Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 23:37
Prostowanie felg stalowych
Autor Wiadomość
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 11:39   Prostowanie felg stalowych

Witam,
chciałem Was spytać czy warto prostować felgę (stalową) czy kupować nową. Mój przypadek jest prosty, wczoraj w poślizgu, zatrzymałem się na krawężniku rozrywając oponę a rant felgi wygiął się na zewnątrz. Lepiej kupić nową czy nie ma skutków ubocznych takiego prostowania.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 11:45   
   Moje auto: Porshe 911


stalka, używka od 40zł do 60zł, nówka od 80-120zł max!

naprawa ile 50zł?

kalkulacja prosta
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 12:45   
   Moje auto: Laguna II PHII


Weź 2 młotki, jeden do rantu przyłóż a drugim stukaj, jak wyprostujesz jedź na wyważanie i zobacz, jak będzie szło wyważyć to śmiało jeździj - przynajmniej ja bym tak zrobił :) jak się obawiasz o zmęczenie materiału to na zakupy ;)
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 12:46   

Nie wiem jak poważnie to wygląda u Ciebie ale jak ja uderzyłem przednią osią w krawężnik to przerzuciłem felgę na tył i już się nie martwiłem ;p ale zdecydowanie lepiej kupić nową.
 
     
 crash
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 15:00   

yyy za naprawę czegoś takiego płaci się 10-20zł albo najczesciej jest to wliczane w wymiane opon. tak wygląda to w 3 najbliższych zakładach.
felge prostuje się wstępnie uderzając pare razy młotkiem a potem przepuszcza przez rolki formujące/koorygujące rant i jednoczesnie centuje się je na nowo.

stalki są po to żeby je katowac ja swoje prostowalem i centrowalem już kilka razy (trzeba czasem się wyszalec a drogi mamy jakie mamy.) Cenę jaką podał west to chyba za alusa (40-70zł)

ps na przyszłość jak by ktoś chcial wiedziec co i jak z alusami to w razie oddawania ich do prostowania najpierw warto sie zapytać czy robią to na ciepło- jeśli tak to dobrze jeśli nie to znaczy że to kiepska firma i tylko spieprzą nam felgi.
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 20 Grudzień 2009, 11:36   

Dzięki za informacje, rzeczywiście rant można wyprostować metodą młotka, ale znajomy wulkanizator to zrobi i wrzucę ją jako zapasową. Obecnie na przedniej lewej osi mam założoną zamiast zimowej letni zapas. Wczoraj jak jechałem to lewa przednia tarcza przy hamowaniu piszczy, jak się rozgrzeje to nie słychać.
Mam pytanie: Co mogło się stać (uderzenie przy ok 30 km/h) jeszcze w aucie, czy trzeba sprawdzić np, zbieżność, płyn hamulcowy lub coś jeszcze, jeśli felga przyjęła uderzenie i można ją wyprostować.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Koła, felgi i opony » Prostowanie felg stalowych
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.