Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:15
Regulacja kierownicy Corsa B
Autor Wiadomość
 agusia199
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 14:16   Regulacja kierownicy Corsa B

Witam,

mam uprzejme zapytanie czy w Corsach B występowała regulacja kierownicy? Ja niestety w swojej corsie (1,0 2000r-wersja:100), takowej regulacji znaleźć nie mogę. I stąd pytanie, czy w ogóle występowala regulacja? Nie ukrywam, że bardzo by się przydała, bo np mi osobiście ciężko jest znaleźć wygodną pozycję za kierownicą.
Pozdr
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 14:24   

agusia199, - w CB takowej regulacji nie było -
 
     
 agusia199
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 14:34   

Uuuu..to kiepsko. Dziękuję za odpowiedź. A może ktoś ma pomysł w jaki sposób wyregulować fotel (oparcie i wysokość), aby zająć odpowiednie miejsce za kierownicą. Jestem osobą dość wysoką 173zm, wzorstu i za żadne skarby nie potrafię w corsie wyregulować i ustawić tak fotela aby zająć dogodną pozycję za kierownicą. Zawsze brakuje mi do kierownicy. Jak podniosę fotel to uderzam kolanami w kierownicę, jak obniżę to mam za daleko i nie sięgam kierownicy. Z oparciem też próbowałam na różne sposoby, ale cały czas mam wrażenie, że nie do końca to jest to. Może ktoś z wysokich osób ma patent na odpowiednią regulację fotela kierowcy, aby wygodnie siedzieć i bezproblemowo sięgac kierownicy i wykonywać manewry.
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 14:44   

Na pewno da się to wyregulować tak żeby Ci było wygodnie. Większość forumowiczów to mężczyźni i nie jeden z nich jest o wiele wyższy od Ciebie a jeżdżą Corsami b.

Ja natomiast nie jestem za wysoka i muszę mieć fotel bardzo do przodu przesunięty, ale oparcie prawie na leżąco żeby nie siedzieć z nosem w szybie.

Jestem pewna że da się wszystko ustawić tak, żeby i Tobie pasowało ;)
 
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 18:13   

Ja mam 184cm wzrostu i siedzenie mniejwięcej na środku, czuję się komfortowo i wygodnie ;) w drugiej klasie z tyłu też jest dużo miejsca
 
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 20:13   
   Moje auto: ale co inne ?!


Tak jak OLi pisał, niestety nie było regulacji kierownicy. Ja mam 170cm wzrostu i bez problemu ustawię sobie fotel, żeby było mi wygodnie. Na szczęście dla mnie, nie mam standardowych foteli tylko półkubełki. Jeździłem na standardowych i dla mnie to osobiście katorga...do kierownicy nie mam daleko bo nie jeżdżę na leżąco (osobiście nie mogę bo po dachowaniu w Matizie rok temu, zaraz odzywa się kręgosłup i szyja). Oparcie mam dość wysoko tzw. na dechę, bo inaczej nie dam rady.
Do kierownicy zawsze będzie "brakować rąk" jak jeździ się na leżąco ;) , ew. możesz spróbować wepchać za plecy niedużą poduszkę ;p

[ Dodano: 3 Grudzień 2009, 20:24 ]
Aha i zauważ, że podnosząc fotel kierowcy do góry, podnosi się on i jednocześnie wysuwa do przodu. Więc jak podniesiesz, to wypadałoby cofnąć go trochę w tył. Nie wiem, jak ja podniose fotel maks. w górę i cofnę jeden ząbek w tył, żeby zniwelować wysuwanie fotela w przód przy podnoszeniu to choćbym chciał to nie zawadzę kolanami o kierownice.

PS. Dziś mój ojciec (202cm) wzrostu zmuszony był jechać moim autem do pracy i tak ustawił sobie fotel, że powiedział mi, że mam więcej miejsca po bokach i właśnie na nogi pod kierownicą, niż mój brat w Seacie Toledo... gdzie właśnie wadzi kolanami o kierownice. Także, na pewno da radę ustawić...
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Grudzień 2009, 13:11   

Ja dzisiaj trafiłem na allegro na cztery Corsy, które w wyposażeniu mają wypisane: regulacja kierownicy...

http://allegro.pl/item839...o_opel_hit.html
http://allegro.pl/item837...ji.html#gallery
http://allegro.pl/item843...an.html#gallery
http://allegro.pl/item838...dx.html#gallery

Więc chyba jednak poprzednicy się pomylili...
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 6 Grudzień 2009, 13:39   
   Moje auto: ale co inne ?!


Cytat:
Więc chyba jednak poprzednicy się pomylili...

Heh, allegro przyjmie wszystko... chyba nikt nie widział regulacji kierownicy w CB. Ciekawe też, że nie ma jej wersja 2000 edition i tym bardziej Corsa (chyba w najwyższej wersji) VIVA, ze skórą, klimą i grzanymi fotelami, jaką jeździ znajoma ze studiów.

Take najpierw napisałbym do autorów aukcji z prośbą o foto kolumny kierowniczej, bo inaczej nie uwierzę... ;)
 
 
     
 robert_j
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Grudzień 2009, 22:28   

Żadna z nich nie ma regulacji.

Handlarze kopiują na pałę opisy i zaznaczają opcje wyposażenia w nadziei że frajer przyjdzie obejrzeć auto.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Regulacja kierownicy Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.