Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:28
Bębny hamulcowe Corsa B - wymiana
Autor Wiadomość
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 7 Listopad 2009, 17:55   Bębny hamulcowe Corsa B - wymiana
   Moje auto: Porshe 911


Wymiana bębnów w Corsa B

Witam!

Ostatnio przy hamowaniu były zauważalne piski w tylnych kołach. To był pierwszy sygnał że szczęki hamulcowe w bębnach mają już powoli dosyć.

Drugim sygnałem był blokujący się hamulec ręczny, przy zwolnieniu dźwigni koła stały w miejscu. Dopiero przy gwałtownym ruchu auta hamulce odpuszczały.

Doszło nawet do sytuacji że byłem zmuszony pukać młotkiem w bębny by odpuściły!

Zakupiłem nowe szczęki u Marcina www.polmozbyt.info . Nie spodziewałem się że bębny będą w tak opłakanym stanie. Wiadomo że z wierzchu będą rdzewieć ale stan w jakim je zastałem po prostu

wołał o pomstę do nieba!. Bęben rozsypał się w rękach. Prawdopodobnie nie był wymieniany od nowości czyli 15 lat!

Trochę to skomplikowało całą zabawę, ponieważ auto rozgrzebane piwo w organizmie bęben rozsypany. Było trzeba poczekać do dnia następnego by podskoczyć po nowy

komplet bębnów. Wydatek okazał się dla mnie trochę szokującą niespodzianką. Nowe bębny komplet cena: 172zł, do tego łożyska 42zł plus nowy komplet sprężyn i zabezpieczeń 32zł!

Nie wliczając szczęk za które zapłaciłem ok. 60zł , wydatki konsumpcyjne 14zł ;p

Po powrocie ze sklepów zaczęła się całą zabawa! Cały demontaż skręcanie, zakładanie sprężynek to zabawa dla osób które mają dużą cierpliwość. Trzeba uważać przy nabujaniu łożysk by się

nam nie skontrowały. Może być potem przykra sytuacja przy nabijaniu.

Ten temat opisuję jako przestrogę by nie bagatelizować takie coś jak bęben hamulcowy! Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć jak wyglądały moje bębny oraz jaka jest różnica

na nowych częściach! W przyszłym tygodniu będę malował bębenki ale na jaki kolor jeszcze się nie zdecydowałem.

Poradnik jak samemu to zrobić można znaleźć w dziale download - Sam naprawiam Corsa B

 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:53   

West :piwko: pierwsza klasa!
Na wiosnę przeprowadziłem w.w. operację, bębenki natomiast pomalowałem na początku.
Koszty kosztami ale bezpieczenstwo - bezcenne.
Pozdr.
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 21 Listopad 2009, 00:04   

Ja na przykład mam zwale z mojej corsy bo po przeczytaniu tego posta poszedłem sprawdzić stan swoich bębnów... po ściągnięciu kola bardzo się zdziwiłem bo zobaczyłem tarcze na wszystkich 4 kolach... :D ona zostala sprowadzona z niemiec po fabrycznym niemieckim tuningu podwozia... wiec looz... :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2009, 09:00   

dawidi89 napisał/a:
Ja na przykład mam zwale z mojej corsy bo po przeczytaniu tego posta poszedłem sprawdzić stan swoich bębnów... po ściągnięciu kola bardzo się zdziwiłem bo zobaczyłem tarcze na wszystkich 4 kolach... :D ona została sprowadzona z niemiec po fabrycznym niemieckim tuningu podwozia... wiec looz.


Możesz zrobić zdjęcia, pokazać nam jak to wygląda z tyłu. Ja bym się tam cieszył jak bym miał z tyłu tez tarczówki - lepsze niż bębny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Bębny hamulcowe Corsa B - wymiana
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.