Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:09
Głośniki drzwi przód?
Autor Wiadomość
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2009, 23:41   

czajkaa666 napisał/a:
najchetniej to też bym te oryginalne 10" z tyłu wymienił na nowe, ale nie mam pojecia jak się tam dostać.. :ojj:


Z tyłu są 13 cm... ostatnio wymieniałem... Musisz mieć plastykowe dystanse i rozebrać pół bagaznika :) jesli chodzi ci o montaż w oryginalnych miejscach... po boku półki tam gdzie są te kratki. Ake spoko niecala godzinka roboty pod warunkiem, że masz pociągniętą instalację.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 24 Listopad 2009, 01:20   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


nunek napisał/a:
Więc wziąłem stare seryjne głośniki i po prostu wyciąłem stary głośnik ze środka (magnes itp.) tak aby mi została sama obwódka coś ala dystans i do tego przykręciłem głośniczki i pasowały idealnie


znam lepszy motyw: młotkiem "odkuwasz" mocowanie magnesu, wyciągasz tylne seryjne głośniki, wycinasz z płyty koło o średnicy 165mm, w środku otwór o średnicy 10 cm.... przykręcasz i wsio....

PiotrK65 napisał/a:
czajkaa666 napisał/a:
najchetniej to też bym te oryginalne 10" z tyłu wymienił na nowe, ale nie mam pojecia jak się tam dostać.. :ojj:


Z tyłu są 13 cm... ostatnio wymieniałem... Musisz mieć plastykowe dystanse i rozebrać pół bagaznika

dokładnie. 10cali to 25cm głośnik - głównie suby

Co do tych plastikowych dystansów to mogę udostępnić


Teraz ocenie wasze propozycje:
http://allegro.pl/item817..._gwarancja.html - miałem okazję odsłuchać i powiem jedno - nie dajcie se oczu mydlić... Mały głośnik... powierzchnia membrany to mniej niż 80cm² więc zapomnijcie o basie (dla porównania dla 10' pow. wynosi 1962cm²).
Cytat:
Moc RMS 100 W

chyba + wzmacniacz i 3 pozostałe głośniki w aucie
Cytat:
Zalecane wzmocnienie 5-50W RMS

głośnik ma 100W RMS(twierdzi producent, a raczej właściciel aukcji) a zalecają zasilanie z 50W RMS... to tak, jakbym powiedział: do tonowego auta z silnikiem 1.8 należałoby włożyć 1.4..


http://allegro.pl/item824...9949_s_6x9.html
podobnie jak wyżej

Moim skromnym zdaniem lepiej kupić małego suba do bagażnika za 100zł, lub nawet te zwykłe nisko-średnio tonowe i zamontować na półce, albo nawet te 2-drożne, a nie inwestować w cuda na kiju....
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 24 Listopad 2009, 06:26   

Nio to możliwe że na nie się zdecyduje bo przynajmniej jakos zgra mi się Tuba i głosniczki z przodu bo jednej firmy bedą ;) a może w późniejszym terminie i te z tyłu 10" wymienie.. ;D

Hakus, to widze zbytniego wyboru nie miałeś ;) raczej trzeba było w połeczke głosniki wsadzić , lub kupic nowa półke ;D
 
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 24 Listopad 2009, 16:00   

Najtaniej by było kupić głośnik 25-30 cm, zbudować odpowiednia skrzynie, wygłuszyć, dokupić zwrotnice basowa, wzmacniacz i będziesz wiedzieć na 100% co masz... bo kupisz na allegro gotowa to będzie jakiś badziew... ;/
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 24 Listopad 2009, 19:57   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Cytat:
bo kupisz na allegro gotowa to będzie jakiś badziew...

trzeba sie znać co sie kupuje.... wejdźcie sobie na diyaudio.pl - tam czasem ludzie ogłaszają się w sprzedaży sprzętu car audio własnej roboty - taniej niż nowe, a zrobione profesjonalnie.
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 24 Listopad 2009, 21:43   

Ok dzięki za pomysł dudu, poszukam czegos :)

[ Dodano: 24 Listopad 2009, 21:47 ]
A co do tego wyżej, to właśnie takiego SUBA mam, LTC 25 cm głośniczek... A wczesniej pomyliłem się, miałem napisać 10 cm a nie 10 " :) błąd mój... PiotrK65, nie wiedzialem, że z tyłu są też 13 cm.. hmm.. :uuu: instalacje mam pociągniętą... ale czy opłaca się faktycznie bawić w wymianę ich :> ?
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Marzec 2010, 10:47   

Ja u siebie wstawiałem cały zestaw Hertza dsk 165 na przód i 130 dcx na tył. Jeśli zależy ci na czystym i dobrym dźwięku to spokojnie polecam taki zestawik. Dwa głośniki z tyłu nawet 130mm będą dawały fajny efekt dźwiękowy z wstawiona w bagażnik tuba. Prościej mówiąc osoby siedzące z tyłu będą miały ładny masaż pleców wraz z czystym sopranem :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » Głośniki drzwi przód?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.