używki. Kupiłem więc silnik z UDOKUMENTOWANYM przebiegiem 55tys km. Nie informowałem o tym na forum, bo wiadomo jak na to patrzą potencjalni kupujący :( Co innego jak się już jest przy aucie i się je widzi. Moja Corsa naprawdę jest śliczna i włożyłem w nią kawał siebie więc nie chcę odstraszać informacją o nowym silniku. WIEM, że tym popełniłem błąd nie informując o tym forum w uczciwy sposób - przepraszam.

Po trzecie: auto jest z firmy, ale udało mi się dotrzeć do tej firmy (po drugi kluczyk z immobilizerem) i dowiedzieć się nieco o jego historii. Nie jeździł nim "zapijaczony" pracownik do rozwożenia wódy. Autem jeździła córka czy żona gościa, który w tej firmie był jakimś menagerem. Możecie w to wierzyć, możecie nie, ale rozmawiałem z nimi i auta, które od nich wychodzą po przedstawicielach mają nie 81tys km tylko 160-180tys km.

Po ostatnie: nie sztuka jest podskakiwać i oskarżać! Należałoby najpierw napisać do mnie PW i spróbować wyjaśnić sprawę, a nie przed świętami banować i piętnować!!
Takie zachowanie jest poniżej krytyki (piszę to nie do modów, ale do forumowiczów, którzy owczym pędem prosto z pudelków i innych rzucili się na mnie bez dochodzenia prawdy)! To bardzo nie miłe.

PS Proszę moderatora o przyłączenie tych przeprosin do tematu o moim aucie i ponownym go otwarciu.

PPS Corsę sprzedaję, bo chcemy z narzeczoną kupić Mercedes E, a za jakiś rok czy dwa pewnie wrócimy do Opla (drugie auto) np w postaci Corsy D :)
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 14:51   

Jeżeli twierdzisz, że kupiłeś silnik z UDOKUMENTOWANYM przebiegiem 55 tyś, to pokaż skan tego dokumentu.

Skoro to co piszesz to prawda i nie cofałeś licznika, po prostu to udowodnij, a nie tłumacz się, bo tłumaczy się winny.

Niech też wypowiedzą się inni forumowicze na ten temat, czy nadal jesteś dla nich wartościowym klubowiczem, bo jakby nie patrzeć, tak czy siak skłamałeś potencjalnego nabywcę tego auta, albo o jego przebiegu (cofnięty licznik), albo o wymianie silnika.

Ja kupując samochód wolałabym o tym z góry wiedzieć!

[ Komentarz dodany przez: PiotrK65: 29 Grudzień 2009, 18:48 ]
Myszka - te wyjaśnienia, które się pojawiły były moim warunkiem cofnięcia zakazu pisania dla broneq.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 22:57   

Temat warunkowo otwieram. Po korespondencji z autorem uznałem sprawę za wyjaśnioną... Nie ulega wątpliwości, że autor nie zachował się całkiem w porządku, ale postanowiłem dać mu drugą szansę.
 
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 16:12   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Myszka napisał/a:
Jeżeli twierdzisz, że kupiłeś silnik z UDOKUMENTOWANYM przebiegiem 55 tyś, to pokaż skan tego dokumentu.

Skoro to co piszesz to prawda i nie cofałeś licznika, po prostu to udowodnij, a nie tłumacz się, bo tłumaczy się winny.


Również jestem tego zdania.Pokaż, chyba że to kolejna ściema.


Pozwoliłem sobie znów zabrać głos, jako że czuję się obrażany przez sprawcę całego tego zamieszania.

Kłamstwo jest zawsze kłamstwem, niezależnie od tego z której strony na to spojrzeć. Nie rozumiem czemu do tego oskarżasz kogoś kto wytknął ci oszustwo. To nie było "rzucenie się na ciebie bez dochodzenia prawdy" tylko udowodnienie twojego kombinowania. Próbujesz nas obrazić (obrona przez atak), żenujące,nie wiem jaki masz w tym cel. Co tu ktoś miał do ciebie pisać PW, wszystko zostało wyjaśnione.
Nie masz szacunku do tego forum jak i jego użytkowników, wykazałeś to bardzo dokładnie.Ja decyzji Piotra nie rozumiem, ale to tylko moja opinia.

Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.
 
 
     
 robert_j
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 16:00   

Urzekła mnie twoja historia, gadasz jak handlarz z komisu.
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 17:58   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


No to widzę że jesteśmy zgodni.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 19:06   

Bardzo proszę o skończenie komentarzy na ten temat. Bo się OffTop robi... Jak chcecie to stwórzcie temat w Hyde Parku.

Moja decyzja była taka a nie inna... Jak śmiem zauważyć... napisałem, że temat jest otwarty warunkowo. Osobiście przez jakiś czas będę monitorował wszelkie wypowiedzi autora tematu i mam nadzieję, że nie będę musiał interweniować... Postanowiłem dać broneq drugą szansę...

Kolejny post na ten temat, czy to było słuszne, czy nie... będzie owocował warnem :ot: :czerwkart:
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 1 Styczeń 2010, 18:10   
   Moje auto: Porshe 911


PiotrK65 napisał/a:
Kolejny post na ten temat, czy to było słuszne, czy nie... będzie owocował warnem


temat podzieliłem - przeniosłem w miejsce gdzie warna się nie dostanie....
jestem ciekaw co dalej?
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Styczeń 2010, 20:52   

A więc...
Poprosiłam Westa o podzielenie tego tematu i przeniesienie jego części do działu wolna amerykanka tak, żeby każdy mógł się wypowiedzieć, bez poniesienia konsekwencji za OT.

Z całym szacunkiem i sympatią do PiotrK65, po raz pierwszy nie zgadzam sie z jego decyzją co do dalszej egzystencji użytkownika borneq na forum.

Przez cały czas istnienia klubu przyświecała nam maksyma " Nie liczy się ilość, tylko jakość", i szczerze się przyznam, że teraz te słowa po raz pierwszy nie maja dla mnie jakiegokolwiek znaczenia.

Forumowicze dostają warny za o wiele mniejsze przewinienia, a jemu to oszustwo rozejdzie się po kościach.

Tak czy owak skłamał!!! A inni mają prawo czuć się obrażeni i oszukani przez niego.
Ciekawe co by było, gdyby ktoś z nas zdecydował się na zakup tego samochodu a tam licznik cofnięty lub wymieniony silnik, a my jako potencjalni klienci nie wiemy o tym??

Borneq napisał że silnik ma przejechane 55 tyś, a reszta elementów eksploatacyjnych też ma tyle przejechane?? Bo z tego co ja rozumiem to auta i tak ma przekulane ok 90 tyś.

Poza tym dopóki nie zobaczę tego rzekomego dokumentu, co do przejechanych 55 tyś, to nie uwierzę w nagłą wymianę silnika, tym bardziej że w tej chwili silnik jest części zamienną i to żadna zła rzecz, co do której nie można się przyznać

Tak się traktuje kolegów z klubu??

Nie chcę egzystować z takim człowiekiem na forum i decyzję Piotra uważam za złą!!!
 
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 2 Styczeń 2010, 18:06   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Według mnie najlepiej poczekać jeszcze dzień czy dwa, jeśli nie pokaże dowodów to będzie znaczyło że znowu ściemnia i próbuje tylko ratować tyłek. Pogrąży się całkowicie i wtedy ewentualnie będzie można mu "pokazać drzwi".
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 5 Styczeń 2010, 08:04   
   Moje auto: ASTRA G


Do tej pory nie zabierałem stanowiska w tej sprawie. Czekałem na rozwój sytuacji i ewentualne przedstawienie dowodów przez broneqa, którymi mógłby potwierdzić swoje tłumaczenia. Czekałem wystarczającą długo bo 7 dni. Niestety to nie nastąpiło, a kolega broneq nie podjął więcej dyskusji i loguje się codziennie. Zachowuje się tak jakby już było po sprawie. PiotrK65 chciał dać bronqowi szansę na wytłumaczenie. Jednak w obecnym stanie rzeczy, dla mnie i dla wielu innych klubowiczów jest to lekceważenie kolegów. Za kłamstwo i oszustwo należy się kara. Stawiamy na jakość a nie na ilość.

Dlatego oficjalnie wnioskuję o „Usunięcie konta tego użytkownika”.

Jeśli ktoś się z tym wnioskiem zgadza to proszę o wpis.
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Styczeń 2010, 08:07   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


popieram
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Styczeń 2010, 12:13   

ja również
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Styczeń 2010, 13:29   

Wracając do tematu:
Cytat:
Temat warunkowo otwieram. Po korespondencji z autorem uznałem sprawę za wyjaśnioną... Nie ulega wątpliwości, że autor nie zachował się całkiem w porządku, ale postanowiłem dać mu drugą szansę.

emil_Z napisał/a:
Według mnie najlepiej poczekać jeszcze dzień czy dwa, jeśli nie pokaże dowodów to będzie znaczyło że znowu ściemnia i próbuje tylko ratować tyłek. Pogrąży się całkowicie i wtedy ewentualnie będzie można mu "pokazać drzwi".

Brak reakcji
Myszka napisał/a:

Z całym szacunkiem i sympatią do PiotrK65, po raz pierwszy nie zgadzam sie z jego decyzją co do dalszej egzystencji użytkownika borneq na forum.

No taka była moja decyzja... zgadzam się, że kontrowersyjna
spidan napisał/a:
PiotrK65 chciał dać bronqowi szansę na wytłumaczenie. Jednak w obecnym stanie rzeczy, dla mnie i dla wielu innych klubowiczów jest to lekceważenie kolegów. Za kłamstwo i oszustwo należy się kara. Stawiamy na jakość a nie na ilość.
Dlatego oficjalnie wnioskuję o „Usunięcie konta tego użytkownika”.

I takie widzę jest zdanie wielu innych użytkowników forum.

W związku z powyższym, po przemyśleniu i wysłuchaniu Waszych argumentów - Z uwagi na fakt, że wszystkie głosy są "Przeciw", ani jedna osoba nie stanęła po stronie broneq - usuwam tego użytkownika z szeregów klubowych... Tak jak piszecie... nie przedstawił dowodów na przebieg silnika, a mi również zależy na dobrej atmosferze w Klubie.
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2010, 18:17   

więc broneq :czerwkart:
broneq :wypad: FKC

:nocom2:
 
     
 cwirus88



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 67
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 6 Styczeń 2010, 18:33   

robert_j napisał/a:
Urzekła mnie twoja historia, gadasz jak handlarz z komisu.


nie dziwie sie, bo polak to ogólnie maruda przy kupowaniu auta:

-niski przebieg
-bezwypadek
-młody rocznik
-full wypas wersja
-stan salonowy
-cena 5 tys zł.

Zanim zaczniesz oceniać handlarzy z komisu, pogadaj może z paroma, powiedzą Ci jak ciężko auto sprzedać. Takie a nie inne praktyki handlarzy dyktuje rynek zbytu samochodów używanych w Polsce. A że rynek w dużym stopniu to konsument - jego obraz masz wyżej. Dlatego uważam że w ogłoszeniach oficjalnie powinno pisać że przebieg do uzgodnienia, bo chyba tylko Polska jest krajem gdzie warunkiem stanu technicznego oraz jego atrakcyjności jest przebieg.

Taka moja luźna sugestia do tematu. Do merytorycznej strony dyskusji się nie odnoszę, mam to w nosie.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 6 Styczeń 2010, 18:52   
   Moje auto: Opel Astra G


cwirus88 napisał/a:
Polska jest krajem gdzie warunkiem stanu technicznego oraz jego atrakcyjności jest przebieg.

święte słowa!!! Jak przeciętny Polak widzi 200.000km na liczniku to ominie go szerokim łukiem- cofnięty do 130.000km od razu wygląda atrakcyjniej. Dzisiejsze auta to nie duże fiaty czy inne pojazdy z poprzedniej epoki gdzie duży przebieg równał się z jeżdżącym złomem. Obecnie auta potrafią dożyć w dobrej kondycji dużych przebiegów, dlatego tak jak cwirus88 napisał- nie tylko przebieg jest gwarancją stanu technicznego auta :faqq:

ps: Osobiście wolałbym kupić od bronQa auto z faktycznym przebiegiem i prawdziwą historią, ale przebiegami kręcą prawie wszyscy także takie życie :nocom2:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Sprawa ogłoszenia Allegro BronQa Corsy C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.