Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
SWAP - szyby elektryczne
Autor Wiadomość
 DanielloC
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 17:36   SWAP - szyby elektryczne

Witam!

Czy ktoś robił czy orientuje się czy PRZEKŁADKA SZYB ELEKTRYCZNYCH Z OPLA CORSY B DO COMBO B jest możliwa, jeśli tak jaka jest złożoność tego zadania. Czy ople mają fabrycznie wyprowadzone gniazda do szyb w drzwiach? Czy opiera się to na sterowniku i jego też trzeba by przekładać.


Podobne pytanie odnośnie zamka centralnego, bawić się w przekładkę czy może lepiej kupić na allegro nowy i założyć?

Z góry dzięki za info.


A może by tak patrzeć w jakim dziale sie zakłada temtat? Przenoszę z Corsa A do Corsa B. Finos
Ostatnio zmieniony przez 13 Czerwiec 2009, 19:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 18:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Znajomy robił przekładanke, ale z Corsy A do B. Dopytam sie dokładnie to dam znać ( ale chyba Combo B a Corsa B to prawie to samo)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 19:39   

Combo z przodu to dokładnie to samo co Corsa, wiec przekaładka bedzie pasować, ale pojawia się problem z instalacja, której może brakować. Poczytaj sobie temat:
http://www.klubcorsa.pl/t...rsy-b-vt992.htm

Z centralnym bedzie to samo, nieważne czy bedziesz robił przekładkę, czy kupisz na Allegro - też moze brakować instalacji pod montaż, bo Ople na nich oszczędzał.
 
     
 wicher44
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Lipiec 2009, 13:03   

Witam u siebie zakładałem elektrykę na szyby i centralny problemu z tym żadnego nie było (o ile znasz się chociaż troszkę na elektryce). O wiązce zapomnij w drzwiach chyba że musiał byś mieć niezłego farta ;) do szyb potrzebujesz 4 żył (+, - i 2 przewody sterownicze) te przejściówki fabryczne polecam rozwiercić wiertłem na każdy przewód osobno nie ma co się bawić na oryginalne złączki. Przyciski wedle uznania ja nie zakładałem w fabrycznych miejscach. Co do samych napędów kupowałem oryginale od corsy bo akurat tanio trafiłem tak więc nie wiem jak to jest z combo. Co do zamka ja kupiłem od stiga nowy na allegro (scyzoryk) używam już prawie 3 miesiące i nie narzekam. Na mastera potrzeba było 5żył od centralki do drzwi. Więc 5+4=9 ale ja zaoszczędziłem jedną żyłę dając wspólną masę na szyby i siłownik więc 8 żył głównie chodziło mi o to aby nie było później bałaganu z kablami zawsze jeden mniej to coś. Centralnego nie kupowałem oryginalnego ponieważ koszt by był ten sam jeżeli nie większy (siłowniki i oryginalna centralka + pilot) I wiadomo w każdej chwili może któryś siłownik wysiąść. Ale także zależało mi na pilocie w scyzoryku. Niektórzy na nie narzekają ale ja na pewno nie.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Lipiec 2009, 22:10   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


wicher44 napisał/a:
ja zaoszczędziłem jedną żyłę dając wspólną masę na szyby i siłownik więc 8 żył głównie chodziło mi o to aby nie było później bałaganu z kablami zawsze jeden mniej to coś

może dla ciebie, bo sie (bez urazy) nie znasz, ale jak sprzedasz auto, albo dasz je komuś do naprawy, a sie okaże, że instalacja el.szyb nie jest założona profesjonalnie, tylko "ciach" po kosztach, to wtedy "dymu" i bałaganu sie narobi... Jak coś robić, to w jak najbliższy sposób do oryginału....
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Grudzień 2009, 22:15   
   Moje auto: corsovectroastra


podłączę się pod temat elektryki szyb corsy B do Combo B mam pytanko: z jakiej wersji muszą byc prowadnice z corsy B 3d czy Corsy B 5d??
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Grudzień 2009, 23:54   

Z corsy 3d
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Grudzień 2009, 14:40   
   Moje auto: corsovectroastra


marek-rz, kurde zamieniłem elektrykę z mojej asterki z kolega który miał elektrykę z corsy 3D i zonk! bo nie pasują!!:( są za długie!? więc kurde jestem stratny i zły (el do astry chodzi po ok 280zł a do corsy po 200zł) bo chyba powinny być z corsy 5d więc kurde mam elektrykę nie od tego co powinno być :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » SWAP - szyby elektryczne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.