Przesunięty przez: Kaszubski
16 Lipiec 2016, 16:54
ROST/RUST. Planowane rdzewienie.
Autor Wiadomość
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 21:32   ROST/RUST. Planowane rdzewienie.

(wrzucam temat do tuning corsa b bo głównie dotyczyć to będzie zzerdzawienia maski corsy b , choć to temat ogólny )

Witam , ROST ( styl bardzo popularny w tym roku ) planowane rdzewienie cześci karoseri auta. Po krótce opisze o co chodzi ( jeżeli ktoś wie coś więcej proszę pisać )

Polega to na zdjęciu farby z danego elementu karoseri za pomocą środków do ściagania farby dostępnych w każdym markecie budowlanym lub z farbami.
Następnie wyczyszczeniu powieszchni szczotką drucianą lub ładniej papierem ściernym.
Pozostawiamy auto pod chmurką ( około 4-7 dni , do pożądanego efektu ) lub użycie wody z rostworem soli [(1kg soli na 4l wody) ( pożądany efekt około 2-3 dni )]

Pożadany efekt:



 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 21:42   

Bardzo podoba mi sie ten efekt, ale może nie na Corsie CB, która jak by nie patrzeć ma nowoczesny wygląd. Mi sie w tym stylu widzą bardziej auta z epoki PRL-u. Zastawiałem się tez zawsze jak jest z wytrzymałością takiej zardzewiałej blachy? Czy rdza nie zjada jej dalej? Bo mi sie wydaje że po jakimś czasie będą same dziury, ale może się mylę.
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 22:13   


To jest fajny rost :)
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 23:14   

Ja będe robił coś takiego na starej masce zobczymy jak to będzie :)
 
     
 82yeti



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 67
Skąd: Janowiec Wlkp.
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 23:57   

Ja się zastanawiam na zrobieniem "szczura". :cool: Rost trochę mnie przeraża,na myśl o samych plamkach "rudej" mam gęsią skórkę. :kwasny:
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Lipiec 2009, 05:28   

Dowiedziałem się tyle że maska po jakimś czasie przejdzie rdzą cała ( na wylot ) , a dwa że może zdarzać się taka sytuacja że na deszczu będzie rdza ściekać.
 
     
 Dawwwidek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 29 Listopad 2009, 09:37   

Myślę, że rdza może ociekać, bo kolega ma 126p wersja rost ;) i rzeczywiście ciut cieknie ale to dopiero po dłuższym okresie czasu... czy przegniwa na wylot ?! nie wiem on już długo ma i nie widziałem jakiś dziur, a po drugie można hammelite na rdzę pomalować od wew. strony, aby zabezpieczyć ;)

Powiem krótko : mam gotowy projekt, czeka na wykonanie, za kilka dni wypowiem się sam ;) nie wiele zostanie z obecnego stanu mojej CB

rost is not a crime
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Listopad 2009, 15:10   

Bardzo fajnie kolego ! działaj
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 30 Listopad 2009, 19:19   
   Moje auto: ale co inne ?!


Hmmm... nawet ciekawie to wygląda, ale ja odważyłbym się tylko gdybym miał drugą maskę specjalnie pod to. Na oryginalnej na pewno bym nie zrobił... ;)
 
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Grudzień 2009, 22:35   

Mi np bardziej podoba się maska "carbonowa" ... :P
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 09:01   

Panowie i Panie kolega który okazało się ma już 3 lata auto w takim stanie napisał takie coś czytać i korzystać :

Pytanie :
"zawsze mnie to ciekawiło. Ze względu na "rdze" ile sezonowy jest taki projekt ?? W sensie ta korozja jest jakoś zatrzymana czy co jakiś czas musisz wymienić jakie element nadwozia bo jest juz przerdzewiały ??”


Odp:
„To jest 3 rok tego auta

Podstawy z chemii się kłaniają A jak działa patyna? Powodując korozję zewnętrznej warstwy blachy odcina się dostęp tlenu zapobiegając perforacji metalu. Przeżre tylko w 2 przypadkach - 1. Sól... 2. Jeżeli przeszlifuje się na wylot.

Blacha nie jest niczym zabezpieczona, myślałem o jakimś bezbarwnym macie, ale absolutnie zniszczyłoby fakturę poszycia "

--- Rdzę tworzysz poprzez zeszlifowanie powierzchni blachy i albo się wylewa amoniak albo czeka. Woda z solą też tworzy rdze ale taką która zżera blache dalej ---
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 09:07   
   Moje auto: Porshe 911


marces napisał/a:
Podstawy z chemii się kłaniają A jak działa patyna?


nooo właśnie!

Efekt patyny jest uwaga! tylko na miedzi ;) Patyna to siarczki miedzi!

marces napisał/a:
Powodując korozję zewnętrznej warstwy blachy odcina się dostęp tlenu zapobiegając perforacji metalu.


w przypadku zwykłej blachy to nie działa :)
zgnije!

Efekt można zatrzymać tylko gdy auto znajduje się w pomieszczeniu a małej wilgotności!

Pozdrawiam tego chemika! :witat:
 
     
 Draco


Informacje
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Rybnik okolice
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 19:15   

nie ma szans, żeby przetrwała taka maska dłuższy okres. Pomalowanie jej od spodu też nic nie da - korniki zjedzą ją od góry a potem dolna farba odpadnie :smutas:
Z każdym deszczem, śniegiem, zimą (sól) będzie tylko gorzej.

Sam nie mam, ale widzę co koledze się z tym wyprawia.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 19:28   
   Moje auto: VW Golf 4


marces napisał/a:
A jak działa patyna?
polecam to http://pl.wikipedia.org/wiki/Patyna

ten kolega to chyba Hemik ;p
 
 
     
 Dawwwidek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 09:46   

A jakby na "rudą" coś wrzucić typu bezbarwny ? Odejdzie wiem - tylko po jakim czasie ? A dodatkowo może stworzyć nie pożądany efekt - miejscami ogniska rdzy a gdzie nie gdzie pozostałości po odchodzącym bezbarwnym ;) Ciekawy pomysł...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » ROST/RUST. Planowane rdzewienie.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.