Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:06
Corsa B- szarpie na ssaniu
Autor Wiadomość
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 07:23   Corsa B- szarpie na ssaniu
   Moje auto: Opel Astra G


Witam wszystkich.
Mam problem, tzn. nie problem tylko rzecz, która mnie irytuje...
Pacjent- Corsa B, wiek 13 lat, serce 1,4 8V, 187000km :-P

Czasami, gdy odpadalam zimne auto i chodzi na ssaniu to podczas jazdy coś jest nie tak- nie jest to szarpanie ani przerywanie tylko takie nierówne przyspieszanie- występuje szczególnie na 2 biegu. Nie ma to chyba związku ze sprzęgłem bo jak tylko auto nabierze kilka stopni problem znika i dzieję się to tylko podczas operowania gazem (sprzęgło nie jest wciśnięte) Dzisiaj rano jak jechałem do roboty było to samo... jak delikatnie dodaje gazu i przyspieszam to tak jakby auto chciało przyspieszyć ale coś mu nie dawało- wtedy takimi lekkimi skokami nabiera prędkości- jednak gdy dam mu więcej gazu to elegancko wchodzi na obroty... Tak jak pisałem, po chwili jazdy problem całkowicie znika :-o

Tata w swojej Astrze II ma podobny problem- tyle, że tam się czasem w ogóle nie da płynnie przyspieszyć na 1, 2 a nawet 3'jce- w Astrach to problem z zaworem EGR, a co to może być w Corsinie??
Gdyby ktoś wiedział, albo miał podobny problem to proszę o posty :]
pozdroo! :confident:
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 09:03   
   Moje auto: ASTRA G


lukbud niedawno miałem podobne problemy. Ja bym to opisał że w zakresie obrotów między 2000 a 2500 miałem podobne wrażnia co Ty. Wymieniłem filtr paliwa zalewałem do pełna ale i to nie wiele dało. Już nawet patrzyłem czy odpowietrzenie baku jest sparawne ( swoją drogą to jak dokręciśz korek tez ma znaczenie) na koścu wyciągłem silniczek krokowy i wyczyściłem go orza gniazdo. Trochę benzynki i papieru 2000 i o dziwo pomogło :D Roboty nie ma dużo a efekt jest. aha zaglądałem do kopułki czy nie ma wilgoci ale znalazłem tylko lekko osmolone elektrody, to je też oczyściłem.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 09:21   
   Moje auto: Opel Astra G


Balszaja spasiba! :mrgreen: Sprawdzić nie zaszkodzi, koszt praktycznie żaden a może pomóc :mrgreen: Niestety nie mam obrotka w swojej wersji, ale być może problem jest tak sam jak u Ciebie.

Pozdro 1500 100 900 :-P
 
 
     
 baubo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Wrzesień 2008, 10:09   

ja mam chyba ten sam problem :/ niestety.. gdzie znajde ow silniczek krokowy?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 13 Wrzesień 2008, 10:37   
   Moje auto: Porshe 911


ssanie nie ssanie , sprawdzcie czy nie macie przypadkiem poduszek pod silnikiem nie wyje**nych :evil:
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 13 Wrzesień 2008, 17:11   
   Moje auto: Opel Astra G


u mnie całe! :mrgreen:
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Sierpień 2009, 21:14   

A odgrzeje se kotleta... Dzisiaj po trzech dniach postoju odpaliłem swoją maszynę i zaczęło ostro trząść silnikiem. Obroty były odpowiednie takie jak zazwyczaj na ssaniu ale mocno trzęsło. Ktoś wie co to może być? Drugi problem mam od początku posiadania corsy taki jak tu opisano, gdy silnik jest zimny to długo trzeba kręcić rozrusznikiem i przez kilkaset pierwszych metrów są braki w przyspieszeniu, do pewnego momentu przyspiesza, przez chwilę się "zastanawia" i dalej przyspiesza. Jak się trochę nagrzeje to jest ok. Ktoś rozwiązał ten problem? Jak sprawdzić poduszki w corsie bez wyciągania ich, czy koniecznie trzeba wyciągnąć? Wszystkie możliwe filtry były wymieniane zaraz po zakupie.
Aha, silniczek mam z modułem zapłonowym. Można coś w nim sprawdzić?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B- szarpie na ssaniu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.