Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 10:55
Zdjęcie kierownicy CA
Autor Wiadomość
 Kamikaze



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 36
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Wieliczka
  Wysłany: 19 Listopad 2009, 04:35   Zdjęcie kierownicy CA
   Moje auto: OPEL astra F 1,4


Witam
mam problem ze zdjęciem kierownicy w mojej CA. TArgaliśmy z kumplem twardo ale ona ani drgneła. Prosiłbym o jakieś pomocne sugestie w tej sprawie
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 19 Listopad 2009, 07:39   
   Moje auto: ASTRA G


Najlepszą radą jest użyć ściągacza :)
a bez niego to jest problem, ale możesz "ciągnąć kierownicę do siebie i poruszać nią w przód i w tył wzdłuż osi obrotu". Tam jest wieloklin - dlatego trudno się zdejmuje - problemy wystąpują szczególnie w : corsa A, kadett D i ascony tak mają ;(
 
 
     
 Kamikaze



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 36
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19 Listopad 2009, 08:56   
   Moje auto: OPEL astra F 1,4


no włąśnie widzę bo przedtem miałem malca, tam też jest wieloklin ale wystarczyło trochę poruszać i zchodziła a tu jest tragedia. Ale to pewnie dla bezpieczeństwa tak zrobili hehe :)
 
 
     
 max
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Listopad 2009, 15:16   

kolego, zapierasz się nogami o podłogę kolanami wypychasz kierownice a w tym czasie walisz młotkiem (przez jakąś rurkę lub pręt) w srodek swożnia na którym jest obsadzona kierownica! Zeskoczy bez problemu. Wiem że to dziwny sposób walić w coś co jest ns stałe przykęcone ale jest to patent sprawdzony. Tylko uważaj na gwint, nie obij go. Bo nie przykręcisz kierownicy. Wal ze sporą siłą w sam srodek swożnia i pamiętaj o jednoczesnym przyciąganiu kierownicy do siebie(tak jak byś chciał ją zdjąć) Najlepiej kolanami odpychać, a i dobrze jest zostawić śrubę od kierownicy - przyłapaną na dwa, trzy obroty(zebyś zębów nie stracił jak kierownica puści)
Ostatnio zmieniony przez max 19 Listopad 2009, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Kamikaze



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 36
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19 Listopad 2009, 16:56   
   Moje auto: OPEL astra F 1,4


ok wielkie dzięki za pomoc będę targał tylko przyjdzie mi nowa kiera :)
 
 
     
 max
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Listopad 2009, 17:23   

Spoko, patent jest niezły i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Nie było kierownicy która by nie zeszła. Sprzedał mi go mój mechanik. Mam nadzieję że wyjdzie ci za pierwszym razem.
Pozdrawiam Max
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Układ kierowniczy » Zdjęcie kierownicy CA
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.