Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 23:03
Problem z podwoziem
Autor Wiadomość
 mariooo_87



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Rybnik
Wysłany: 1 Październik 2009, 19:13   Problem z podwoziem

Witam,
dziś byłem u mechanika i wyszło, że auto dosyć mocno od spodu rdzewieje. Pogniło dosyć mocno mocowanie tylnych sprężyn i niby sprężyny powoli zapadają się w ramę. Dodatkowo gnije również podłużnica w miejscu mocowania wacharzy z przodu. Czy ktoś robił takie rzeczy u siebie i wie mniej więcej jakie to są koszta? I czy jakiś czas można z tym jeżdzić czy to raczej pilne sprawy?

Pozdrawiam
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Październik 2009, 19:16   

Jeśli chodzi o podłużnice i zawieszenie to raczej pilne sprawy. W końcu chodzi o Twoje bezpieczeństwo... :przestraszony: Niestety co do kosztów to się nie orientuję.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Październik 2009, 19:18   

Co do kosztów, to ciężko określić, bo trochę cięcia i spawania jest. Musisz pojeździć po blacharzach. Co do podłużnicy to można jeszcze jeździć, ale bardziej mnie martwią gniazda amorów - żeby nie było tak że w jedziesz w jakaś dziurę i nagle będziesz miał amortyzator w wewnątrz samochodu!
 
     
 pasiU


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 1 Październik 2009, 19:27   

Miałem podobną sytuację w mojej Corsie B trochę rdzy przy wahaczach i były delikatnie pęknięte. Ale znalazłem dobrego mechanika który się podjął tej naprawy (bo mało kto chciał) i zrobił genialną robotę. zakład ma w Bobrownikach śląskich. I co najważniejsze- jest dosyć tani. Koszt razem z wymianą pompy wodnej, paska klinowego wtedy wyszedł mnie 600 zł z robocizną już

edit:
sorki, literówka ;)
Ostatnio zmieniony przez 1 Październik 2009, 19:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Październik 2009, 19:33   

Więc tak , ja robiłem tak owe rzeczy czyli podłużnice około 50cm z tyłu , moja akurat już nie trzymałą się budy. Przednie podłużnice to groźniejsza sprawa jak one pełkną to ho ho ... Tam gdzie są mocowania sprężyn u góry całkiem mi to mocowanie wypadło i to też mam pospawane + 1/4 bagażnika. Doszło do tego malowanie tylnej klapy i rozpórka zapłaciłem po taniości 750zł ale ogólnie ocenili to na około 1400zł bez rozpórki.

Więc twoje koszty mogą sięgnąć 1600-1800zł ale nie jestem pewien i niechce straszyć może taniej.
 
     
 pk69



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Gdańsk oldtown
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 3 Październik 2009, 08:12   

tak jest z korsami,z tyłu mozna jezdzic dopóki spreżyny ci niewpadną do środka,a z przodu aż kielichy <CENZURA> przez maske,przy srecaniu to najbardziej czuć! to jest ta wada opli ze gniją.
z dziurami w podłodze ale jeżdzi ;)


Przeklinanie!Warn!
Ostatnio zmieniony przez 3 Październik 2009, 21:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Domingo


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: 3 Październik 2009, 11:38   

Witam
Jeśli chodzi o podłużnice z przodu to wczoraj właśnie odebrałem samochód od blacharza, zostawiłem go tam z tym samym problemem. To musisz zrobić jak najszybciej jeśli chcesz jeździć bezpiecznie, albo zrobisz albo sprzedaj. W mojej Cosiareczce zrobił od razu obie, i musiał pospawać mocowania przedniego zawieszenia bo już były naruszone. Zrobił to całkiem nieźle, wyciął pordzewiałe fragmenty i wstawił nowe profile i oczywiście zabezpieczył - koszt 700 zł. Zrobił to w 5 dni. Łódź ul. Telefoniczna 46. Albo robisz albo od razu sprzedaj.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Październik 2009, 14:47   

No to powiem tak długo i drogo , ale za pewne solidnie ?
 
     
 cwirus88



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 67
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 3 Październik 2009, 21:12   

A ja bym się nie pakował w regenerację podwozia w przypadku gdy podłużnice i gniazda sprężyn/amorów są pognite do takiego stopnia, że zawieszenie mówi "cześć, co tam?" w kabinie auta. Swoją drogą, blacharz zrobi ci tak, że po roku lub dwóch znowu pognije i historia powtórzy się na nowo.

Mówię ci, odpuść sobie. Szkoda czasu, kasy i pewnie nie małej dawki nerwów.
 
 
     
 mariooo_87



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Rybnik
Wysłany: 4 Październik 2009, 08:51   

Hmm ale zawieszenie jeszcze nie jest w kabinie auta i nie wiem kiedy będzie;) Widac tylko pod samochodem, że go dosyć bierze. Ja chciałbym corsa jedynie zimne przejeździć, a na wiosne ją sprzedać.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Październik 2009, 10:38   

No to zime przejeździsz.
 
     
 czapoludek



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 18 Listopad 2009, 12:03   

Ja miałem delikatnie podżarte podwozie, tzn. wskazujący palec ręki wchodził po dwóch stronach w podłużnicy, naprawa tych elementów z czyszczeniem, zabezpieczeniem, i wstawieniem blachy o grubości 2mm kosztowała mnie 250 złotych, dodam że blacharz wstawił spory odcinek, na przyszłość. ( z obu stron rzecz jasna)

Jeśli chodzi o gniazda mocowania sprężyn u góry ( tył pojazdu ), wstawione mam blachy o grubości 3mm, zakonserwowane itp itd, bo też miałem małe dziury już, więc na przyszłość zrobione, koszt 300 zł

Reszta podwozia w nienaruszonym stanie :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Problem z podwoziem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.