Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
swap elektrycznych szyb
Autor Wiadomość
 Smalcyk



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: płock
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 10 Grudzień 2009, 22:07   swap elektrycznych szyb

co potrzebuję na przeswapowanie elektrycznych szyb z manualnych ? mam okazję zdobyć takie coś bo znalazłem rozbitą corsę ale nie wiem co konkretnie mam wyjąć z niej Pozdrawiam
 
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 10 Grudzień 2009, 22:44   
   Moje auto: ale co inne ?!


podnośniki szyb szt.2 , sterownik szyb od str. kierowcy szt.1 , sterownik od str. pasażera szt.1 , kieszeń drzwi kierowcy (bo tam są otwory montażowe, ale możesz je wyciąć sam w starej kieszeni), rączkę drzwi pasażera, wiązkę kabli z drzwi kierowcy i pasażera. I to chyba wsio :) Sam się przymierzam, ale na razie kesz mnie wstrzymuje. ;)
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Grudzień 2009, 23:51   

Wszystko co poprzednik napisał wyżej lecz mam małe ale, u kierowcy są dwa przełączniki, i jeśli bierzemy kable z drzwi to najlepiej zabrać też drugą stronę kostki jest trochę roboty bo kabel masowy przykręcony jest między lewarkiem zmiany biegów a hamulcem ręcznym kable idą pod fotelami, można to obciąć ale później żeby połączyć jest trochę tych kabli z tej co ja wyciągałem miała centralny zamek elektryczne lusterka szyby i z alarmu coś w drzwiach więc trochę tego było. Jedno popołudnie roboty, aha i jeśli już będziesz to zakładał pamiętaj że są tam dwa kable plusowe do elektrycznych czerwony i czarny mi zajęło dojście do tego jakieś 3 godz :lolo: Ale jaka jest radość z tego ze nie trzeba już korbami kręcić bezcenna :hurra: Jeśli będziesz miał jakieś pytania wal śmiało przerabiałem już ten temat więc chętnie pomogę :)
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Grudzień 2009, 10:14   

Ja też to przerabiałem kilka miesięcy temu i tak jak pisał marek-rz od strony kierowcy potrzebne są dwa przełączniki. Ja puszczałem kable pod maską, a nie pod siedzeniami, masę brałem prosto od akumulatora. Dwa plusy też były moją zmorą:D Zwłaszcza, że jeden trzeba wziąć z miejsca gdzie po zgaszeniu auta nie będzie prądu (on odpowiada za podświetlenie przycisków). Zajęło mi to też dobre pół dnia, również życzę powodzenia!!
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 11 Grudzień 2009, 14:51   
   Moje auto: ale co inne ?!


Nikonen napisał/a:
pisał marek-rz od strony kierowcy potrzebne są dwa przełączniki

Przecież to oczywiste że od strony kierowcy są 2 przełączniki w obudowie mocowanej do kieszeni :/ . Ja uznałem to za jeden element i tak to opisałem, a wiadomo ze jak ktoś będzie przekładał to zauważy, że są tam dwa przyciski, a nie jeden... :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » swap elektrycznych szyb
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.