Oceńcie przeróbkę, oraz doradźcie co w takiej sytuacji!
Autor Wiadomość
 karambek



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 21
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 5 Listopad 2009, 22:05   Oceńcie przeróbkę, oraz doradźcie co w takiej sytuacji!

Witam po praz kolejny użytkowników forum.

Chciałbym przedstawić dwa zdjęcia na których umieściłem pewien patent jednego z cenionych przez klientów fachowca od montowania instalacji gazowych w pojazdach samochodowych.

Od pewnego czasu samochód dławił się, szarpał ale tylko wtedy gdy chciałem mocno ruszyć ze skrzyżowania bądź jadąc większym biegiem na małych obrotach, prędkości pojazdu. Mechanik powiedział mi, że to wina przewodów bądź świec. Najpierw pojechaliśmy do tego gazownika który zrobił to co na zdjęciach pokazane (bez żadnych skutków), później zmieniłem świece oraz przewody.
Dosłownie bez zmian. Sam już nie wiem w czy może leżeć problem.
Proszę o komentarze do zdjęć i porad w tej sprawie.

http://w724.wrzuta.pl/obraz/powieksz/4jLXDLY4VSv
http://w724.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1f4SxpCGG9h

Pozdrawiam
 
 
     
 soltek225


Informacje
pomorskie

Wiek: 42
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 5 Listopad 2009, 22:33   problem

to nic nie daje możesz to wszystko usunąć tak robiło się w samochodach z gaźnikami
pozdrawiam :zyzio: :zyzio: :zyzio: :zyzio: :zyzio:
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Listopad 2009, 07:45   
   Moje auto: ASTRA G


to co zaznaczyłeś to przewód podciśnienia do membrany w puszce fitra powietrza. Membrana ma za zadanie otwierać dopływ ciepłego powietrza - doprowadzonego rurą z kolektora wydechowego. soltek225 dobrze pisze.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Listopad 2009, 08:40   
   Moje auto: Porshe 911


!!!!

co do za domowy patent te blaszki???

1) Musisz mieć świece i kable do LPG!
2) Wyregulowany krokowy pod LPG
3) Wymienić membrany jeżeli już auto gaśnie krztusi się a przejechałeś ponad 50k km
4) częściej wymieniać filterek gazu
5) spuszczać gazolinę z parownika!
6) zmień mechanika i gazownika! którzy stosują patenty ze średniowiecza!
 
     
 max
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Listopad 2009, 09:34   

blaszka - patent ale stosowany w gaźnikach. Odsuwało się lub likwidowało dolot popwietra aby auto nie gasło na biegu jałowym lub po wciśnięciu sprzęgła przy większej prędkości. Efekt był taki że auto dostawało za dużo powietrza i gasło ale tu i w tym aucie to chyba jakiś żart?

spidan napisał/a:
to co zaznaczyłeś to przewód podciśnienia do membrany w puszce fitra powietrza. Membrana ma za zadanie otwierać dopływ ciepłego powietrza - doprowadzonego rurą z kolektora wydechowego.


tak jak pisze Spidan a poza tym, przez dostarczenie ciepłego powietrza auto troszkę mniej powinno palić!
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2009, 21:39   

JA bym proponował podjechać do gazownika i wyregulować instalacje na ciepłym silniku. Mógł wyregulować na zimnym. Na ciepłym ma złą mieszanke (za bogata / za uboga) i właśnie tak przygasa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » Oceńcie przeróbkę, oraz doradźcie co w takiej sytuacji!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.